MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

2345 posts, 430491 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 145 146 147 148 149 150 151  ... 168
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Detectie confirmata, foraj pe trotuarul de la Banca Tiriac.
Am vorbit cu baietii de la Geo-Hidro si mi-au zis ca vor continua cu forajele spre Chirigiu.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

De Chirigiu toată lumea știe, dar de Banca Țiriac mă îndoiesc...Eu habar nu am pe unde sunt filialele din București...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Dar de Piata Jose Rizal ai auzit?
:rofl:
Banca Tiriac e peste drum de BCR-13 Septembrie si in diagonala fata de Monitorul Oficial. Alt punct de orientare mai apropiat e restaurantul Taj cu specific zis aproximativ indian. E pe interiorul curbei de pe 13 Septembrie spre Chirigiu.
Ce sa-ti fac Andrei daca la mine in cartier sunt doar banci si pacanele...
:bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

:bere:
8-20-2019 9-58-15 PM.jpg (223.46 KB; downloaded 2117 times)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Banca Tiriac e aia cu sticla fumurie.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Tiriac a iesit de mult din afacerile cu banci. Nici macar numele lui nu mai este de ceva timp in titulatura bancii respective... Acum banca are nume pur italian. .

In concluzie...traseul "clasic" de acum 20 ani. Bine ca am studiat 20 de variante sa ramanem tot la acesta. Cum a ramas cu Sebastian, care era "in pole" , populatie multa, etc ? :)
Interesant la Bd T Vladimirescu este ca el pare ca a fost demolat inainte de 1990 pentru a fi "indreptat" in zona de dupa blocurile din poza de mai sus, dar a inceput sa fie construit la loc. Va fi un traseu destul de "sinuos" daca se merge pe sub trama stradala...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Dacă merge spre stânga. Vedem acum.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Pai nu prea are unde altundeva. Daca merge inainte, nu prea mai are cum sa ajunga la Chirigiu.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Valentin

Astea sunt traseele ramase - din acestea 4 eu garantez ca nu e varianta albastra/maro - raman deci galben si rosu - eu zic ca varianta 1 e cea mai optima si aceasta a iesit castigatoare in SF. Are conexiunea cu M5 si M2(E. Revolutiei), pe T.Vladimirescu o sa aiba loc schimbari odata cu aceasta magistrala, deja cei de la AFI construiesc a doua cladire de birouri in zona Vulcan cu iesire pe ambele bulevarde.




 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Pai 1 chiar pare sa fie. Si este cea care se stie de 20 ani. De ce am mai platit SF? :)
Stiti vorba aceea, consultantul este cel care iti spune ceea ce stiai deja, dar te taxeaza pentru asta...:)))

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Sper că se cunoaște că în zona Catedralei  e prevăzut pasaj auto subteran...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Cum sa nu, la fel ca la Razoare! Coordonare B.E.T.O.N.! :love:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului sab

Nu cred ca are treaba catedrala cu pasajul in zona metroului. Mai degraba coordonarea cu pasajul trebuie facuta in zona unde se termina parcul si incepe str Izvor.  Pasajul nu ar trebui sa se construiasca printre cei doi mastodonti, adica pe traseele maro si albastru din schita de mai sus?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Ăsta-i pasajul, ultima variantă. Problema e ca tunelul de metrou să aibă gabaritul necesar să nu se încurce de pasaj...Ca la Sudului / Lujerului.
8-21-2019 2-23-06 PM.jpg (346.89 KB; downloaded 1929 times)

 


Go to page:  1  ... 145 146 147 148 149 150 151  ... 168
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419392 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use