MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Sisteme de informare în stații

446 posts, 145994 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 32
 
 

📖 Pagination options
Re: Sisteme de informare in statii subway guru

Grava eroare!!!
Trebuia scris COSTADIN.  :x

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii sab

Hmm , simt ca timpul curge altfel la Victoriei. Este 21.40 si urmatorul metrou vine la.... 21:33.
Sau au inceput sa arate, la fel ca "ceasurile" de la inceputul peroanelor, cand a trecut ultimul metrou ?

 


Re: Sisteme de informare in statii BodoMinea

Stația Piața Victoriei M2, sens Pipera, afișajele de la peron (ecranele) și cele de la schimbare (matricele LED de in rând) afișează un tren cu destinația... Universitate?
received_869056953458655.jpeg (352.32 KB; downloaded 4193 times)

received_388575315126136.jpeg (376.13 KB; downloaded 4192 times)

received_2309829089327215.jpeg (306.92 KB; downloaded 4193 times)

Imaginile sunt primite de la un prieten, nu știu să vă spun și ce tren a trecut și în ce direcție.

 


Re: Sisteme de informare in statii subway guru

O fi circulat <pe falsa>???
:lol:  :lol:  :lol:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii sab

Se pare ca afisajul are probleme. A se vedea si pozele lui aztec, de la acelasi peron.

 


Re: Sisteme de informare in statii andrei11

La NG, la nivelul vestibulului e nevoie de un panou de îndrumare, să știi care metrou vine primul, cel de Preciziei sau cel de Dristor 2. Destulă lume cred că coboară până la Eroilor și vrea să ia primul tren.
Totodată trebuie să fie clar precizat care e linia de Preciziei și care e linia de Dristor 2, acum nu e prea  limpede.

 


Re: Sisteme de informare in statii bobby

E deja unul la ieșirea spre Strada Ilioara.
Și  cu liniile, chiar ar trebui o serie de indicatoare mai bună.

 


Re: Sisteme de informare in statii BodoMinea

Am văzut acest dispozitiv, cu aspect nou, la peron în stația Piața Romană. Pare a fi un fel de videointerfon.
Sunt mai multe, pe unele scria SOS și pe altele nu. Probabil toate au același scop însă nu au aplicat consecvent autocolantele.
IMG_20191026_165112-min.jpg (1.32 MB; downloaded 3538 times)

Pare a fi din aceași categorie cu punctele SOS portocalii. Mă gândesc că unul din acela 'clasic' nu se putea instala din cauza dimensiunilor aparatului în raport cu peronul mult prea îngust al stației menționate.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii GPS

De menționat că a fost montat treptat în urmă cu o lună.

 


Re: Sisteme de informare in statii misterr

A apărut mai de mult, doar că pînă acum vreo săptămînă becurile erau roșii, iar acum sînt verzi.

 


Re: Sisteme de informare in statii Puss in Boots

Fix azi l-am vazut si eu, noroc cu postarile de mai sus.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii GPS

misterr wrote:
A apărut mai de mult, doar că pînă acum vreo săptămînă becurile erau roșii, iar acum sînt verzi.

Prima dată am văzut suportul acestuia și chiar mă întrebam ce mai pun. La final arată chiar foarte bine, poate cu un model mai plat pot fi înlocuite și cele portocalii.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii sab

Nu cred ca se vor mai inlocui.

 


Capete avariate marca Metrorex andrei11

În Stația Obor s-au montat schițe de informare a publicului cu privire la ruta lui M 1. Se insistă în mod diabolic să se precizeze că la GdN este corespondență cu M 4. Oamenii ăștia de la Metrorex se mai controlează ( pe bune ) din când în când la cap ? Nu e nimeni mai cu moț care să le spună că greșesc ?

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 32
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419370 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use