MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Complexul de tuneluri "Eroilor"

99 posts, 62766 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Complexul de tunele "Eroilor" andrei11

Ok, sa vedem continuarea  :roll:

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" bogdan2011

Vai, câtă îngâmfare. Mă scuzi că nu m-am ridicat la standardele tale.
Nu mai insist că evident schiţele tale sunt peste puterea mea de înţelegere, dar totuşi am o curiozitate, ce este linia aia spre depoul Ciurel?

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" aztec

Daca primul post pe forum spui ca nu intelegi, dar e gresit si postul doi spui ca ca cineva e inganfat..scuza-ma...ce vrei de fapt?
Omul a muncit, a cautat,argumentat, desenat...normal ca incearca sa inteleaga ce e gresit si sa explice argumentele lui.
Tu?
Lasi impresia ca poluezi forumul. Poate gresita, dar dupa doar 2 posturi asta e impresia mea

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" bogdan2011

Nu am aruncat cu pietre în el ca să aibă o astfel de reacţie. Sau criticile nu se acceptă pe aici şi se iau drept "poluare"?

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" zapacitu

Era munca lui, s-a atacat si el... hai sa trecem peste detaliie astea.

Eu personal cred ca amandoi spuneti acelasi lucru, insa tu nu ai avut rabdare sa ii urmaresti toate plansele si explicatiile. Spun asta pentru ca si eu am avut impresia prima data ca bate campii, insa dupa ce am stat si am citit cu atentie, am ajuns la concluzia ca are dreptate.

Insa trebuie sa citesti cam pagina cu pagina tot topicul.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Complexul de tunele "Eroilor" sab

bogdan2011 wrote:
totuşi am o curiozitate, ce este linia aia spre depoul Ciurel?
Pai sa vedem ce avem in schita.
Avem M3 catre Militari ? Avem....
Avem M3 din Militari? Avem...
Avem M1 DE LA Grozavesti ? Avem...
Oare ce ar putea fi a patra linie ?

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" zapacitu

Poate omul nu stie ca exista depou la Ciurel.  :oops:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Complexul de tunele "Eroilor" sab

Nu cred.
A luat mot-a-mot ce  a scris andrei11... "linia spre Depoul Ciurel" si a zis ca este o linie directa Eroilor- depoul Ciurel.

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" zapacitu

Sincer si eu am luat tzeapa asta prima data. Dupa cum ziceam: a trebuit sa citesc de doua ori inainte sa ma prind.   :?


Ar fi fost fain ca toate plansele sa fie in postari adiacente, ca sa nu dai pagini pe forum dupa ele.

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" mafteiu

Am o nelamurire legata de schema liniilor: imi aduc aminte clar ca in anii 80 naveta era Eroilor-Crangasi iar trenurile de la Crângaşi debarcau calatorii la Linia 3, plecau in tunel spre Izvor, rebrusau si luau calatorii de la linia 2. In schema publicata aici lipseste racordul dintre linia 1 si linia 2. Cum era posibil?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Complexul de tunele "Eroilor" sab

Uite racordul dintre liniile 1 si 2 (l-am incercuit cu verde).
Pe de alta parte, inteleg ca acest macaz era altfel configurat inainte, posibil sa fi permis atunci si un transfer intre liniile 3 si 2, dar din doua manevre, utilizand si actualul macaz care uneste cele doua linii de la peronul central catre Izvor.
2-13-2015 11-12-33 PM.png (20.58 KB; downloaded 7551 times)

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" andrei11

.....
12-8-2016 7-05-14 AM.png (20.67 KB; downloaded 7551 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Complexul de tunele "Eroilor" sab

Dar mai poate sa confirme cineva o naveta Eroilor-Crangasi dupa 84 sau Eroilor-Gdn dupa 87 ? Eu am auzit ca au vrut sa faca M3 Eroilor-D2 ( pana sa ajunga Militariul M3...), dar nu am prins asa ceva.

 


Re: Complexul de tunele "Eroilor" rosetti61

La inceput a fost Eroilor-Crangasi iar cand s-a dat drumul la Gara de Nord trenurile circulau la Republica. S-a folosit naveta probabil pana s-a rodat linia si a avut destul trafic.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420557 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use