MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2545 posts, 582399 views
 
Go to page:  1  ... 129 130 131 132 133 134 135  ... 182
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente cris_m

Reveniti la discutii despre incidente/accidente etc :ugeek:

 


Re: Accidente / incidente abc_XC

La metrou se anunta in statii ca pe trosonul Eroilor - Republica se circula cu dificultate. Nu cunosc alte amanunte.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

La 9:30 în Militari nu afișau decât următorul tren, nu și cel de după el. Trenurile păreau să circule la intervale normale, însă la Politehnică a anunțat că "staționează cel puțin 3 minute", iar la Eroilor 2 minute, dar când a sosit cam după două minute trenul dinspre Dristor, trenul în care eram a plecat și a mers normal până la Unirii. Acolo în stație se anunța (de data asta inteligibil față de ce nu am auzit în stația unde m-am urcat) că "dim motive obiective, circulația pe magistralele 1 și 3 se desfășoară cu dificultate. Se iau măsuri... (bla bla)". Interesant e că nu au spus "motive tehnice". O suna mai bine la capitolul "public relations"?

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Asta acum, stai sa vezi luni cand incepe Politehnica :popa:

 


Re: Accidente / incidente misterr

La 16:15, cînd am fost eu, încă nu se remediase. În stații se difuza în continuare anunțul cu „circulația pe magistralele 1 și 3 se desfășoară cu dificultate. Se iau toate măsurile...”, iar la Semănătoarea s-a anunțat în tren că „trenul staționează două minute” (și a staționat). Eu am mers de la Victoriei (M1) la Eroilor.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

Nici la 16:30 nu se remediase, dar cred că schimbaseră acum placa, era "din motive tehnice". Trenul spre Preciziei a venit la 8 minute după cel de dinaintea lui (la 5 minute după cel de Dristor 2).

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Si acum seara se mai anunta in statii ca se circula cu dificultate...

 


Re: Accidente / incidente aztec

Azi se zice ca alta persoana a coborat pe linii si a vrut sa vada cum arata metroul pe sub el...si ca nu s-a dumirit la primul...a vrut sa vada la urmatorul...
Bag seama ca era mai sportiv, ca a scapat nevatamat...
Stirea e mai ciudata..se pare ca mecanicul nu l-a observat din cate inteleg...ca au fost calatorii ce l-au urcat pe peron apoi...

https://m.mediafax.ro/social/incident-g ... a-17886149

Alta versiune a aceleiasi intamplari
https://m.adevarul.ro/news/eveniment/o- ... index.html

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Mare este gradina Domnului ...:popa:  :popa:  :popa:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Iar se circula greu pe M1+3...Pe M3 metroul a venit la 8 min, am stationat la Poli mult de 5 min (de anuntat a anuntat 2 min(...), iar acum la Eroilor a anuntat ca mai stationeaza 4 min...

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

Circula informatia ca sunt probleme cu semnalizarea. Vor fi rezolvate la noapte.

 


Re: Accidente / incidente BodoMinea

Se 'i-au' măsuri, dragi colegi, să n-aveți grijă..
FB_IMG_1551260472183.jpg (66.62 KB; downloaded 2298 times)

Sursa foto: Facebook - https://www.facebook.com/groups/3561908 ... 851940627/

Una peste alta, am circulat decent de la Păcii la Eroilor, trenurile plecau la semnal de ATO, de la Eroilor la Gara de Nord am staționat puțin la Grozăvești și Petrache Poenaru (unde se retrăgea o IVA). Dar în orice caz, se mergea decent dată fiind situația de avarie.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

La Gorjului afisajul este indicativ, primul tren poate a intrat in cursa, cel de la 8:56 sigur este cel din graficul standard de curculatie, afisat zilnic, avand in vedere ca mai sunt 8min si de la Preciziei nu faci mai mult de 3-4min pana la Gorjului.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente sab

Nici acum nu s-au rezolvat problemele! Am stationat cate 2 min in fiecare statie de la PV la D2.

 


Go to page:  1  ... 129 130 131 132 133 134 135  ... 182
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420536 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use