MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza

41 posts, 26597 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza Utilizator anonim

Pasajul de la Piata Sudului realizat de cei de la Sun Plaza.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza mindmasster

Foarte buna ideea celor de la Sun Plaza. E primul Mall din Bucuresti care asa ceva cred. Sa ma contrazica cineva daca este cazul va rog

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza Utilizator anonim

Nici nu stiu unde ar mai fi putut sa faca asta, la Sun Plaza era foarte aproape statia de mall.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza DanCld

Am fost o singura data la Sun Plaza; doar ce am facut o poza cu telefonul unui panou de informare din mall ca ma trezesc cu 2 zdrahoni de la paza ca fotografiatul in mall e interzis. Proprietate privata, regulile lor, da' pe mine de client nu ma mai prind  :!:

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza bercenicity

Singurul minus e ca in acest pasaj nu este semnal pt mobil de la nicio retea (in statie si in mall este).

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza rosetti61

Si s-au multumit sa tranteasca pictograma unui tren cu mentiunea "metrou". Metrou care duce unde? Plus ca pasajul+vestibulul poate fi folosit ca si pasaj pietonal cu legaturi la transportul de suprafata (oricum legaturile cu RATB pot fi afisate in vestibul). Daca Metrorex nu poate sa-si instaleze o placa pe perete macar una facuta in spiritul Metrorex care sa stipuleze in ce statie da pasajul pe ce linie si capele acesteia.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza Dr2005

Pasajul a fost facut strict pentru ca oamenii sa ajunga in mall... De ce ar scrie cei de la mall ca se poate iesi la tramvai/autobuz/troleibuz? Ar pierde clienti in felul asta.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza Tom

DanCld wrote:
Am fost o singura data la Sun Plaza; doar ce am facut o poza cu telefonul unui panou de informare din mall ca ma trezesc cu 2 zdrahoni de la paza ca fotografiatul in mall e interzis. Proprietate privata, regulile lor, da' pe mine de client nu ma mai prind  :!:
Ce firma de paza e acolo? Nu de alta dar si trotuarul meu e proprietate privata, pentru ca l-am lasat din terenul meu. Deci, masinile de paza NU PARCHEAZA in fata la mine. Si oricum merçi pentru informatie, sa stiu sa nu ma duc in mizeria aia de magazin. Si inca o idee interesanta sa-mi pun pe gard: fotografiatul interzis, din aceleasi motive ca ale lor. Scuze de off-topic.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza darknight

Am si eu o intrebare de ce este atat de lung? ,l-au facut in curbe parca nu l-au facut direct ,este prea lung fata de distanta de la  suprafata.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza Dominatrix

Dr2005 wrote:
Pasajul a fost făcut strict pentru ca oamenii să ajungă în mall... de ce ar scrie cei de la mall că se poate ieşi la tramvai/autobuz/troleibuz? Ar pierde clienţi în felul ăsta.
In tari civilizate, acest concept (adica afisarea legaturilor transportului in comun in pasajele si proprietatile private ale shopingăriilor mari este "imbratisat" de mall-uri si magazine mari, tocmai ca sa-si faca reclama, in vederea atragerii mai multor clienti care au mai multe variante de ajuns acolo. Intr-o tara bananiera, transportul in comun este privit ca ceva folosit numai de cei care nu-si permit "ceva mai bun", deci e normal ca acest lucru nu este acceptat, asa cum - la modul general - nici Romania nu este pregatita sa accepte civilizatia.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza darknight

Dominatrix wrote:
Dr2005 wrote:
Pasajul a fost făcut strict pentru ca oamenii să ajungă în mall... de ce ar scrie cei de la mall că se poate ieşi la tramvai/autobuz/troleibuz? Ar pierde clienţi în felul ăsta.
In tari civilizate, acest concept (adica afisarea legaturilor transportului in comun in pasajele si proprietatile private ale shopingăriilor mari este "imbratisat" de mall-uri si magazine mari, tocmai ca sa-si faca reclama, in vederea atragerii mai multor clienti care au mai multe variante de ajuns acolo. Intr-o tara bananiera, transportul in comun este privit ca ceva folosit numai de cei care nu-si permit "ceva mai bun", deci e normal ca acest lucru nu este acceptat, asa cum - la modul general - nici Romania nu este pregatita sa accepte civilizatia.

Foarte corect! In Romania am Mercedes si rad de tarani care merg cu tramvaiul ca nu au valoarea mea vorba aia!!!!!!!!!!!!11

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza bercenicity

gabynet wrote:
Am si eu o intrebare de ce este atat de lung? ,l-au facut in curbe parca nu l-au facut direct ,este prea lung fata de distanta de la  suprafata.

La fel mi s-a parut si mie. Intai pasajul merge parelel cu caseta statiei pana in dreptul gurii de metrou, dupa care trece sos. Oltenitei unde era santul in drum si apoi spre fantana din fata mallului si apoi pana sub mall.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza shoppy

Pai au dreptate, in Romania sunt doua categorii de oameni:
- aia care folosesc zilnic masina personala
- aia care viseaza sa foloseasca zilnic masina personala

Chestia cu fotografiatul in mall am patit-o si afara in EuraLille(cel mai mare mall din Lille, Franta), si acolo chiar aveau ceva ce merita fotografiat, un monument cu diferitele tipuri de roca ce au fost strapunse la saparea pilotilor. Se pare ca pitipoancele fugarite de paparatii dau in judecata mall-ul in care au fost fotografiate, si de aceea se feresc.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza Goldmund

1-ideea cu pasajul subteran intre statia de metrou si magazin e buna
2-civilizatia este rezultatul majoritatilor
3-nu e indeajuns de a descrie cu nemultumire ceea ce este-exista o serie de ONG-uri care ii cuprind pe oamenii care vor mai multa civilizatie pentru orasul lor
4-poti fotografia unde vrei-daca nu exista un afis expus la vedere care-ti indica o camera de vedere/foto-pictograma respectiva...-doar dupa doi imberbi de paza nu poti trage alte concluzii decat ca aia sunt asa cum sunt.Dar eu cred ca aceste magazine uriase au o cutie postala unde poti arunca scrisori cu propuneri sau nemultumiri personale-daca nu au,propuneti asa ceva

 


 
Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420533 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use