MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Despre rețea (infrastructură, caracteristici, etc.)

251 posts, 114541 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) Florinds

E buna si inelara, problema la noi e ca se suprapune cu alta magistrala.

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) andrei11

Se pot face modificari, asta daca suntem destepti. Am prezentat de cateva ori propunerea mea dar nu s-a comentat.
1.png (73.31 KB; downloaded 5623 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) sab

Nu ca se pot face, trebuie sa se faca modificari pe M1 odata ce se va construi semiinelara de sud.
Insa deocamdata avem alte prioritati. Sa ajungem cu metroul la cimitir sau in provincie, ca asta este mai important decat sa acoperim mai intai orasul....

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) andrei11

Mai am si alte fantezii cu Inelara de Sud, dar o sa fiu acuzat ca dau in scenarita. Cand o sa am timp o sa mai public o varianta superlogica. Da' trebuie trecut cu TBM - ul pe sub cladiri, deocamdata solutia da cu virgula in anul 2016.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) V2A

La accesul nefolosit de la statia Republica se inlocuiesc turnichetii si, de asemenea, am vazut si un automat de cartele!

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) subway guru

Cu mega Laseru' de la Magurele cum procedam???
:mrgreen:

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) shoppy

La Republica se vopsesc parapetul / balustrada balcoanelor de deasupra liniilor.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) GPS

Aseară am avut ocazia de a ajunge la expoziția de modelism de la muzeul CFR, si daca tot am intrat pe gratis (mulțumită doamnei de la intrare) am făcut si un mic tur al muzeului, astfel am ajuns la harta metroului de dinainte de 1989, când M3 încă ajungea in Pantelimon. Asa ca am sa pun aici o imagine cu harta.
P.S.: De remarcat ca pe harta apare si stația Dorobanți!
IMG_5291.JPG (142.69 KB; downloaded 5210 times)
IMG_5290.JPG (108.21 KB; downloaded 5210 times)

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) ByOnu

GPS wrote:
am intrat pe gratis (mulțumită doamnei de la intrare)


Felicitari, ce sa zicem! Ai castigat 5 lei! :bere:

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) mcosmin

Bine ca nu a ajuns reteaua asa cum e in poza, ar fi fost cel mai prostesc lucru posibil.

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) punmeister

ByOnu wrote:
GPS wrote:
am intrat pe gratis (mulțumită doamnei de la intrare)


Felicitari, ce sa zicem! Ai castigat 5 lei! :bere:

Di ce razi Onu? Aia 5 lei inseamna un meniu cu sandwich si cartofi la mcdonalds.  :lol:   :bere:

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) BodoMinea

@punmeister

Ba mai rămâne și cu 20 de bani după ce mănâncă copios și sănătos  :roll:  Pentru că l-au ieftinit la 4,8 lei  :lol:
Am putea lejer să luăm un titlu de „cel mai irelevant și random off-topic” cu intervențiile astea

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) sab

mcosmin wrote:
Bine ca nu a ajuns reteaua asa cum e in poza, ar fi fost cel mai prostesc lucru posibil.

Nope, ar fi fost bine, pentru ca puteam avea frecventa ridicata pe tronsonul Iancului-Obor-PV-GdN, lucru pe care azi multi si-l doresc. Chiar si la 90 secunde, daca era necesar. Ceea ce, in configuratia actuala, nu vom putea avea niciodata. Si nu aveam nici tampenia de la GdN1 si PV.
Singura parte buna este ca s-a facut loc pentru M5 dincolo de Iancului. Unde gurile rele spun ca nici macar azi nu este necesar metrou, dupa 30 ani de la schimbarea traseului M3.
Partea cea mai stranie este ca nici macar nu stim motivul real pentru care nu s-a mai facut metroul de la Iancului catre Pantelimon si l-au dus catre D2. Si asta dupa ce construisera depoul Pantelimon.

 


Re: Despre retea (infrastructura, caracteristici, etc) subway guru

Asta ar putea-o explica doar Ceasca si acolitii lui...actualmente decedati cu totii...de moarte mai mult sau mai putin buna...
:ugeek:
In ce priveste inelara de sud, pentru mult timp de acum incolo solutia reala e un '42'!
:bere:

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419374 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use