MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5502 posts, 1161350 views
 
Go to page:  1  ... 214 215 216 217 218 219 220  ... 393
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex Victor92

Poza2
image.jpeg (655.11 KB; downloaded 1772 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Victor92

Poza3
image.jpeg (412.21 KB; downloaded 1793 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Victor92

Poza4
image.jpeg (572.86 KB; downloaded 1795 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Victor92

Si ...616 :)))
image.jpeg (654.16 KB; downloaded 2667 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

N-a anuntat nimeni RATB-ul ca azi nu e nevoie de 616? le-am vazut si merg goale. Iar metrourile circula pana la Pipera, dupa cum vad ca e si cazul terminandu-se lucrarea.

Deci din nou se demonstreaza ca se poate si mai repede cand se doreste. Nu in 5 zile cu lalaiala. Ce porcarie tipic romaneasca.....

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Nu e vorba de lalaiala ci de contract. In mod normal o schimbare de program de genul acesta costa bani.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Hmmm, exista contract Metrorex-RATB?

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Pai ce legatura are lalaiala cu RATB-ul? lalaiala e legata de ritmul lucrarilor. Poate ne-am inteles separat. Subliniam ca se poate rezolva o statie in 2 zile. Si o statie cu destui turnicheti. In timp ce la Unirii sa va sta, conform graficului, o saptamana/acces. Iar aici la Pipera RATB-ul putea foarte bine de ex sa nu puna nicio linie de autobuze naveta. Sunt curios daca circula in continuare.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Victor92

Ritmul de lucru al "santierului" de la Pipera a fost accentuat pentru a nu creea un disconfort corporatistilor. Probabil muncitorii firmei care au montat aceste porti de acces au fost platiti dublu (fiind weekend) si cu spor de noapte. De aceea, intuiesc, ca ritmul de lucru a fost si va fi doar arondat zilelor de luni pana vineri ...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Puss in Boots

Se putea face un efort de genul asta si in alte statii. Mai ales cele importante. Corporatistii vin din restul Bucurestiului.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

Se ofera si o reducere de 100* 3/31  % din valoarea abonamentelor, daca statia a fost inchisa? Asa ar trebui. Ce spune ANPC?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Puss in Boots wrote:
Pai ce legatura are lalaiala cu RATB-ul? lalaiala e legata de ritmul lucrarilor. Poate ne-am inteles separat.

Da, eu ramasesem la linia naveta care merge goala...Sorry.
Puss in Boots wrote:
la Unirii sa va sta, conform graficului, o saptamana/acces.

La Pipera este vorba de o statie cu un singur acces si de un flux enorm la ora de varf. La Unirii mai sunt si alte accesuri. Este adevarat, nu este ideal sa intri pe la U2 cand ai nevoie la U1, dar asta este...La Pipera si alte statii cu un singur acces nu exista aceasta posibilitate.
Sa ne amintim ca destul de recent a fost inchisa pentru modernizare la Unirii corespondenta intre M1 si M2. Si n-a murit nimeni..
Florinds wrote:
Se ofera si o reducere de 100* 3/31  % din valoarea abonamentelor, daca statia a fost inchisa? Asa ar trebui. Ce spune ANPC?
Nu, ca pe abobamente nu scrie "destinatia Pipera".Ai putut folosi serviciul... Doar la greva se acorda reducere.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

Pai si cei care stau acolo cum il folosesc? Nu e vorba de destinatie, e vorba si de statia de plecare. O societate care se respecta intr-o tara care se respecta ar acorda despagubiri, dar bineinteles ca nu e cazul. Aici se considera ca ti se ofera un privilegiu pe banii tai si ar trebui sa zici mersi ca poti cobori la o jumatate de ora distanta de mers, pentru ca faci jogging.
PS: Bine ca nu e asa cald, am avut noroc.  ;)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Repet, pe abonamentul Metrorex nu scrie ca este valabil din/pana la Pipera.:)
Cum dovedesti ca mergeai in Pipera in cele 2 zile, sa te despagubeasca? Ca vin si eu, care nu am treaba in Pipera si cer despagubiri...

 


Go to page:  1  ... 214 215 216 217 218 219 220  ... 393
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2363 forum members have written 428490 posts in 5314 topics and 516 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use