MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3279 posts, 442832 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 171 172 173 174 175 176 177  ... 235
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Zic si eu...povestea lu' ”Dimetronic” tot n-a luat sfarsit?
PS
Sper ca ALSTOM sa nu fie geamanul lu' SIEMENS! :mrgreen:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului SniperGuy

strutzzy wrote:
M - ai desumflat.

Imi pare rau :( Cunosc sentimentul; si eu am mers o saptamana numai pe partea care trebuie. Aveam acelasi sentiment ca si tine. Speranta moare ultima :))

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

In data de 30 martie Siemens a emis facturi in valoare totala de cca. 6,9 milioane lei. Sa se intrevada totusi luminita de la capatul tunelului?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Ne-am luat adio de la o circulație normală cap - coadă pe M 4 ? Sau mai bine așteptăm M 6 când Dimetronicul își va da obștescul sfârșit ?
Eu tot nu-mi dau seama ce a avut în cap prealuminatul proiectant  când și-a luat angajamentul că va monta Dimetronicul ? Rămân la părerea de dinainte,incompetență. Suține cineva altceva ? Prealuminatul proiectant știa condițiile execuției proiectului.Incompetență. Incompetență. Incompetență. ( am scris de 3 ori special ).

 



Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Nu !  :headbash:  Merci de sesizare.  :applause:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Ai macar cea mai vaga idee cine e proiectantul?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Habar n-am, dar totincompetent e. Când a acceptat proiectul știa la ce se înhamă. Suntem touși în sec XXI, nemților cu Indușii de prin 1900 ( și ceva ) cum le-a ieșit ?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Nici eu nu stiu exact ce se petrece in bucataria interna la Siemens dar banuiesc ca nu au transferat in intregime echipa spaniola de la Dimetronic si atunci e cam problematic sa modifici o instalatie conceputa de altcineva.
Asta nu inseamna ca-i scuza cineva de balbaieli.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Adrian Rosca wrote:
In data de 30 martie Siemens a emis facturi in valoare totala de cca. 6,9 milioane lei. Sa se intrevada totusi luminita de la capatul tunelului?


Conform ROGOP, ultimele doua facturi au fost platite azi. Poate, poate...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului CataOT

Avem ceva vesti pentru licitatia de executie , proiectare si executie ? Am citit cate ceva pe aici dar nu m-am lamurit. Va multumesc.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Nenea Rădoi, de când n-ai mai trecut mata pe la stația GdN 2 ?
- Există una bucată tabel cu luminițe unde magistrala 4 are traseul GdN 2 - 1 Mai.
- Există una bucată tablou înrămat unde M 4 are traseul GdN 2 - Parc Bazilescu.
Azi data de mai sus.
Spre conformare, SS indescifrabil, cârcotașul de serviciu andrei11.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Guru, cine a falsificat, pardon, întocmit Analiza SWOT ( asta se făcea și în comunism dar era poreclită altcumva ) de i-a dat Dimetronicul pentru M 4 ( Parc Bazilescu - Străulești & depou ) ? Eu spun să vorbim cu un preot să-i facă Veșnica PomenireDimetronicului. Și așa trebuie înlocuit când se va naște M 6. Apropo, << concurența ministerială >> mai are puțin și o să ne plimbăm cu Dimitrovul la Otopeni.   :bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Analiza aia de o ceri matale e de scoala primara, pentru doua statii prelungesti sistemul existent sau tot pentru aceleasi doua statii schimbi radical desi nu stii cui va reveni M6 si aterizezi in ghearele DNA ca prostul...

 


Go to page:  1  ... 171 172 173 174 175 176 177  ... 235
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use