MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2552 posts, 583539 views
 
Go to page:  1  ... 83 84 85 86 87 88 89  ... 183
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente shoppy

Deranjamentul electric este obligatoriu la reteaua electrica de distributie a energiei electrice, nu la echipamentul electric al trenului.
Si in jumatate de ora aveau timp si sa aduca LDH-ul, sau sa remedieze deranjamentul.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Pe unde sa aduca LDH - ul ? Liniile sunt pline cu metrouri, nu sunt libere. Ca sa ai linia libera pana la incident trebuie sa retragi metrourile aflate in traseu.

 


Re: Accidente / incidente shoppy

In comunicat spune ca pe unele segmente s-a circulat in pendula nu ca ar fi fost circulatia blcoata sau oprita.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Tot nu e logic ce spui, ca sa ajunga LDH - ul acolo trebuie sa i se faca loc, cu sau fara pendula. Adica intre depou si incident trebuie sa nu mai fie nici un metrou. Uite schema liniilor. Cum faci, avand in vedere ca ai 21 de trenuri in circulatie ? Sa vorbim la modul concret, nu asa, in general.
5-5-2017 3-51-08 PM.jpg (143.29 KB; downloaded 3194 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Eu am inteles ca s-ar fi circulat pe o singura linie. Deci puteau aduce LDH pe linia blocata. Acum depinde si de unde o aduceau. Dar nici solutia ca trenul sa fie impins de altul nu mi se pare logica, daca a fost vorba de o problema generala de alimentare cu tensiune.
Oricum, in acele conditii, nu cred ca mai erau 21 de trenuri...

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Adica cum s-a circulat pe o singura linie ? Imposibil, toate metrourile s-ar fi ingramadit intr-un cap. LDH - ul numai de la Berceni puteau sa-l aduca. Ma indoiesc ca foloseau un LDH din Ciurel ( nici nu stiu daca e vreunul acolo)  sau Militari sau Pantelimon.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Uita-te in comunicatul Metrorex..."s-a circulat in sistem pendula pe diverse tronsoane".
Nici macar nu stim unde s-a produs incidentul, intre Unirii si Universitate sau intre Universitate si Romana. Stim doar ca trenul a fost tractat pana in statia Universitate. Dar nu inteleg ce au rezolvat. Cand rezolvau cu tensiunea, pleca si trenul, nu era nevoie de tractare decat in cazul in care era defect.

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Daca stim exact cum s-a circulat, intre ce statii si pe ce fir s-a blocat rama, atunci ne putem gandi, altfel ne chinum degeaba ca numarul de scenarii posibile este foarte mare.

La ametiti le trebuie "X-uri" la fiecare 2 statii, ei defapt se chinuie sa le scoata, treaba romaneasca, am trecut de la "lasa ca nu se strica niciodata" la "lasa sa se strice si vedem dupaia".

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

La ora 6 dimineata se circula la intervale mari de timp. Sigur nu sunt toate trenurile in circulatie.

Linia de metrou 2 : Berceni - Pipera
 5:00 -  6:00    10 minute
 6:00 -  6:40    8-6 minute

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Eu cred ca l-a tractat urmatorul tren DUPA ce s-a rezolvat problema la alimentare.
Probabil exista o procedura in cazul asta sa duca trenul la depou/remiza pentru diagnoza.

Probabil lumea ar fi observat LDH-ul la metrou, nu se intampla sa il vezi in actiune in fiecare zi..

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Sigur ar fi postat corporatistii poze pe retelele de socialzare cu LHD daca ar fi fost zarit ...

 


Re: Accidente / incidente bogdan5ful

La Gara de Nord 1 se tot retrag trenuri din circulație. Până acum s-au retras BM Budapesta(10:00) și Crizantema.(10:25) Știe cineva despre ce este vorba?

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Sfarsitul orei de varf de dimineata. Or sa iasa iar pe la 4 seara.

 


Re: Accidente / incidente survola

14 mai, ora 8.35:
"Pe magistrala 4, Gara de Nord - Straulesti, circulația se desfăsoară cu dificultate. Ne cerem scuze...".

 


Go to page:  1  ... 83 84 85 86 87 88 89  ... 183
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use