MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2541 posts, 575035 views
 
Go to page:  1  ... 108 109 110 111 112 113 114  ... 182
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente mcosmin

S-au "aprins" vreodata luminile de urgenta? (Adica jumatate din lumini stinse si celelalte aprinse). Daca nu, probabil nu avea o problema mecanica, ci doar de ATC/ATO. De asta a mers in continuare la viteza redusa.

Sistemul ATP va functiona oricum, indiferent de starea celorlalte sisteme, nu cred ca v-ati aflat in pericol vre-un moment.

Cat despre geamul spart, este posibil sa se fi spart chiar in timpul acelei ture.

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Sunt probleme pe M2. Un tren s-a retras din circulatie la Aviatorilor, cuiva i-a venit rau.

Sunt curios cate faze din astea vom mai avea pana cand se instaleaza un sistem de ventilatie functional pe CAF-uri...

 


Re: Accidente / incidente Costin

Foarte aglomerat azi dimineata, e posibil sa se mai fi intamplat ceva mai devreme (pe la 7.30 - 8)...

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

2 incidente diferite. Nu stiu ce a fost mai de dimineata.

Asta care l-am raportat a fost acum 30 de minute.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

mcosmin wrote:
Sunt curios cate faze din astea vom mai avea pana cand se instaleaza un sistem de ventilatie functional pe CAF-uri...

Nu cred ca se va instala nimic. Pe principiul ca exista geamuri, iar A/C se spune ca nu se justifica...
Costin wrote:
Foarte aglomerat azi dimineata, e posibil sa se mai fi intamplat ceva mai devreme (pe la 7.30 - 8)...
Pe la 8:15 se anunta in statii ca pe M2 se circula normal, deci sigur a fost ceva..

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Cand trenul e arhiplin, degeaba ai geamuri. Oricine a trecut prin lectii de fizica elementara intelege asta. Macar ventilatie fortata ca in BM sa fie...

 


Re: Accidente / incidente Puss in Boots

Intelesesem de la un amic ca si pe la 9 erau tot probleme la Aurel Vlaicu. Dar n-a stiut sa imi zica daca problemele erau fix atunci sau era o problema mai "veche" in curs de rezolvare.

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Deci, unei tipe i-a venit rau la Aviatorilor in tren, au retras trenul din circulatie, deci probabil s-a propagat si la Aurel Vlaicu.

De dimineata a fost altceva, se anunta la 8:15 ca problema aia a fost rezolvata.

Cum am spus, 2 probleme diferite.

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Dacă individa a leșina de ce au retras  trenul din circulație ?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Cred ca sunt din filme diferite. Nu aveau de ce sa retraga trenul, doar sa-l tina blocat la peron. Posibil ca trenul sa fi fost retras la incidentul de mai devreme, din alt motiv.

In alta ordine de idei, sa mai si radem cu ce scriu ziaristii nostri, pentru care trenurile circula in mod normal SUB 1 MINUT.

O urgenţă medicală pe magistrala M2 a provocat noi aglomeraţii la metrou, traficul desfăşurându-se cu dificultate. Incidentul s-ar fi produs la staţia de metrou Aurel Vlaicu.

Trenurile circulă la un interval de aproximativ 4 minute, faţă de sub 1 minut cum este normal la ora transmiterii ştirii.


http://m.zf.ro/eveniment/urgenta-medica ... 2-17228926

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Timpul e relativ, stii doar...

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Sub un minut nu o sa atingi nici cu mama CBTC-ului.

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

E posibil si la un minut daca acesta are in mintea unor jurnalisti 100 de secunde.

 


Re: Accidente / incidente mcosmin

Hmmm. La asta nu ne-am gandit...

 


Go to page:  1  ... 108 109 110 111 112 113 114  ... 182
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419378 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use