MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2541 posts, 575121 views
 
Go to page:  1  ... 91 92 93 94 95 96 97  ... 182
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente shoppy

Pai da, dar statia de medie unde este legata tot a Enelului este, Metrorex nu are statii de inalta(cum are CFR-ul).

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Metrou blocat în tunel, în zona staţiei Eroilor. Călătorii au fost evacuaţi

http://www.mediafax.ro/social/metrou-bl ... i-16805565

Un tren de metrou a oprit la aproximativ 200 metri de staţia Eroilor, sensul dinspre Politehnica, călătorii fiind evacuaţi, din cauza unui scurtcircuit. Circulaţia trenurilor a fost oprită.

 


Re: Accidente / incidente t530

http://www.metrorex.ro/_read518-1

03 Noiembrie 2017
Metrorex informeaza ca astazi la ora 5.24, pe tronsonul Eroilor-Politehnica, pe firul 1, un jgheab de scurgere a infiltratiilor a cazut din plafon, pe sina a 3-a (responsabila cu transmiterea tensiunii ) si a produs un scurt circuit. Din acest motiv, a fost scoasa tensiunea de pe sina, trenul care tranzita zona a fost oprit, calatorii din tren fiind evacuati in siguranta de catre echipele Metrorex prin statia Eroilor. Directorul General al Metrorex se afla la fata locului pentru coordonare si remedierea rapida a situatiei.
La acest moment echipele Metrorex lucreaza pentru remedierea situatiei.
Ca urmare a scoaterii tensiunii din sina, pe tronsonul Izvor-Politehnica- Grozesti nu se circula.
Se circula in sistem pendula intre statiile Gorjului si Politehnica. Trenurile de la Republica circula pana la Piata Unirii si cele de la Anghel Saligny pana la Izvor.
Metrorex cere scuze calatorilor pentru disconfortul creat si depune toate eforturile pentru remedierea rapida a situatiei.

 


Re: Accidente / incidente t530

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/ ... lor-822107

ACTUALIZARE 8.10. Directorul general și directorul de exploatare de la Metrorex, au fost demiși.

 


Re: Accidente / incidente Adrian Rosca

Asta nu e o noutate. Demiterea era hotarata mai demult, se astepta doar pretextul.

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Nu ca n-ar fi meritat-o...

Stie cineva daca trenul respectiv a suferit avarii?

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Pana la urma rama 1110-2110 Bruxelles are ceva dupa incident?

 


Re: Accidente / incidente survola

Adrian Rosca wrote:
Asta nu e o noutate. Demiterea era hotarata mai demult, se astepta doar pretextul.

Au găsit un pretext destul de bun :-)

 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente IK4

Da, destul de bun, intr-adevar. Noroc ca nu avea burete fonoabsorbant tunelul.

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

survola wrote:
Adrian Rosca wrote:
Asta nu e o noutate. Demiterea era hotarata mai demult, se astepta doar pretextul.

Au găsit un pretext destul de bun :-)


Da, ca toata balbaiala cu M5 si achizitia de trenuri noi nu era suficienta...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Nu am inteles cum circulau metrourile pe tronsonul Izvor-Politehnica - Grozavesti.  . Probabil printr-un tunel secret. ;) De fapt nu am inteles deloc cum s-a circulat ...Detalii...
Dna Evelyn "marcheaza" din nou...

L.E.. vad ca au modificat comunicatul . Probabil ca au reclamat multi ca nu inteleg nimic.
"Ca urmare a scoaterii tensiunii din sina, pe sectiunile Izvor-Eroilor-Grozavesti (M1) si Izvor-Eroilor-Politehnica (M3), nu se circula.
Se circula în sistem pendula între statiile Gorjului si Politehnica. Trenurile de la Republica circula pâna la Piata Unirii si cele de la Anghel Saligny pana la Izvor."

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Eu am inteles ca liniile 1 si 2 de la Eroilor au fost scoase de sub tensiune, deci nu puteau sa plece spre Grozavesti si Poli pt ca probabil si macazele erau scoase din functiune.

Probabil pe linia 3 se circula in pendula intre Grozavesti si Izvor.

 


Re: Accidente / incidente Puss in Boots

Eu intelesesem de la inceput, doar ca modalitatea de a scrie comunicatul la inceput a fost una pe scurt si fara a intra in detalii. Oricum nu cred eu ca dintre cei care se trezeau pe la metrou cu problema intrau ei pe metrorex.ro sau pe forumuri ca sa vada despre ce e vorba....

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Nu intra nimeni pe metrorex.ro. in general. Problema era ca televiziunile au preluat ca atare. Am vazut chestia asta cu Grozavesti-Politehnica pe "burtiera" la ProTV si m-am intrebat cum naiba se circula. Noroc ca s-a remediat si nu mi-am mai pus problema cand am plecat de acasa.
Intre Grozavesti si Izvor se spune ca NU s-a circulat. Pe la Eroilor nu se circula deloc. Pendula era la Gorjului.
Sunt varza cu comunicatele astea..Pacat ca pe dna Evelyn nu o demite nimeni.

 


Go to page:  1  ... 91 92 93 94 95 96 97  ... 182
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use