MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

2345 posts, 430539 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 115 116 117 118 119 120 121  ... 168
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

shoppy a spus explicit "intre 1 Mai si Straulesti"...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului mcosmin

Dimetronicul de la 1 Mai/PB bate pana la Straulesti acum. Ultimul tronson de interlocking poate fi infinit de lung. Nu trebuie sa fie efectiv Dimetronic de la PB spre Straulesti.

Cutiile negre sunt raspunsul la intrebarea lui Andrei legata de modul de functionare> Dimetronicul poate functiona atat asemanator cu INDUSI cat si cu antene si semnale radio transmise prin sina, asa cum e la Bombardier. Cred ca avem a doua varianta pe M4.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Eu ziceam de Dimetronicul de la Basarab, ca acolo zicea Andrei ca l-a cautat dar nu l-a gasit.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului abc_XC

andrei11 wrote:
Am fost astazi in plimbare pe M 4. Băieţii trag tare pe noul tronson, se merge cu 80 km / h. Si in curbele de pe interstatia Parc Bazilescu -  Laminorului se merge cu viteză.

Bine ca s-a facut rodajul liniei si se poate circula cu viteza. Chiar si circuland cu viteza maxima, am prins de mai multe ori situatia cand la statia Grivita mecanicul anunta ca trenul stationeaza 1 minut in statie,  din cauza modului in care se realizeaza circulatia pe 1 Mai - Straulesti,

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului doctoru

Astazi intre orele 11.30- 12.00 au fost ceva probleme intre statiile Laminorului si Straulesti .Circulatia trenurilor dinspre Gara de nord spre Straulesti si invers s-a facut cu transbordarea calatorilor in statia Jiului.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Eu cred ca oamenii se agita in continuare cu Dimetronicul respectiv.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Crezi tu? Guru zicea ultima data ca au fost pusi in intarziere. Chiar, care mai e situatia, s-o fi finalizat macar partea de proiectare?

In alta ordine de idei, unii parlamentari sunt interesati de situatia liniei de tramvai dintre Jimbolia si Jiului: http://www.cdep.ro/interpel/2017/i951A.pdf Numai ca nu au intrebat pe cine trebuie.  :lol:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Adresa postata de tine arata ca avem un parlament populat de tâmpiţi schizofrenici. ( Or exista sau sunt doua diagnostice care se exclud ? )

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Păi vroiai să o întrebe pe Firea?  Stai să zică onor ministrii cine se ocupă mai întâi.
Probabil că nu s-a gândit nimeni până acum ce se va face cu linia respectivă (fizic, cu oțelul).

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

"Toate acestea au dus la crearea a numeroase accidente" ...

:lol:

andrei11, s-o trimiti pe doamna deputat la"Sa vorbim corect romaneste"...

Explica-i tu ca in romaneste "au dus la crearea a numeroase accidente" se scrie, simplu, "au provocat numeroase accidente"...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului travelpouch

Are cineva idee despre cum si cand vor ajunge statiile Laminorului si Straulesti sa figureze pe Google Maps?

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Mama, ce parlament(ari) avem... :(

Mai ramanea sa intrebe de ce nu este asfaltat nu stiu ce DC din comuna Scaietenii de Jos/Sus...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului mcosmin

M-am intrebat care a fost geniul de a pus intrebarea aia.

Apoi am vazut si m-am linistit. Nimic nou sub soare.

 


Go to page:  1  ... 115 116 117 118 119 120 121  ... 168
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use