MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5430 posts, 1065767 views
 
Go to page:  1  ... 280 281 282 283 284 285 286  ... 388
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex GPS

Am călătorit acum 10 minute cu 1102-2102 București pe M1, au fost schimbate anunțurile și vocea. Prin schimbat anunțuri ma refer la “Corespondenta cu Magistrala 2” care a devenit “Transfer la linia 2”.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Puss in Boots wrote:
Vreun protest al chioscarilor la Unirii 1? E lume stransa dincolo de turnicheti. I-am vazut in fuga.

Au aflat vestea ca tribunalul obliga Metrorex sa reia furnizarea de utilitati?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

GPS wrote:
Am călătorit acum 10 minute cu 1102-2102 București pe M1, au fost schimbate anunțurile și vocea. Prin schimbat anunțuri ma refer la “Corespondenta cu Magistrala 2” care a devenit “Transfer la linia 2”.

Nu se putea o schimbare mai inspirata...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex aztec

Pai...deja au curent in multe butikuri..
Unele nu au personal, de accea e intuneric. Am vazut si la Crangasi, si la Pipera...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Sincer la ducere nu am fost atent dar la intoarcere buticurile de la Unirii erau toate in functiune si la piata Sudului idem.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex bercenicity

Nu ca as fi de acord cu dughenele dambovitene, dar se poate si mai rau https://www.lavanguardia.com/local/barc ... nidad.html

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex ByOnu

La mijloc au fost prinși călătorii care timp de două zile nu au avut de unde să îşi facă micile cumpărături.


Cum ar fi sa faci "micile cumparaturi" (papuci, chiloti, electronice made in China samd) din magazinele adevarate care dau bon fiscal si contribuie la buget?

Maine, poimaine auzi nene ca se interzice ridicatul gunoiului pentru ca "la mijloc au fost prinși oamenii fara adapost care nu au avut de unde să îşi facă proviziile."

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex WT_fan06

GPS wrote:
Am călătorit acum 10 minute cu 1102-2102 București pe M1, au fost schimbate anunțurile și vocea. Prin schimbat anunțuri ma refer la “Corespondenta cu Magistrala 2” care a devenit “Transfer la linia 2”.

Au schimbat o frază coerentă şi au pus o prostie de exprimare. Iar voce mai bună decât cea pe care o schimbă nu vom mai găsi... :cry:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Deci NU mai avem magistrale, avem linii. Linia 1 / linia 2 / și așa mai departe. De unde s-or fi inspirat ? Lăsând la o parte faptul că această formulare este de fapt corectă, nu cea cu magistrale.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Sa fie cumva anunturile puse recent pe IVA? Daca da, atunci e o mare porcarie.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex WT_fan06

@andrei11, atunci linia 1 / linia 2 din stație ce mai e? Sau din anunțurile din stații ("trenul de la linia 1 circulă....") Asta e o gafă monumentală a Metrorex - apar contradicții între audio-ul din metrou şi plăcuțele/anunțurile din stații. Iar publicul larg ştie de linii ca fiind "peroanele" din stații, nu mă luați cu termenii corecți, că noi nu reprezentăm publicul larg aici. Publicul larg aude una şi vede alta acum. Asta dacă nu cumva Mrex a început să schimbe plăcuțele cu "Linia 1" în "Peronul 1".

Cât despre exprimarea cu transferul, Mrex îngenunchiază limba română. Zici că au luat exprimarea de pe google translate... cât de elegant era mesajul vechi şi cât de ca :evil: sună acum... trebuie să revină la exprimarea veche urgent!

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Păi deja nu mai vorbim de linia 1 / 2 de la peron ci se vorbește de peronul 1 / peronul 2. Vezi că s-a discutat de chestia asta la  M 4.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Ar trebui atunci sa incepem sa vorbim de L-uri si Metrorex sa schimbe M1 samd cu L1 samd peste tot.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex cris_m

La M4 o fi alta situatie, dar la Eroilor, de exemplu, tot cu linia se anunta - "trenul de la linia 2 circula in directia Preciziei"...

 


Go to page:  1  ... 280 281 282 283 284 285 286  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420943 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use