MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Despre civilizație la metrou

317 posts, 815192 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre civilizatie la metrou Slasher1985

Fenomen de altfel frecvent la toate scarile rulante din Romania!!!

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou Utilizator anonim 2

Se poate, dar eu pina acum nu am mai patit asa ceva.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou Utilizator anonim

Eu "trec prin ei", cu vorba buna nu ai cu cine...  :twisted:

 



  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou sab

In aceasta sera, Piata Unirii1.
Personalul care ridica gunoiul este in cumva greva ? Sau in week-end are program redus ?
Fotografia 0456.JPG (206.06 KB; downloaded 5774 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou 133 313

Cred ca acest complex numit Unirii este predestinat sa arate strainilor cine suntem. Ca tot am mers azi cu un Bombardier colantat cap-coada cu europenisme.
Poze cu zoaiele de pe pereti avem, mai lipsesc poze cu cozile la abonamentele elevi-studenti.  :twisted:
P.S. Cosurile alea sunt destul de adanci dar sacii pusi in ele sunt la mai putin de jumatate litrajului cosului. Economie. Sau sa nu fie prea grei pentru personalul de curatenie.  :roll:

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou Utilizator anonim 2

Sint mai mici pentru ca sa ajunga cu mina pina la fund cind ii golesc. Ati vazut cum procedeaza: nu iau sacul cu tot cu gunoi ci baga mina si scot la suprafata toate porcariile dinauntru pentru a le muta in alt sac in care le transporta. Nu stiu cum fac ca nimeresc mereu la ora cind se face aceasta operatiune si mi-e o sila de nu va spun.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou 133 313

Eu n-am inteles niciodata treaba asta cu halitul in metrou. Ca alea se vede clar sunt resturi de pe la mecdonalds si altele asemenea. Vrei sa demonstrezi ca ai ce manca sau iti face pofta mirosul de la Urinirii? Nu cred ca te prinde pauza de pranz in metrou. Decat daca lucrezi la metrou. Si iti place sa mananci in picioare, ca calul.

 


Re: Despre civilizatie la metrou florin

Hai să nu ne mai dăm rotunzi, fiecare mănâncă ce vrea și când vrea. Deși detest mâncarea de la fast-food, am mâncat și eu de acolo fiind pe fugă în pauza de masă.

Legat de curățenie, o avea legătură cu firma care face curățenie. Că doar s-a schimbat firma PNL-ului cu firma PSD-ului, ăștia se știe că sunt mai leneși.  :twisted:

 


Re: Despre civilizatie la metrou Radu Stanescu

Şi la lujerului coşurile sunt pline şi peste tot sunt gunoaie. Ceva se întâmplă.

 


Re: Despre civilizatie la metrou survola

Situatia era la fel de mizerabila astazi pe la 7,30 si pe M2, incepand cu scarile de intrare acoperite de fluturasi electorali si terminand cu cosurile de gunoi revarsandu-se...

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou 133 313

O fi trecut Metrorez la primarie si le-a taiat ala banii.  :D  Ar fi prea comic.

 


Re: Despre civilizatie la metrou satanistu

http://www.romaniatv.net/mobi/dezvaluir...41795.html

Ati uitat? scandalul cu firma de catering? asta este raspunsu, din 300 de angajati Romprest au ramas 18 angajati...

 


Re: Despre civilizatie la metrou thor5

Ar trebui sa ii civilizeze cineva si pe conductorii de rame de metrou. Pe M2, dimineata 8.00-8.30 ramele vin la interval de 5-6 minute iar "vatmanii" au tupeul inimaginabil sa se ratzoiasca la calatorii din salon sa "dea volumul mai incet". Cica sunt prea deranjati de zgomote. De parca ar avea un trafic infernal gen auto la Piata Presei! Nicaieri in lumea civilizata nu s-a pomenit asa ceva. In Anglia sau in America respectivul tupeist era dat jos la cap de linie si trimis la munca de birou.
Atata timp cat "vatmanii" intarzie minute intregi, inchid-deschid usile de 2-3 ori per statie, nici calatorii nu vor fi mai "breji". Nu poti cere respect decat dupa ce oferi respect. Tupeul tipic de sindicalist gen "eu muncesc, nu gandesc" trebuie sa dispara de la metrou.
P.S. Chestia cu metroul care intarzie din cauza aglomeratiei e o aberatie. Metroul din Tokyo e de trei ori mai aglomerat si nu intarzie (mai mult de 30 de secunde pe AN!).
Nu inteleg de ce mai exista centrul de Controlul Traficului, atata timp cat este evident, chiar si pentru orbi, ca de fapt nu controleaza nimic altceva decat automatul de cafea si pe cel de tigari.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use