MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1052354 views
 
Go to page:  1  ... 288 289 290 291 292 293 294  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex abc_XC

Am observat saptamana trecuta in tunelul M1 dintre Basarab si Gara de Nord montati pe peretele tunelului niste tamburi rosii care au furtun pentru stingerea incendiului.
Azi am vazut ca s-au montat cativa si intre Gara de Nord si Piata Victoriei.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Costin

Ciudat, ma indoiesc ca au voie sa stinga cu apa pe-acolo...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Dacă se întrerupe alimentarea...Confirm că furtunele + tamburii + ștuțul acela ( habar nu am cum se numește ) le admiram și eu în tunel cel puțin pe tronsonul inaugural Petrache Poenaru- Timpuri Noi.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Stutul acela se numeste tulumba si oricum nu intra nimeni sa stinga nimic atat timp cat e tensiune in sina a3a

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Tom

De câteva ori am observat pe M3 un individ care stă pe scaun cu un carnețel în mână, din când în când ridică privirea, stă câteva secunde și pe urmă mâzgălește ceva în carnețel.
M-am prins ce face și m-am ridicat de pe scaunul din partea opusă și am mers spre ușă și l-am văzut foarte dezamăgit cum a dat pagina și a căutat alt "client" pe scaunele din fața lui.
Ultima dată l-am observat și m-am așezat în picioare în fața lui și i-am blocat câmpul vizual, dar trebuia să cobor la următoarea stație.
Nu e ceva de bine sau de rău de metrou, de trenuri, de stații sau de MetroRex în general, dar dacă nu vreți să fiți modele pentru "pictori" dubioși, e bine să fiți atenți.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

De ce <<dubioși>> ? Poate asta e plăcerea / talentul lui, să realizeze portrete. Miile de fotografii cu mijloace de transport / blablabla blablabla din anumite perspective nu pot fi catalogate ca acțiuni dubioase ?

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Tom

Faptul că o făcea discret nu mă obligă pe mine să accept prelucrarea imaginii mele și nici să-i permit. Dar am avertizat doar că dacă există persoane care nu vor ca imaginea lor să devină subiect de picturi sau fotografii făcute față în față și nu pentru peisaj, să fie atenți. Am spus-o doar în scopul menționat și pentru că s'a întâmplat într'un spațiu închis, într'un vagon de metrou, altfel discuția și continuarea ei e de "Flacăra Roșiatică".

 



Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Daca va intrebati de ce vin trenurile la 5 minute la ora de varf pe tronsonul comun M1/3, luna asta au trecut la turatia de primavara, astfel s-au redus doua ture :popa:
Informatie primita de la un mecanic ajutor de pe M3.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

5min? Ar fi bine....6min, chiar 7cateodata pe M3...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex cris_m

Turatie de gravide cum ne-a obisnuit Metrorex...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

sab wrote:
5min? Ar fi bine....6min, chiar 7cateodata pe M3...

5 min pe tronsonul comun, ca pe M3 la Politehnica ceasul arata 7 min de la ultimul tren :roll:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Adevarul este undeva la mijloc, se simte parca un interval mai mare, dar nici chiar 5 min pe tronsonul comun, adica 10 min pe fiecare magistrala. Probabil ca mecanicii au dreptate si s-au scos niste ture.
Ce este cu adevarat enervant este ca nu reusesc sa realizeze un interval constant pe tronsonul comun, adica metrourile vin cateodata la 2min, dupa care este o pauza de 5-6min. Asta pentru ca la NG si Eroilor se soseste cateodata simultan de pe ambele magistrale

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Experimentează pentru 1 Mai. Nu ziua, stația !!

 


Go to page:  1  ... 288 289 290 291 292 293 294  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use