Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4884 posts, 1284350 views
 
Go to page:  1  ... 215 216 217 218 219 220 221  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente andrei11

Gabi 23 te contrazic total, nu e adevărat. A murit din cauza asta și un om, prieten cu tata, în vârstă, profesor la fac de matematică, a coborât din troleu și s-a împiedicat de bolard. Troleibuzul fiind garat <<la bordură>> Întâmplarea este adevărată 100 %. Problema este când bolardul acela vine fix în ușă. Când iau troleul spre Eroilor de acolo sau viceversa spre Mihai Bravu  când apare situația respectivă tot timpul se încurcă oamenii de ei. Mai ales când troleibuzul respectiv  <<trage la bordură.>>

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Victor92 wrote:
Acolo trebuie pusa politie si amenzi la greu, dar daca vine un bo$$ cu o masina de 100.000€ si vrea sa isi duca iubita/amanta la Chocolat nu poate parca la 500 metri distanta. Trebuie fix in fata locatiei ...

Trebuie specificat si marca, nu de alta, dar nu cred ca BO$$-ul isi ia Tesla :lol: :popa:

 


Re: Accidente / incidente drbm

BOLÁRD, bolarzi, s. m. Stâlp scurt de metal sau de beton, cu cap în formă de ciupercă, montat pe chei pentru legarea parâmelor navelor acostate. – Din fr. bollard.

sursa: DEX '09 (2009)

Ar trebui să scriem corect, nu?
@andrei11

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Utilizator anonim

Zmeii si bossii de regula au bembeu. Iar referitor la bolarzi, in mod normal cand mergi pe strada te uiti pe unde mergi nu visezi la...pasarele  :lol:

 


Re: Accidente / incidente BGP2597

Da, te uiți pe drum, dar cum a spus și Andrei sunt situații în care troleibuzul când trage la bordură (cum de altfel e și normal) și se nimerește un bolard fix în mijlocul ușii, caz în care ce faci, te cațeri pe el? Ar trebui găsită o soluție încât în dreptul stației să existe o zonă degajată de aceste construcții măcar pe o distanță cât lungimea a 2 trolee.

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Aceeasi problema am remarcat-o si eu acum ceva timp in statia Ion Tuculescu, sens spre Campia Libertatii. Autobuzul oprise in statie, usa 2 avand in mijlocul ei un frumos stalp anti-bizoni. Inteleg ca se vrea reducerea unor astfel de situatii, dar acei stalpi ar putea fi pusi in alt mod, sa zicem mai in spate putin fata de bordura...

 


Re: Accidente / incidente andrei11

drbm wrote:
Ar trebui să scriem corect, nu? @andrei11

Evident, mersi, am corectat.

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

Guys, hai ca se poate si altfel. Nu-s ok deloc bolarzii aia pusi asa orice ati zice. Nu e vorba doar de cascat ochii. Ganditi-va ca ca ati avea un carut si usa ar fi obturata de un bolard. Acestia trebuie retrasi la vreo 2 metri in zona peronului. Si hai sa fim realisti, nu-ti parcheaza nimeni sub copertina la Universitate! :shock:

Casti ochii cat poti, dar orasul este intr-adevar o capcana. Noi vorbim prea simplu, niste tipi de 20-30 de ani. Dar avem si varstnici, si copii, si persoane cu dizabilitati samd. Orasul trebuie sa fie sigur pentru toti. :bere:

 


Re: Accidente / incidente koala1712

5339 s-a defectat la Teatrul National.

 


Re: Accidente / incidente Valentin

Accident pe Str. Progresul intre Liberty și 13 Septembrie sens dinspre Vulcan spre Liberty . Un stimabil șofer a zis că e bine să forțeze intrarea spre o incinta însă l - a oprit tramvaiul.

 


Re: Accidente / incidente BGP2597

Am găsit pe Facebook această poză cu 300 care și-a rupt pantograful la PPL în mijlocul intersecției. Pe Twitter apare o blocare de 35 de minute între 09:45 și 10:20.
55826888_949857841884941_4555384481850064896_n.jpg (122.92 KB; downloaded 3101 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

Nici nu vreau să mă gândesc ce se întâmpla dacă era Tatra. Dar totuși observ că pantografuri rupte, de fapt căzute cu totul, apar doar la V3A-uri.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Utilizator anonim

Un tramvai a deraiat cu ultimul boghiu la intersectia cu Calea Grivitei, sens Victoria.

Tramvaiele liniilor 24, 42, 45, 46, sunt blocate in zona Piata Buzești. S-au dirijat mijloace de interventie.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

O poza preluata de pe Facebook.

8B75BEFB-01A7-4160-9B39-5C02713957CF.jpeg (597.69 KB; downloaded 2870 times)

 


Go to page:  1  ... 215 216 217 218 219 220 221  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421840 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use