MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center

347 posts, 132678 views
 
Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center punmeister

@sab
Sa stii ca nu doar in Romania sunt mazgalici ca astia, care cred ca daca dau numa' taguri si throw-upuri* pe tramvaie se pot crede mari writeri...

*Throw-up = un desen din 2 culori care se face in cel mult un minut.

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center subway guru

Si atunci ce?
Daca e nevoie sa puna cuiburi de mitraliera pentru a impune ordinea normala si constitutionala si nu-i duce mintea la alte metode mai soft, n-au decat sa o faca, e doar treaba si datoria lor, nu a noastra...
:popa:
Dreptul nostru (si nu datoria) este sa pretindem imperativ ca tot ceea ce e platit de noi toti sa fie protejat de orice degradare, tocmai pentru ca este al nostru din banii nostri...
:mrgreen:
Dar problema asta a proprietatii publice a fost dusa intr-un asemenea derizoriu din cauza 'mostenirii ideologice comuniste' incat conceptul a fost complet golit de continutul sau real...si consecintele se vad pretutindeni!
:bere:

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center adila

Eu as pune camere video. Cred ca intr-un an le amortizeaza, si nu ma refer la camere ieftine, ci la PELCO in carcasa antivandalism. Asta este treaba primariei dar si METROREX acolo unde sunt statii. Cam mica amenda de 100Euro in Singapore, eu as pune in Romania 200 Euro plus munca in folosul comunitatii o saptamana la prima abatere, iar la adoua 500 Euro plus munca o luna. A treia abatere nu o sa mai fie.

Trebuie facuta o adresa la primarie, Metrorex sau chiar ISU cu privire la balustrada care nu a fost prevazuta. Nu-mi vine sa cred cum au putut sa omita o astfel de facilitate. Era de bun simt. Niste mizerabili.

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center Florinds

La noi la firma este interzis sa urci scarile cu ambele maine ocupate si fara sa folosesti mana curenta. Chiar saptamana trecuta am asistat la o astfel de sedinta.

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center Adrian Rosca

Goldmund wrote:
in sfarsit vedem o intrare intr-o statie a Metrorex care arata bine


Am trecut si eu azi pe acolo. Cand te uiti de departe lucrarea pare ok, dar la nivel "micro" este varza. Din pacate e treaba romaneasca facuta la mishto.  :evil:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center sab

Calul de dar nu se cauta la dinti...

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center misterr

Am trecut și azi, nici acum nu s-a deschis pasajul de corespondență și nici măcar nu se lucra.

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center subway guru

Am retinut problema cu lipsa mainii curente la cele 8trepte, sper sa se rezolve...
Daca mai sesizati inadvertente, nu ezitati sa postati pe forum!
:bere:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center sab

Mana aia curenta este lipsa la inventar de vreo 20 ani, de cand s-a construit pasajul rutier  ;) .

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center subway guru

Asa e, dar niciodata nu e prea tarziu spre a indrepta ceva...daca e posibil!
:bere:
Acum ramane doar de vazut daca e posibil...
:mrgreen:

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center Adrian Rosca

Daca s-ar putea rezolva problema cu implicarea domniei voastre patria ar fi recunoscatoare. Serios vorbind  :bere:

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center subway guru

Am spus ca incerc...ca incercarea moarte n-are, dar nu garantez!
Si ca sa nu avem vorbe, acolosa nu exista 'consultant' si nici nu am cunostinta a exista macar un amarat de diriginte de santier...meandrele concretului romanesc!!!
:bere:
Obligatia dirigentiei apartine exclusiv 'investitorului' care in cazul asta nu mult 'apreciatul' nostru Metrorex...ci 'puscariabilului', stiti voi care...
:mrgreen:
Cat despre patria recunoscatoare...sunt pline cimitirele de eroi necunoscuti si/sau nerecunoscuti...si campiile Rusiei/Ungariei/Cehiei de morminte fara cruci...si nici statuile nu sunt in exces decat pentru cei ce nu le merita...
Iar la poarta raiului nu cred ca te primeste cineva peste rand doar ca ai fo tinichea 'pe pernitza' sau trag ai cu gloante oarbe dupa vrabii!!!...doar la poarta iadului e posibil sa beneficiezi de ceva 'prioritate'...
:bere:

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center subway guru

Mana aia curenta e prevazuta in listele de cantitati, dar mai trebuie si montata!
Case closed!
:bere:

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center Adrian Rosca

Aha! Ai idee, in comisia de receptie sunt si reprezentanti Metrorex care ar putea sa ceara in cadrul Receptiei si mentionarea in anexa la PVRTL montarea mainii curente? Cum ne putem asigura ca se si monteaza, dar nici macar distantierii dintre placi nu i-au scos?  :evil:

 


Go to page:  1  ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420542 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use