MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza

41 posts, 26596 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza andrei11

Citez din articol :
Reprezentanţii Sun Plaza nu au oferit informaţii despre nivelul vânzărilor din cadrul mallului, spunând că ar prefera ca retailerii să se concentreze pe vânzările lor, şi nu pe întocmirea de rapoarte.
:lol:  :lol:  :lol:
S-o creadă ei. Dacă nu oferă informaţii preferând să se <<concentreze>>  pe altceva inseamnă că nu  o duc strălucit.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza TibiV

sab wrote:
dincolo de usa rotativa, erau mici magazinase pe stanga si pe dreapta si niste scari rulante care te scoteau la parterul mall-ului, deci in interior.


Stiu, doar am trecut pe acolo... :lol:
Confuzia provine de la faptul ca in poza noua (aia cu ARTA...) se vede ca nu mai sunt magazinasele...
Nu imi vine sa cred ca au renuntat la ele (ca doar aduceau bani frumosi din chirii...) de dragul ARTEI !...  :D

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza Metamorph

Nu s-a renuntat la absolut nici un magazinas Tibi.Toate sunt absolut la locul lor,la fel ca inainte,cu exceptia scarilor rulante care au fost relocate in capatul culoarului(deoarece a fost extins). Partea veche a culoarului a ramas la fel,partea noua e cea cu dungile respective.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza TibiV

Gata, am inteles....
:idea:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza GPS

Mai nou avem si Altex in Sun! :D

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza TibiV

Am uitat duminica de doua poze.
Legatura cu PP3 ramane bine ascunsa...




Si acum m-am lamurit si eu cum sta treaba cu creatia artistica... :)


 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza satanistu

Ce inseamna PP3? Tot vad ca se repeta acest acronim dar tot nu pricep de la ce vine...

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza andrei11

Vezi ca scrie la capitolul << Documentatie Tehnică pasaj Piata Sudului >>
Uite si linkul care te interesează :
viewtopic.php?f=244&t=2909#p171483
Sunt 4 pasaje pietonale, denumite PP1...PP4.
In linkul pe care ti l-am dat identifica te rog PP3, e cel care face face legatura intre statia de tramvai si pasajul cu Sun Plaza si metrou.

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza subway guru

PP=pasaj pietonal

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza TibiV

Si celui mare, pentru masini, ii spunem PA sau PR ?... :roll:

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza subway guru

Ii spunem eventual PRS=pasaj rutier subteran, desi corect tehnic se numeste pasaj inferior!!!
Dar doar n-o sa ne 'degradam' cu chestii 'inferioare' pretentiilor noastre ca ar fi nashpa!!!
:bere:
Chestia cu PP e 'inventia' baietilor proiectanti de la Tecnicu lu' Stratan, daca macar proiecte de calitate nu sunt in stare macar brevet de inventii lingvistice...sa capete!!!
:bere:
Notiunea de pasaj inseamna ceva ce traverseaza o alta cale de transport aflata la sol, daca e pe dedesubt e inferior, daca e pe deasupra e superior, daca e la aceeasi cota e la nivel....
:mrgreen:

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza sab

Se pare ca avem o problema generala cu construcțiile subterane.

Așa plouă în pasajul de la Piața Sudului, din Sectorul 4. Sistemul de canalizare n-a mai făcut față, în urma ploii torențiale de marți după-masa
Ploaia torențială din București a inundat complet pasajul de la Piața Sudului, din Sectorul 4, care asigură conexiunea între stația de metrou și stația de tramvai, inclusiv cu mallul Sun Plaza.
După cum se poate vedea în filmulețul surprins marți seara, în pasaj plouă de-a binelea. Câțiva cititori au semnalat pentru G4media că în pasaj mirosea puternic a canalizare.

Administratorii pasajului au amplasat mai mute recipiente (găleți și butoaie) pentru a colecta apa.

https://www.g4media.ro/video-asa-ploua-i ... asa.html

 


Re: Pasaj de corespondenta M2 - Sun Plaza subway guru

Astora le-a cazut acoperisul in cap la mall de la ploaie, galeata in pasaj e sugiuc!

 


Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use