MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2545 posts, 582436 views
 
Go to page:  1  ... 144 145 146 147 148 149 150  ... 182
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Dragos31

Sunt probleme pe magistrala 3 în aceste momente.

La stația Gorjului sosesc trenuri către Preciziei la ambele linii.

Un prieten mi-a transmis că așteaptă un metrou către Anghel Saligny de mai bine de 15 minute.

 


Re: Accidente / incidente SniperGuy

Panică la metrou din cauza unui fum dens în vagoane. Călătorii au apăsat butonul de panică

Călătorii care au circulat vineri dimineață cu metroul în direcția Anghel Saligny au apăsat butonul de panică și au deschis geamurile, din cauza fumului dens din vagoane, potrivit Mediafax.
Martorii spun că fumul dens a apărut în ultimele vagoane ale metroului care circula în direcția Anghel Saligny.
Călătorii au deschis toate geamurile și au apăsat butonul de panică.
În zonă se fac verificări pentru a se stabili ce a provocat incidentul de la metrou
Sursa: https://www.hotnews.ro/stiri-esential-2 ... panica.htm

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Raspunsul Metrorex:

http://www.metrorex.ro/_read612-1


Metrorex informeaza ca astazi, 06.12.2019, la ora 08:39, intr-un tren ce mergea in directia Preciziei, pe Magistrala 1 de metrou, un calator a apasat butonul de alarma pentru a anunta o degajare de fum in salonul trenului. Echipele Metrorex au verificat starea tehnica a trenului si astfel nu s-a confirmat sesizarea de degajare de fum, fiind vorba despre o degajare de praf, introdusa in salonul trenului prin sistemul de ventilatie, la statia Eroilor, intrucat in zona respectiva se desfasoara lucrari.
Personalul Metrorex a actionat in scopul prevenirii oricaror eventuale pericole conform procedurilor in vigoare.
Precizam ca circulatia trenurilor de metrou nu a suferit modificari si siguranta calatorilor nu a fost pusa in pericol in niciun moment.

Deci ce a facut Dorel la Eroilor? L-a apucat brusc cheful de munca si a facut mult praf? :D

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Lăsând la o parte  faptul că metroul circula ba spre Anghel Saligny ba spre Preciziei și evident era pe M 1.   :popa:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Ba era pe M1+M4R1, nu stiu cum de le-a scapat... :)

 


Re: Accidente / incidente cris_m

La ora 10:30 mirosea naspa in statie, a ceva incins in orice caz...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Din "cauza unor motive" independente de Metrorex (asa scrie pe monitoare :)) se circula cu dificultate intre Preciziei si Eroilor.
L.E. Metrourile circula pana la Lujerului si se intorc pe aceeasi linie catra AS. De remarcat ca nu se anunta  cum se circula intre Lujerului si Preciziei. Haos...

 


Re: Accidente / incidente subway guru

E un <sinucigas> la Pacii...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Am auzit ceva de la agentii de paza...Insa asta nu scuza cu nimic faptul ca nu s-a anuntat decat la Lujerului ca metroul nu merge mai departe si ca nu s-a anuntat deloc cum se poate continua calatoria. Inteleg ca se se circula in sistem dus-intors intre Preciziei si Lujerului, tot pe o linie. Eu n-am mai asteptat sa se lamureasca lucrurile si am iesit la suprafata.

Au inceput sa apara si stirile . Tentativa nereusita...
https://www.digi24.ro/stiri/actualitate ... da-1247379

 


Re: Accidente / incidente andrei11

Cea mai mare prostie să nu prevadă diagonale / bretele în tot Militariul !

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Nu numai in Miliari, peste tot este asa. Sa ne uitam si in cealalta parte a M3 si sa ne amintim cu circula pendula la inauguare...
Doar tronsoanele noi "abunda" in macazuri. A se vedea doar cele doua statii noi de pe M4. La M5 este normal sa ai multe macazuri, pentru ca, in lipsa unui depou adevarat, intreg tronsonul s-a transformat intr-un minidepou.

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Cu ce ar fi ajutat o bretea la scoaterea individului de sub tren?

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Nu ar fi ajutat cu nimic in acest sens, insa ajuta calatorii sa nu fie "fâțâiți" de colo-colo cu pendule si alte nebuneli...

 


Re: Accidente / incidente subway guru

Cu scuzele de rigoare tot nu am inteles cum poti circula normal cand ai un fir blocat cu portiuni scoase de sub tensiune pentru interventia in cale.

 


Go to page:  1  ... 144 145 146 147 148 149 150  ... 182
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420547 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use