MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5430 posts, 1066155 views
 
Go to page:  1  ... 231 232 233 234 235 236 237  ... 388
 
 

📖 Pagination options

Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

Cat timp nu ai metrou la fiecare statie de RATB, mi se pare absurd sa se scoata din liniile RATB.
@andrei: lipsesc cel putin Poiana Muntelui, Valea Ialomitei (intersectie), Locotentul Gaina, Carol Davila, poate si altele, nu le stiu pe de rost...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Florinds, de la Valea Ialomioței ( intersecție )  la accesul de la Valea Argeșului sunt 150 m.
200 m sunt  de la Locotenent Găină la accesul spre Orizont.
E bine să nu exagerăm cu distanțele astea.
Iar discuția s-a purtat despre ramura Nord a troleibuzelor, deci cele care plecau de la Valea Ialomiței până la Favorit.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing sab

Si la Tineretului a oprit azi metroul in care eram, dar nu a deschis usile. Doar a coborat un "pilos". O fi fost in inspectie pe santier, cine stie...

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ByOnu

Pai cred ca ATC cam obliga oricum trenurile sa opreasca. Nu cred ca ar modifica ATC pentru cateva zile. Asta daca se merge pe automat.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing punmeister

In cazul meu semnalat la Aparatorii Patriei, mecanicul probabil a uitat trenul setat pe ATC.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Pentru curiosi...

CAF-urile si Bombardierele par ca trec prin statiile inchise cu ATC izolat, probabil ca sa evite frana PSM-ului la capat de statie. Apoi isi continua drumul linistite cu ATC.

Am trecut prin statia Tineretului inchisa, spre Berceni cu un Bombardier si la intoarcere spre Unirii cu un CAF.
In trenul Bombardier, s-a auzit corect anuntul PIS ca urmeaza statia Eroii Revolutiei. Mecanicul a facut "by-pass" statiei Tineretului din panoul de comanda.

La intoarcere, fie ca mecanicului i-a fost lene, fie ca PIS-ul CAF nu suporta asa ceva, trenul CAF a anuntat ca urmeaza Tineretului de 2 ori cum ar fi facut in mod normal, apoi la iesirea din statie a anuntat ca urmeaza Unirii.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing sab

Nu stiu daca au modificat ATC-ul, dar am trecut prin cele doua statii alta data fara oprire, doar cu viteza mai mica.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing GPS

punmeister wrote:
In cazul meu semnalat la Aparatorii Patriei, mecanicul probabil a uitat trenul setat pe ATC.

Pe ATC? Poate pe ATO.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing punmeister

ATC-ul ca sa stii include atat ATO cat  si ATP.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

TibiV wrote:
Nemultumiri inutile...

Cat timp nu a filmat nimeni 5 minute de traseu pe care mecanicii "si-au bagat" Xula si nu le putem "pune in brate" filmarile respective, nu conteaza.
Astfel de cazuri NU exista. Sunt doar "zvonuri nedovedite".

Liderul sindical (fost senator PSD) va ridica din umeri "nevinovat":
"Aveti dovezi ca pe sindicalistii nostri ii doare in kr de calatori si ca sunt prea ocupati cu jocurile pe mobil/notepad?...
NU aveti dovezi, va spun EU ca ca au fost foarte atenti, vigilenti, pro-activi si pro-calatori...." etc  etc etc - tot bull-sheet-ul de rigoare.
Asa ca fara dovezi sa nu va mai aud ca protestati la urmatoarea greva Mrex la care vor plange "ce mult muncesc, ce grija au de calatori si nimeni nu ii intelege..."
:(

Asta are legatura cu ce am scris eu?

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing mcosmin

Se merge cu ATC izolat insa se respecta limitarile de viteza impuse de ATP. Singura diferenta e ca trenul nu mai franeaza automat daca incalci limitarile.

Evident, fara ATO.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex TibiV

mcosmin wrote:
Asta are legatura cu ce am scris eu?

Da, dar nu era o critica la adresa ta...
Pana si eu (care in ultima vreme folosesc destul de rar metroul) m-am saturat de baietii aia din cabina care stau cu ochii pe telefoane si alte device-uri... :(

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Nicu24

Păi dacă metroul se conduce singur ,nu trebuie sa isi ocupe si ei timpul cu ceva?  asta e la ordinea zilei sa-i vezi ca butonează prin statii .
Noroc cu tehnologia avansată din ziua de azi  :D

 


Go to page:  1  ... 231 232 233 234 235 236 237  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420986 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use