MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3279 posts, 439810 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 158 159 160 161 162 163 164  ... 235
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Deci cu inaugurarea  Dimetronicului pe noul tronson am înțeles că treaba e foarte încurcată. Eu spun s-o  lăsăm așa cum e acum, și așa trebuie schimbat totul din temelii când se va inaugura M 6 / tronsonul I și II ( Otopeni - Tokyo, Tokyo - 1 Mai ).

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Goldmund

Adica vreo 10 ani...10 ani de improvizatii, da, e tipic pt. Bucuresti si restul tarii daca e dictat din ...capitala(v. statiile de benzina de pe A1, statii improvizate, de rasul lumii!)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Ce motiv ar avea sa ramana asa cum e acum???
Avem contract cu o firma nemteasca serioasa, inteleg ca au terminat reamenajarea si au cerut receptia sistemului, urmeaza sa vedem daca trec de examenul testelor si probelor de functionare corecta.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Citaro2037

Azi foreza este parcată pe spațiul verde de la intersecția bulevardelor  Calea 13 Septembrie și Tudor Vladimirescu

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Oppaa...Nu bate cu traseul din link-ul postat de aztec mai sus. :(
Oricum traseul acela este destul de straniu. Pare ca o ia drept pe langa Posta Puisor. Bd Tudor Vladimirescu nu este inclus in acest traseu.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Detectie confirmata, foraj pe trotuarul de la Banca Tiriac.
Am vorbit cu baietii de la Geo-Hidro si mi-au zis ca vor continua cu forajele spre Chirigiu.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

De Chirigiu toată lumea știe, dar de Banca Țiriac mă îndoiesc...Eu habar nu am pe unde sunt filialele din București...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Dar de Piata Jose Rizal ai auzit?
:rofl:
Banca Tiriac e peste drum de BCR-13 Septembrie si in diagonala fata de Monitorul Oficial. Alt punct de orientare mai apropiat e restaurantul Taj cu specific zis aproximativ indian. E pe interiorul curbei de pe 13 Septembrie spre Chirigiu.
Ce sa-ti fac Andrei daca la mine in cartier sunt doar banci si pacanele...
:bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

:bere:
8-20-2019 9-58-15 PM.jpg (223.46 KB; downloaded 2150 times)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Banca Tiriac e aia cu sticla fumurie.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Tiriac a iesit de mult din afacerile cu banci. Nici macar numele lui nu mai este de ceva timp in titulatura bancii respective... Acum banca are nume pur italian. .

In concluzie...traseul "clasic" de acum 20 ani. Bine ca am studiat 20 de variante sa ramanem tot la acesta. Cum a ramas cu Sebastian, care era "in pole" , populatie multa, etc ? :)
Interesant la Bd T Vladimirescu este ca el pare ca a fost demolat inainte de 1990 pentru a fi "indreptat" in zona de dupa blocurile din poza de mai sus, dar a inceput sa fie construit la loc. Va fi un traseu destul de "sinuos" daca se merge pe sub trama stradala...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Dacă merge spre stânga. Vedem acum.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Pai nu prea are unde altundeva. Daca merge inainte, nu prea mai are cum sa ajunga la Chirigiu.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Valentin

Astea sunt traseele ramase - din acestea 4 eu garantez ca nu e varianta albastra/maro - raman deci galben si rosu - eu zic ca varianta 1 e cea mai optima si aceasta a iesit castigatoare in SF. Are conexiunea cu M5 si M2(E. Revolutiei), pe T.Vladimirescu o sa aiba loc schimbari odata cu aceasta magistrala, deja cei de la AFI construiesc a doua cladire de birouri in zona Vulcan cu iesire pe ambele bulevarde.




 


Go to page:  1  ... 158 159 160 161 162 163 164  ... 235
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use