MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1062496 views
 
Go to page:  1  ... 242 243 244 245 246 247 248  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex essco

Asa era si la Unirea 1 la ora 20 si un sfert. Probe.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

9 minute astazi pe M1, incredibi!
Hai ca mai e putin pana nu se mai afiseaza si nu ne mai dam seama de cat timp nu a mai trecut metroul!

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Au fost probleme azi. Probabil au si o rama in minus, deci e de asteptat sa fie interval mai mare, si asa eram la limita cu nr de rame.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Florinds wrote:
9 minute astazi pe M1, incredibi!

Daca este vorba de ora la care ai postat, 8 minute este intervalul normal atunci. Deci 9 min nu este asa o tragedie... :)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

Nu la ora postarii s-a intamplat, ci la 8 AM.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Atunci si prins perioada incidentului de azi.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex WT_fan06

S-au schimbat sinele dintre Mihai Bravu si Timpuri noi pe ambele sensuri, pare-mi-se. Sunt insa sceptic cu privire la aceasta lucrare dat fiind faptul ca si pe curba dintre Dristor 1 si Mihai Bravu (sens Piata Unirii) au schimbat sina, insa acum e aproape la fel de mult zgomot ca inainte.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex cris_m

Si la Unirii 2 parca au schimbat linia, nu se mai aude trenul cand soseste in statie ca un tanc (mai putine vibratii).

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Si intre Unirii/M2 si Universitate au schimbat sina dupa ziua cand a intrat ala in tunel si a fost calcat de tren.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex GPS

Șina a fost schimbata treptat:
- intrarea in Universitate și stația Universitate
- interstatia Unirii - Universitate
- Macaze Unirii - Ieșire din Unirii
Într-adevăr CAF-urile sunt muuuuult mai silențioase pe linia noua, atât in exterior cât și in interior (parca ar fi alte trenuri), in schimb când am circulat cu BM, mi s-a părut ca zgomotul produs este mai puternic decât cel scos de CAF.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Avem din nou limitare de viteza intre Aurel Vlaicu si Aviatorilor pe segmentul de curba.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Costin

Da, de ieri... ceva mai aproape de Aviatorilor decat randul trecut. S-o fi stricat urmatorul cupon de sina :twisted:

 


Re: Stiri despre proiect punmeister

George wrote:
S-a terminat in sfarsit dosarul penal care a tinut in loc in mod aberant licitatia pentru trenurile pentru M 5  timp de 2 ani, din cauza incompetentei si lasitatii METROREX si MT.

Pana o sa vina trenurile noi (asta in cazul in care in 2018 se va inaugura M5), ar putea sa ia 13 trenuri din parcul lui M2 si sa bage M2 la modernizare iar trenurile care raman la Berceni sa fie folosite pentru pendulele de pe M2.

 


Re: Stiri despre proiect George

O sa te linseze colegii de forum care circula pe M2 daca dai idei din astea :D

Eu sunt de acord dar...:)))))) o sa vezi ce urmeaza :D

Pe de altă parte, M2 e atât de sufocată că nici nu vreau să mă gândesc ce va fi în anii ăia de reparație...

 


Go to page:  1  ... 242 243 244 245 246 247 248  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use