MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Sisteme de informare în stații

446 posts, 146016 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 32
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Sisteme de informare în stații Utilizator anonim

In acest topic discutii despre tot ce inseamna informare in statii (lcduri, sisteme anunturi, borne sos, ceasuri etc).

Dupa ce de la sfarsitul lui 2009 sistemul de informare a fost mai mult oprit astazi am constatat ca la pranz functiona din nou.
Pentru cei care inca nu sunt la curent, pe tot tronsonul M3 Preciziei - Anghel Saligny precum si in statiile de legatura si garile pe M1 si M2 a fost montat un sistem de informare in timp real care se afla in testare. Acesta este realizat de UTI Grup.

 


Re: Sisteme de informare in statii telvanni

Apropos de informare....n-am mai trecut de multicel prin statia Stefan Cel Mare, imi amintesc ca odata, nefiind foarte concentrat pe unde merg, era sa gresesc sensul trenului, am vazut abia in ultima clipa destinatia din parbrizul trenului. Ideea era ca indicatoarele (cele de pe vremea lu' nea Nicu) erau identice pentru ambele sensuri lipsind si de pe unul si de pe celalalt o sagetutza care sa indice sensul de circulatie. Poate am fost eu un pic mai superficial (sau greu de cap) dar ma gandesc ca sunt oameni mult mai grei de cap ca mine, sau din provincie care nu sunt invatati cu "complexitatea" metroului..oare cum s-or descurca? stie cineva...s-a remediat?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

De cateva saptamani a inceput montarea de panouri informative, harti si panouri de ghidare ce va fi montat in toate statiile de pe M3 si in statiile importante de pe M1/2.
Momentan sunt montate pe tronsonul Anghel Saligny - Nicolae Grigorescu si in Piata Victoriei.

 


Re: Sisteme de informare in statii Chev Celios

Cele de la Nicolae Grigoerescu au mai mult de o luna de zile.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Observ ca de vreo saptamana ecranele ZOOM sunt oprite, oare au terminat contractul ?  :roll:

 


Re: Sisteme de informare in statii cristi20

Vineri au functionat.

 


Re: Sisteme de informare in statii cristi20

De cateva zile pe linia albastra a panourilor de informare de pe M3 nu mai scrie 'Probe de functionare', ci apar alte mesaje (din pacate nu am avut timp sa le citesc si nici sa fac poze).

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Inseamna ca au ajuns la versiunea finala a sistemului.

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii freyutz

Intradevar, sistemul ar trebui sa fie functional in intregime. Am vazut si eu ieri un mesaj de genul: "In incinta metroului, fumatul este interzis"

 


Re: Sisteme de informare in statii cristi20

Inafara de " M4 GARA DE NORD 2-1 MAI " mai scrie altceva, adica se schimba textul?
Daca nu este o investitie total inutila. Scrie exact acelasi lucru ca pe panoul verde.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

De asemenea pe tot M3 vor fi schimbate panourile cu numele statiilor.

 


Re: Sisteme de informare in statii Metamorph

Utilizator anonim wrote:
De asemenea pe tot M3 vor fi schimbate panourile cu numele statiilor.


Marian,stii cumva si cam in cat timp se vor face aceste inlocuiri?au un termen,ceva(macar aproximativ)cand se va finaliza aceasta lucrare pe intreg M3-ul?.

 


Re: Sisteme de informare in statii andrei11

De ce induci lumea in eroare ? Voi vorbiti de M 3 si nici nu stiti traseul lui M 3. Drept dovada de cand s-a dat in folosinta statia Iancului, aceasta  este pe M 3. Cine nu crede sa viziteze sectiunea GdN 1 - Dristor 2 si sa vada ca se afla pe M 3. Cred ca ati inteles ce am vrut sa spun. Pana sa schimbe afisajul statiilor de pe M 3 real Metrorex-ul mai bine ar schimba denumirea magistralelor conform cu realitatea din teren si sa "readuca" sectiunea GdN 1 - Dristor 2 acolo unde-i este locul, adica pe M 1. :x

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sisteme de informare in statii Utilizator anonim

Metamorph wrote:
Utilizator anonim wrote:
De asemenea pe tot M3 vor fi schimbate panourile cu numele statiilor.


Marian,stii cumva si cam in cat timp se vor face aceste inlocuiri?au un termen,ceva(macar aproximativ)cand se va finaliza aceasta lucrare pe intreg M3-ul?.


Probabil dupa cum au banii...deja de vreo 2 ani se tot lucreaza la M3.
Ca o alta noutate in statia Pacii au fost curatati si slefuiti peretii, prea arata ca noi.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 32
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use