MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2545 posts, 583072 views
 
Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136  ... 182
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente subway guru

Colegul alexxd zice ca se va rezolva abia la noapte...ceea ce ar indica nevoia unei interventii in cale...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Nu sunt cam dese defectiunile astea in ultima perioada ?

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Acum ce sa zic, ca nu sunt <electronist> dar ar fi fo’ doua <explicatii>!?!
Una, ca o mai fi <obosit> sistemul...alta, ca Mrex si-ar dori un upgrade la nivel echivalent cu M5 si atunci nu strica sa <accentuezi> hibele, sa <zbiere> lumea si sindicatul!...dar nefiind de stricta specialitate nu as vrea sa ma pronunt si nici sa incurajez <teorii conspirationiste>!
:bere:

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Off topic :
Dau oamenii drumul la Dimetronic  și din greșeală a invadat și M 1 la GdN 1 apoi M 3 la Eroilor.
E o răutate din partea mea, dar nu m-am putut abține.
:bere:

 


Re: Accidente / incidente subway guru

N-am vrut sa o zic pe cea mai <banala> explicatie...or fi facut azi-noapte fo’ prostioara si au <belit> frun’ cablu?
:oops:
Voi ce credeti???...ca ipotezele <e> multiple!
:bere:

 


Re: Accidente / incidente punmeister

subway guru wrote:
Acum ce sa zic, ca nu sunt <electronist> dar ar fi fo’ doua <explicatii>!?!
Una, ca o mai fi <obosit> sistemul...alta, ca Mrex si-ar dori un upgrade la nivel echivalent cu M5 si atunci nu strica sa <accentuezi> hibele, sa <zbiere> lumea si sindicatul!...dar nefiind de stricta specialitate nu as vrea sa ma pronunt si nici sa incurajez <teorii conspirationiste>!
:bere:

Chiar si fara incidentul de azi, M1/3 are nevoie neaparat de un upgrade la CBTC.

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Nu esti singurul care spune asta!!!...dar as zice ca mai degraba M2!
:bere:

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Eu as zice ca ar fi fost nevoie de o mentenanta mai buna a softului la timpul potrivit...

 


Re: Accidente / incidente shoppy

La nivelul acesta softurile ori sunt bune si merg ani in sir ori crapa dupa cateva saptamani, deci nu este de la soft.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Si mie imi pare a fi un joc de "poker".

 


Re: Accidente / incidente BodoMinea

Softul de ATO în sine nu necesită o mentenanță în sensul clasic al cuvântului. Dacă în urmă cu 3 ani putea gestiona o situație de „trenuri la 2 minute și jumătate” poate la fel de bine și astăzi... dar: există o infrastructură de balize, media convertoare, fibră optică, repetitoare, switch-uri și alte echipamente de comunicare între aparatele din cale și serverele care dirijează traficul, etc. Deci ține mai mult de cât rezistă aceste echipamente în condițiile din tunel fără mentenanță și inspecție decât de soft. Probabil când vedem că „crapă” de tot, a crăpat o astfel de legătură de comunicare vitală.

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Un bărbat în vârstă de 46 de ani a ajuns la spital marţi seară, cu o rană la umăr, după ce a fost agrest de un tânăr, la staţia de metrou Unirii, în urma unui schimb de replici.

„Prin apel la 112, a fost sesizat faptul ca un bărbat a fost agresat la coborâre spre staţia de metrou Unirii. Din primele date, bărbatul de 46 de ani a avut un schimb de replici cu un tânăr, iar cel din urmă l-a lovit în zona umărului stâng. Ulterior bărbatul a constatat ca sângerează şi a solicitat ajutor. A fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale, fiind prezentat la camera de gardă cu o plagă în zona umărului, posibil produsă cu un obiect tăietor”, anunţă Poliţia Capitalei, citată de News.ro.

La acest moment, bărbatul agresat nu doreşte sa formuleze plângere.

Cercetările sunt continuate, din oficiu, de Brigada Poliţie Transport Public pentru săvârşirea infracţiunii de lovire sau alte violente.

https://m.digi24.ro/stiri/actualitate/e ... uinQFK4Qmk
Pun pariu pe orice ca momaia de la Senzor/Akyle din tren era pe alta lume :roll:

 


Re: Accidente / incidente shoppy

Pai daca nici nu vrea sa depuna plangere, pasarile daunatoare intre ele.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

Astăzi pe M3 între Politehnica și Eroilor, mecanicul anunță: "Ne cerem scuze pentru dinsconfortul creat. Din motive tehnice, circulația se desfășoară cu dificultate."
În afară de faptul că am așteptat 7 minute să vină când m-am urcat și că a mers încet până la Piața Unirii, în schimb la Piața Unirii cât am stat prin stația aia, au venit câte 2-3 trenuri la 2 minute, pe ambele sensuri.

 


Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136  ... 182
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420663 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use