MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Titluri de călătorie și sisteme de acces

1828 posts, 400995 views
 
Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 131
 
 

📖 Pagination options
Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Puss in Boots

@Zoli, portile de iesire de la Leo se comporta exemplar de vreo cateva zile incoace. Cel putin cand am trecut eu erau toate functionale. Ori s-au "speriat" ori ati intervenit voi, ideea e ca momentan e totul ok. Posibil ca azi sa nu mai fie, ca de obicei atunci cand lauzi o realizare :D M-am uitat, alea care faceau probleme erau portile 30 si 32.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing misterr

Și la Apărători de cîteva zile merg toate.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Puss in Boots

S-au speriat de control  :lol:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing sab

Zoli, portile de accces au setat un anumit timp dupa care incep sa piuie, timp care trebuie setat manual? Intreb pentru ca anumite porti incep sa piuie foarte repede, inainte sa apuc sa trec (si nu "dorm"), iar la altele este ok, trec si nu piuie.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ZOLI

@sab:
1) Porti de iesire?
2) In ce statie?

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Puss in Boots

Buna intrebarea, si mie mi s-a intamplat sau am vazut astfel de cazuri. Unele piuie desi n-ar avea de ce.

In cazul meu sunt numai porti de intrare, vazute, auzite. La Sudului dar azi de dimineata mi s-a intamplat la Leonida. Probabil mai sunt si altele, aud de multe ori cum piuie si nu pare ca omul care intra a facut ceva gresit sau a intarziat sau ceva. Pur si simplu baga cartela, iese, trece si piuie.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing sab

Porti de intrare. De ex la Gorjului piuie imediat ce ridic cartela si dau sa intru. Si nu imi dau seamma de ce.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ClaudiuL

Daca ai un bagaj este posibil sa creada ca sunteti doi si da alarma  :lol:

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Puss in Boots

M-am gandit si la asta dar eu am de obicei rucsac in spate si la cazurile pe care le-am mai vazut ca piuie n-am observat bagaje voluminoase pe care sa le taraie dupa ei sau sa le impinga inaintea lor. Sunt oameni obisnuiti cu "bagaje" obisnuite, pungi, sacose, genti de umar sau fara nimic.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ZOLI

@sab: Hmmm, ciudat... Teoretic, dupa ce da "Liber" pe display (si se deschide poarta) nu ar trebui sa piuie.
Ai rucsac din care atirna bretele/chingi? Sau pantaloni model "Bronx"?  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Puss in Boots

Sper ca glumesti ca piuie de la un rucsac din care atarna chingi :D Ceea ce e ciudat e ca la unele statii piuie si la altele nu. Exemplul meu: la Leonida de dimineata a piuit. Ieri la Tineretului nimic. Si eram in aceeasi tinuta (cu rucsac in spate adica).

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ZOLI

Puss in Boots wrote:
Sper ca glumesti ca piuie de la un rucsac din care atarna chingi :D

Nu chiar... la Aparatori m-am dat de ceasu' mortii ca nu stiam de ce piuie o poarta si nu era nimeni acolo.
Cind m-am apropiat de poarta am vazut cauza: o musca mare se asezase pe un senzor optic!  :lol:  :lol:  :lol:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing sab

Da, am o geanta de umar.Dar, la fel ca si Puss in Boots, la unele porti se intampla, la altele nu. O sa mai urmaresc.
Insa revin la intrebarea initiala, exista un timp standard setat in care te asteapta sa intri, dupa care , daca nu o faci, piuie?

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ZOLI

sab wrote:
...Insa revin la intrebarea initiala, exista un timp standard setat in care te asteapta sa intri, dupa care , daca nu o faci, piuie?

Din cite stiu eu (dar nu sint 100% sigur), dupa validare se da "Liber" si se deschide poarta, te asteapta ca sa treci aprox. 15 sec. "in liniste" si inca vreo 15 sec. "cu beep".
Daca nu treci, poarta se inchide si la revedere: 2,50 lei pentru Grivei!  :lol:
PS: Repet: nu sint 100% sigur, dar daca e important o sa fac un test.

 


Go to page:  1  ... 65 66 67 68 69 70 71  ... 131
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420801 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use