Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul suprateran Mihai Bravu – Splaiul Unirii (FINALIZAT martie 2019)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2042 posts, 493544 views
 
Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Budy187

In acest moment, in amonte se pun la pozitie parapetii din BA ce vor fi monolitizati in urma suprabetonarii.
Sunt toate sansele sa termine luna aceasta daca forteaza nota.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Iti reamintesc ”promisiunea” din 26.08.2018
TibiV wrote:
Ei bine, s-au mai gandit un pic si au facut "modificarea modificarii"...




Parca termenul de pe panou a cam trecut (din nou)... Sau gresesc eu ?!?!...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Lasă că au început să zugrăvească ceva pe la pasaj. Au montat și schele.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Budy187

Da, da. Ceva artistic. Vopsesc in culori si forme, pilele :lol:
Pe bune.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Ma tot uit la fotografii si nu imi e clar unde vin benzile de biciclete? Nu le vad sa incapa - decent pentru pietoni - pe pasarelele laterale. :?:  :roll:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1689

Eu, totusi, nu reusesc sa inteleg ce se urmareste cu mega-proiectul asta Bun, ca podul (original) trebuia probabil reabilitat, inteleg.
A fost facut la heirup prin '85-'86, cind au facut caseta (nici nu mai tin minte daca vechiul pod era pe acelasi aliniament sau mai in amonte - era vremea cind, daca nu treceai o saptamina printr-un loc, riscai sa te pierzi la cit de vioaie erau buldozerele).
Ca niste pasaje pietonale nu stricau (desi la ce trafic e...), hai mai inteleg si asta...
Dar "supralargirea" asta zau daca inteleg la ce foloseste...
Vor sa faca banda de intoarcere direct, fara sa mai trebuiasca sa intri sub hobanat ? Sau fac autostrada de biciclete - lata cit pentru tot Vacarestiul, unde or sa le suie pe trotuar ?
Oricum, 22 (sau cite or trebui, nu te grabesti cind faci un pod, ca uite ce s-a intimplat la Genova...) de luni (ca n-o sa le iasa-n 21 decit daca vine Ileana Cosinzeana de mina cu Fat Frumos sa le dea timpul inapoi) pentru chestia asta, e o performanta. Cred ca si daca-l abordam singur, la dalta, galeata si cancioc si tot il dovedeam in timpul asta...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Vezi  că nu  e nici un hobanat acolo... ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Nu e hobanat ;) , dar sa stii ca ca treaba asta cu intorsul fara a mai taia benzile de circulatie ar fi fost o treaba desteapta. :shock:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1689

Scuze, m-am exprimat gresit - trebuia sa-i zic Oprasaj -  dar ideea cred c-a fost inteleasa.
Nu ca ar avea cine stie ce utilitate (cel putin din amonte nu cred c-am vazut vreodata pe cineva intorcind spre Timpuri Noi), dar incerc sa gasesc o explicatie/justificare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Fac trei benzi pe sens pe podul nou, cu cea din stânga (bandă 3) dedicată virajului la stânga).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1689

Aha.
Si atunci la ce mai trebuia pasajul ? :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

:shock:
Ăsta-i banc, nu-i așa ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1689

Doar pe jumatate...
Intersectia Splai - Mihai Bravu n-a fost niciodata un punct atit de aglomerat incit sa justifice de urgenta patruzeci si nu-se-stie-cite milioane de euro.
Erau altele mai importante de facut cu banii aia, dar nu vreau sa nasc o a doua  discutie "Erorii Revolutiei".
Se pare ca sint singurul care se infioara cum se arunca jdemilioanele pe proiecte nascute la o bere intre aia care dau banii (nostri) si aia care sint pregatiti sa-i primeasca...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Vorbim de podul de deasupra sau cel de la nivelul solului ? Sau de ambele ?

 


Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul suprateran Mihai Bravu – Splaiul Unirii (FINALIZAT martie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use