MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1052288 views
 
Go to page:  1  ... 283 284 285 286 287 288 289  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Securitatea va fi mereu :) cu diferite nume, cu chip mai uman sau mai inuman. Dupa 89 cred ca e doar multa puturosenie si furt. Securitatea la fazele astea cred ca pica pe planul 2 sau 3.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex subway guru

Asa cum bine stiti in planurile initiale statiile aveau prevazute mult mai multe accese decat cele efectiv construite si puse in functiune pana in prezent. De ce nu s-au facut la acea vreme e o istorie mai lunga si pana la un punct neinteresanta, situatia e asa cum e, si cum o stim...
Intre timp orasul s-a schimbat, fluxurile de calatori s-au modificat. In atari conditii ar fi necesara o reevaluare a necesitatilor bazata pe evaluari microzonale de trafic, care sa estimeze costurile si beneficiile pentru fiecare caz in parte si care sa se concretizeze intr-un program de actiune functie de prioritati si de posibilitati, atat si nimic mai mult ca nu reinventeaza nimeni roata sau apa calda, sunt chestii banale care trebuie doar examinate, corectate si/sau perfectionate. ;)
P.S.
Ar mai fi de mentionat ceva, la unele dintre statiile vechi locul de strapungere a accesului neconstruit dar prevazut initial a ramas pregatit in stand-by doar ca s-au modificat de atunci si pana azi normativele si deci ar trebui oricum regandite/reconformate...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex essco

sab wrote:
S-o fi impotrivit Securitatea, dar suntem la 30 de ani de cand Securitatea nu mai este (cel putin teoretic).

Se poate; dar incaperile lor tot acolo au ramas. Daca da o strapungere in camera fix cand e unul cu lampa-n ochi la "marturisire"?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex Utilizator anonim

De cand cu minunatele trenuri "noi" si problemele tehnice, corelate cu aglomeratia excesiva si nesimtirea, am limitat calatoriile cu metroul la cateva pe an, iar prima pe sezon tocmai are loc, dar - de cand a decazut in halul in care sa fie plin de colindatori si cersetori? In cazul asta le urez faliment placut, ca nu se mai diferentiaza cu nimic de STB.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

De cand au terminat contractul cu Scorseze in 2014 au inceput sa se inmulteasca.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Vatmanul constanțean

Utilizator anonim wrote:
De cand cu minunatele trenuri "noi" si problemele tehnice, corelate cu aglomeratia excesiva si nesimtirea, am limitat calatoriile cu metroul la cateva pe an, iar prima pe sezon tocmai are loc, dar - de cand a decazut in halul in care sa fie plin de colindatori si cersetori? In cazul asta le urez faliment placut, ca nu se mai diferentiaza cu nimic de STB.


Astăzi, pe M2 in Nicosia si nu numai ,puteai crede ca nu mai exista pază deloc. Tot ce-ar mai lipsi ar fi să vândă șervețele parfumate etc. cu 2 la leu... :bere:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Pai in mai toate trenurile n-am mai vazut agenti de paza, doar la acces am mai vazut cateva momaii de la Senzor Guard/Akyle Security.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Costin

Vineri era o momaie de la Akyle intr-un tren pe M2. Deci or fi ramas 1/tren probabil...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Nu stiu daca 1 sau 2 dar sunt momai Akyle in toate trenurile pe M2 cu care am mers in ultima vreme. Cam obiditi si batuti de soarta dar sunt. Unul saptamana trecuta cred ca putea a bautura. Venea un damf...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex shoppy

Cica pe M2 s-au bagat anunturi cu "La urcarea in tren va rugam sa lasati telefoanele mobile!", o fi dat vreunu cu capul in usa uitandu-se in telefon.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Sa le lasati...pe peron? :)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

"Predati telefoanele mobile, le veti recupera la coborare". Poate de asta se angajeaza 1300 de oameni la Metrorex.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex MikeT

Costin wrote:
Vineri era o momaie de la Akyle intr-un tren pe M2. Deci or fi ramas 1/tren probabil...

Au ramas 1/tren de minim un an. Reducere de costuri...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Ieri era unul ... saracul.. scapat de la azilul de batrani. Stiu ca paza la metrou e mai mult de forma iar cea din metrou si mai si, dar oamenii aia angajeaza chiar pe oricine?

 


Go to page:  1  ... 283 284 285 286 287 288 289  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419427 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use