MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Sisteme de informare în stații

446 posts, 147304 views
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 32
 
 

📖 Pagination options
  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii sab

Poate intereseaza cand au trecut ultimele doua trenuri prin statie...
Afisaj.jpg (285.19 KB; downloaded 3990 times)

 


Re: Sisteme de informare in statii shoppy

"Trenul accelerat numarul cutare tocmai a plecat de la linia 3 in directia..."

 


Re: Sisteme de informare in statii BodoMinea

Screenshot_20171211-205958__01.jpg (369.6 KB; downloaded 3966 times)

De dimineață se făceau probe pe magistralele 1/3 (cel puțin)...
Nu știu exact ce probe având în vedere că nu apar cine știe ce îmbunătățiri în privința acestui sistem, dar mă rog. Fenomenul are o recurență de câteva luni.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim 2

Eu circul zilnic cu metroul si am sesizat ca acum cativa ani buni s-au inlocuit vechile difuzoare cu unele mai noi, mai mari si mai multe. In perioada aceea se tot auzea "bing bang, se fac probe la instalatia de sonorizare". Ceea ce mi se pare extrem de dubios este ca aceste anunturi sint la fel de frecvente si astazi. Voi ati observat? Oare e chiar atit de complicat sa puna odata la punct sistemul? Ce mai au de facut? Mie mi se pare ca de auzit se aude foarte bine, nu mai e nevoie de alte ajustari; e doar un sistem de anunturi vocale, nu HiFi. Cred ca au avut destul timp la dispozitie.

 


Re: Sisteme de informare in statii misterr

Probabil vorbești de altă stație, la Victoriei nu se înțelege nimic din ce spune.

 


Re: Sisteme de informare in statii SniperGuy

Am vazut o chestie care mi s-a parut foarte interesanta in seara aceasta. In statia Basarab M4, la capatul peronului unde sunt cele 3 monitoare de pe peron, mai era si un al 4-lea monitor unde se vedeau liniile de pe M1. Probabil l-au pus acolo sa vada cand intra in statie trenurile, sa le astepte.

 


Re: Sisteme de informare in statii punmeister

E de multa vreme acolo.

 


Re: Sisteme de informare in statii shoppy

Da, si daca la mecanicii de pe M4 nu le convine sau erau deja in intarziere, se uitau in pamant si plecau chiar cand intra M1 in statie, bine este si o prostie sa intarzii o magistrala din cauza alteia.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii sab

Au rezolvat problema afisajelor pe M2. Nu se mai intalneste cu fosta M3 (verde) la Victoriei. Niste autocolante si gata. Pacat ca le-a luat (peste) un deceniu.
Si la Leonida, linia spre oras, nu mai scrie "Piata Unirii", ci Pipera. Va dati seama ca statea asa, cu "Piata Unirii", inca de la inaugurarea primului tronson al M2, care mergea doar pana la Unirii ? Adica din 1986... Greu, domne, greu...:evil:
Afisaj M2.jpg (56.21 KB; downloaded 3672 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii GPS

Au rezolvat și pe M1, panourile portocalii nu mai sunt de pe M3, iar in statiile dintre Unirii și IMGB, au fost acoperite Inscripțiile "Piața Unirii" cu unele pe care scrie "Pipera".

 


Re: Sisteme de informare in statii andrei11

La accesul de la suprafață la Iancului scrie în continuare M 3

 


Re: Sisteme de informare in statii CA 205

Nu este adevarat! Chiar astazi am vazut panoul pe care scria "Piata Iancului-M1".

 


Re: Sisteme de informare in statii andrei11

Controlez și eu mâine și voi confirma / infirma.   ;)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii GPS

De Vineri, stația Piața Iancului.


image by mihaipăcurețu, on Flickr


image by mihaipăcurețu, on Flickr

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 32
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420546 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use