MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5439 posts, 1070616 views
 
Go to page:  1  ... 205 206 207 208 209 210 211  ... 389
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri si articole din presa cris_m

Care taxi? Care metrou? Uber sa traiasca sau, dupa caz, masina proprie, a prietenului/prietenei etc (statistica realizata la mine in clasa).

Eu unul sa fiu sincer, daca ar fi sa optez, as alege fara indoiala N104. De ce? Pentru ca la 1.5 lei ma lasa aproape in fata casei si mai este si aproape masina personala (din ce am vazut lumea nu se inghesuie sa-l ia, asa ca as fi probabil singurul calator).

In orice caz, singura chestie pe care as propune-o ar fi prelungirea programului la metrou pana la ora 12AM.

 


  • ClaudiuL
  • Posted:
  •  

Re: Stiri si articole din presa ClaudiuL

Ar trebui sa functioneze pina la 24:00. Mi se pare rezonabil.

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

Vineri seara si sambata seara ar trebui sa fie programul prelungit.
Actualul program ( 5,00 - 23,00 ) inseamna defapt ca exista doar 3 ore si jumatate / 24 h pentru diverse lucrari de intretinere / reparatii.
Cine e de specialitate ne poate spune ce si cum. Pe de alta parte in mare parte din traseu lucrarile de intretinere / reparatii se pot face doar pe un sens de circulatie.

 


Re: Stiri si articole din presa cris_m

Tocmai de asta sugeram ca se poate prelungi si in cursul saptamanii pana la 24. Nu este neaparat sa se circule pe ambele sensuri.

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

Pe vremea 'cealalta' orarul era gandit in asa fel incat sa mearga clasa muncitoare cu metroul si la schimbul trei...
Astazi nu mai e cazul!
Cel mult cativa petrecareti si cheflii noctambuli la o  :bere:

 


Re: Stiri si articole din presa cosminduru

In Londra se poate, acolo tot poporul iese in club in week-end, deci vineri si sambata noaptea mertoul circula.
http://www.visitlondon.com/traveller-in...yFS9kQc.97

Studentii au dat-o p-asta cu activitati socio-culturale ca sa nu spuna pe sleau: vrem sa mergem in cluburi si sa avem cu ce sa ne intoarcem acasa. Taxiurile fac japca, nu costa doar 15 lei e 30-35 sau 50 in functie de cat de beat esti. :P     :bere:    

Niste amatori, cand ieseam in club mai plecam acasa la 9-10 dimineata.

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

Stiu absolut sigur ca pe  vremea cealalta ultimul metrou pleca de la capete la ora 23,30. Si se asteptau la Piata Unirii sau / si  la Victoriei. De Victoriei nu sunt sigur dar la Unirii se asteptau.

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

La Londra se inchid carciumile toate  (cu exceptia cluburilor de noapte) la ora H si-i azvarle patronul pe betivi impreuna cu sticlele de bere afara pe trotuar ca sa nu-si piarda licenta...dupa care se ocupa politia sa-i adune pe betivii bezmetici de pe strada...

 


Re: Stiri si articole din presa cris_m

Oarecum chestia asta cu ora stabilita de inchidere am auzit ca este si la Sibiu. Daca nu ma insel, chiar ora 12 noaptea. La noi, sigur nu se va implementa pentru ca n-are nimeni curaj sa faca asta :roll:

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

Iar la Londra cu o ora inainte de ora inchiderii se ia ultima comanda de bautura!

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Daca stii programul efectiv, vei vedea ca de fapt pe M1, 2 si 3 merg trenurile cam pana la 24.
La 23 pleaca ultimul tren, dar sunt si alte trenuri care pleaca in jurul orei 22:50 si isi termina tura pe la 23:30-40. Deci sa nu ne aburim.

Bine, ai sti doar daca te-ai interesa si ai studia problema, ca altfel sa ne bagam in seama cred ca stim cu totii.

 


Re: Stiri si articole din presa Costin

cris_m wrote:
Oarecum chestia asta cu ora stabilita de inchidere am auzit ca este si la Sibiu. Daca nu ma insel, chiar ora 12 noaptea.

Nici vorba de asa ceva.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex alexxd_31

Deobicei ultimele trenuri, la 23:30 (cel mai devreme) , pleaca din Unirii 1 si 2. Se asteapta intre ele astfel incat ca toata lumea sa ajunga sa ia trenul in directia dorita. Nu stiu cum se procedeaza in statiile Nicolae Grigorescu si Eroilor unde M1 se desparte de M3.
Tin minte ca de la Eroilor se pleca aproape simultan de la liniile 1 si 2 in directiile Preciziei si Dristor 2.
Nici Politehnica nu mai e ce a fost de cand se intra pe baza de dosar si durata de scolarizare este de 4 ani plus 2 master.

 


Re: Stiri si articole din presa Florinds

cosminduru wrote:
In Londra se poate, acolo tot poporul iese in club in week-end, deci vineri si sambata noaptea mertoul circula.
http://www.visitlondon.com/traveller-in...yFS9kQc.97

Studentii au dat-o p-asta cu activitati socio-culturale ca sa nu spuna pe sleau: vrem sa mergem in cluburi si sa avem cu ce sa ne intoarcem acasa. Taxiurile fac japca, nu costa doar 15 lei e 30-35 sau 50 in functie de cat de beat esti. :P     :bere:    

Niste amatori, cand ieseam in club mai plecam acasa la 9-10 dimineata.
subway guru wrote:
Pe vremea 'cealalta' orarul era gandit in asa fel incat sa mearga clasa muncitoare cu metroul si la schimbul trei...
Astazi nu mai e cazul!
Cel mult cativa petrecareti si cheflii noctambuli la o  :bere:


Deci toata lumea gandeste la fel...
@Cris_m: vezi ca era un banc, referitor la soferii din club:

Cica la 3 beri fara alcool ti se da o jucarie. :))))

 


Go to page:  1  ... 205 206 207 208 209 210 211  ... 389
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421688 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use