MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1062806 views
 
Go to page:  1  ... 204 205 206 207 208 209 210  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex Adrian Rosca

Probabil ca si-au rezolvat si ceva probleme cu infiltratiile cu ocazia asta. Doi intr-unul!

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Lixandru Dragos-Liviu wrote:
am o întrebare: Nu ar fi mai bine să prelungească acoperişul copertinei pentru a nu ploua bicicletele sau a le distruge soarele (şeii, mă refer) :?:

Cred ca glumesti :).

Interesanta solutie. Daca tot se furau din interiorul statiei (si te puteai adresa Politiei Metrou), acum parcate pe trotuarul exterior sigur nu se vor mai fura, iar daca  Doamne-fereste se intampla, s-a mutat pisica la Politia S4... ;)
Chestia cu ingustarea cailor se acces...sa fim seriosi, unde erau "parcate" era peronul catre oras. Cati calatori vin de la Berceni (cap de linie) coboara acolo, la prima statie, sa fie ingreunata evacuarea ? Iar daca este vreun eveniment...usa este oricum in partea opusa zonei in care erau bicicletele...Insa poate vor sa mai faca o usa, pe partea unde erau bicicletele, cine stie...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex adila

:bere:  Asa este, avem parcare pentru biciclete in exterior. Sunt dezamagit totusi ca nu au adus nici macar un rastel de biciclete in plus fata de ce exista in interior. Sper sa o faca in viitorul apropiat, deoarece este necesara cresterea capacitatii parcarii pentru biciclete de cel putin 3-4 ori pentru a satisface cerinta de locuri de parcare.

Daca ISU ar fi avut ceva de comentat pe marginea faptului ca erau parcate bicicletele la interior, de ce nu ar comenta si vis-a-vis de sutele de buticuri din statia Unirii. Aceste biciclete nu incurcau mai mult decat incurca buticuri de la Unirii plasate pe calea de evacuare.

In ceea ce priveste furtul bicicletelor, este ridicol sa muti parcarea doar ca sa scapi de bataile de cap.

Revin la ideea ca PMB trebuie sa se implice in aceste situatii si sa creeze macar acolo unde este relativ usor, conditii mai bune pentru biciclisti, asa cum se lauda de altfel ca vrea sa faca. Pentru aceasta parcare trebuie instalat si un sistem de supraveghere video, daca vor sa duca treaba cat de cat la capat.

Doua poze si de la mine facute in jurul orei 12.






 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Ca sa mareasca de 3-4 ori capacitatea ar trebui betonat tot spatiul "verde" din fata. Poate si in spatele statiei...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex adila

Si daca ar continua plaforma existenta pe toata latura statiei cu vedere la Soseaua Berceni, cam cat crezi ca ar fi?

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

Studenţii şi elevi cer PRELUNGIREA programului la metrou 24/24 de ore
http://www.mediafax.ro/social/studentii...e-16255276
S-o creada ei . Imposibil.

 


Re: Stiri si articole din presa TibiV

Ar circula o lună 24/24 şi după aia o lună 0/24...
Printre studenții ăştia nu au găsit măcar unul de la Transporturi ?...

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

V-am spus eu pe undeva dars-a restartat ca actuala generatie nu mai gândeste deloc...
In alta ordine de idei, elevi sau elevii ? Asa, ca si observatie generală.  :twisted:
Asa, din formulare se intelege catoţi studentii siunii elevi. Asa sa fie ?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa GPS

Stați linistiti! Daca fac un studiu la mine in clasa, in afara de 3 colegi care stiu de la mine,restul nu cred ca stiu ce face mecanicul ca sa plece trenul din stație si ce face el ca sa ajungă trenul in următoarea! Cel mai probabil vor spune ca muta o maneta! Asa ca ...    O sa folosească in continuare liniile N1xx daca nu au bani de taxi.

 


Re: Stiri si articole din presa Robert24

Sunt curios cati dintre ei folosesc liniile de noapte si mai ales, CATI VALIDEAZA?!?

 


Re: Stiri si articole din presa shoppy

Eu sunt curios ce activitati culturale sunt alea de incep la 2 si se termina la 4 noaptea de participa la ele toti studentii si unii elevi, altii care au ratat o ocazie perfecta de a tacea din gura.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa ClaudiuL

Bineinteles ca este o aberatie. Dar nu cumva pe vremea fiselor de metal metroul circula pina la 24:00 ? De fapt si transportul de zi....

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa sab

Pai daca merg la cursuri si la biblioteci in intervalul 23-6...

 


Re: Stiri si articole din presa Florinds

Sa fim seriosi, daca participa la activitati "socio"-culturale, adica discoteci sau cluburi unde dau 30 lei pe o bere de 0.33, ar putea sa se mearga cate 2-3 si sa ia un taxi. 3 calatorii la metrou costa 7.5 lei, un taxi ar fi vreo 15 lei in total daca activitatea lor "socio"-culturala ar avea loc in centru...

Pentru 2 lei economisiti de cativa buimaci trebuie sa mearga nu stiu cate metrouri noaptea...
Nu sunt putin lipsiti de bun-simt studentii din zilele noastre? :)

 


Go to page:  1  ... 204 205 206 207 208 209 210  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420711 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use