MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1052327 views
 
Go to page:  1  ... 313 314 315 316 317 318 319  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre Metrorex andrei11

Se presupune că în stații nu stai prea mult să aștepți metroul, deci probabilitatea de infectare cu covid e mică...
Oricum abțibildurile  alea sunt de pomană puse acolo, nu se uită nimeni la ele...

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex ByOnu

@sab, scaunele de IVA sunt mai late decat cele de Bombardier. Incap 6 locuri de Bm. in doar 5 de IVA.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex andrei11

Am impresia că lungimile vagoanelor sunt diferite.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre Metrorex sab

Si asta este adevarat, dar si scaunele sunt putin mai late la IVA (sau o fi o impresie data de acea fasie separatoare dintre scaune, ccea ce Bombardier nu are.... Din 4 "fasii" se mai face loc de un scaun..).
Insa nu se justifica diferenta de in scaun in plus la BM2/21. Teoretic ar trebui min 1.5m intre pasageri, ori un scaun de la IVA nu are atata latime, nici macar 1m...

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Puss in Boots

Oricum in Romania nu se respecta nimic, deci ce ne mai batem gura de pomana ca in Bombardiere e asa, in CAF altfel, 1.5 m, sub 1.5m, 2m, buline, ne-buline.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex subway guru

Oricum o imbulinam!
:rofl:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Puss in Boots

:lol:  :bere:  corect!

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex subway guru

Nu e doar despre metrou dar este despre viitor
https://www.facebook.com/33700229970794 ... 647524267/
:bere:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex andrei11

:?:
Avem topic dedicat pentru lemn, beton și alte materiale ( de construcție )  puse pe muzică.
Ar mai fi o posibilitate,nu mă prind eu care-i șpilul...

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex subway guru

Te-ai fi prins daca-ti dadea prin cap sa te faci inginer constructor dar ai ratat ocazia!
:bere:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex andrei11

Mai există bodyguarzi în ramele de metrou ? Acum câteva zile n-am văzut niciunul ( două rame BM + una ramă CAF )
Apropo, la zgomotul  de fond,  CAF - ul spaniol ( ? ) și IVA românească sunt la egalitate perfectă.

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex punmeister

Eu ii vad zilnic, imi si povestise un agent de paza ca cineva acum cateva zile a taiat burduful de la un CAF prin simplul fapt ca statea rezemat de el :rofl:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Stefan28

Paznicii sunt nelipsiți în rețeaua de metrou, 90% niște grași care eventual adorm pe scaun în metrou.  
:bere:

 


Re: Discuții diverse despre Metrorex Stefan28

În acest moment, niciun tren nu opreste la statia Eroilor, din toate directiile. Sa aiba legatura cu M5?
:think:

 


Go to page:  1  ... 313 314 315 316 317 318 319  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use