MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5430 posts, 1063753 views
 
Go to page:  1  ... 208 209 210 211 212 213 214  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Mi se pare ca a fost data jos.
Patratul rosu insemna statie cu obiective turistice, inainte harta era inclusa intr-un pdf care avea prezentate obiectivele turistice intr-un mod absolut penibil.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex florin

Nu merge site-ul Metrorex, ca de obicei. Poate merge doar când circulă metroul, noaptea e în revizie!  :twisted:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex ByOnu

Sper ca aceste iemoticoane sa ma scoata din jena punerii acestei intrebari ( :oops: :oops: :oops: ), dar de ce se numeste statia 1 Mai astfel?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Pentru ca acum ceva timp acolo incepea/se sfarsea bulevardul omonim. Intre timp niste oameni "destepti" s-au gandit sa "mute" bulevardul in Dr. Taberei, iar vechiul bulevard  sa fie redenumit Mihalache...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Robert24

Statia 1 Mai, maine ar trebui redenumita in "Clabucet". Aia e acolo!

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Asta este alta discutie.Din pacate Metrorex a avut preocuparea sa redenumeasca alte statii cu denumiri anoste, gen Leonida, Poenaru, Teclu, etc.
Din pacate, multe statii primeau pana in 1989 denumiri nu foarte inspirate, luate de la bulevarde. A se vedea Pacii, Armata Poporului, Brancoveanu, etc. Dar nici mai recent nu au fost mai inspirati. A se vedea T.  Vladimirescu de pe M5.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Si Washington, Tokyo, Bruxelles, etc.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Mda, acolo au vrut sa accentueze ca te afli pe linia cate aeroport. Tot aiurea...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Uite, aspectul ăsta îmi scăpase complet. Denumirea de 1 Mai acolo laClăbucet provoacă confuzii majore.
Am impresia ca in primele luni de la implementare si cei de la 112 se incurcau in mod constant. Chiar si eu ( invatat atâţia ani )  cu 1 Mai la Clabucet aveam indoilei majore sa localizez dupa 1989  1 Mai in Dr. Taberei.
Hai sa spunem ca Washington e aproximativ lângă ambasada americană, dar Toyo si Bruxellul sunt bestiale. ( Cred ca nu am scris corect Bruxell  :oops: ). Apropo, cred ca ti-a scapat statia Paris la aleea Padina,  acolo unde sta radarul la Scoala Franceza ca e limitare  de viteza la 50 km / h.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Bruxelles ca suntem in UE, Paris ca suntem francofoni, Washington ca suntem pro-americani si Tokyo ca suntem prieteni cu japonezii care ne-au facut imprumutul, singura problema este ca denumirile nu au legatura cu nici un detaliu din zona.
(ot nu mai este limitare la 50 acolo)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

Eu as fi pus denumirile astea daca aveau si ei o statie Bucuresti. Imi suna doar a linguseala sau slugarnicie asa.
Nu vad de ce am lingusi pe unii care ne-au dat cu o mana si ne-au luat cu sapte.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Habar nu ai despre ce vorbesti  :evil:
Fara fondurile europene am fi ajuns din nou la situatia rusinoasa de a inunda tunele 'neterminate'
Nu-i mai injura pe cei ce-ti vor binele, ca te bate Dumnezeu
:popa:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Da Berlinul unde e ? Ca fara nemti UE se ducea de mult la vale.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Berlinul...e la Sibiu!
:lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 208 209 210 211 212 213 214  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420794 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use