Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4883 posts, 1283941 views
 
Go to page:  1  ... 212 213 214 215 216 217 218  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente cris_m

Viteza e un factor decisiv...

 


Re: Accidente / incidente iliutu

Plus mazga de dimineata, in portiunea respectiva e umbra.

 


Re: Accidente / incidente Cristi N

Au o contributie semnificativa si substantele "antiderapante" combinate cu praful de pe strazi. Observ la mine, daca accelerez putin mai tare imediat intra traction control-ul si am cauciucuri din categoria premium, nu pot sa dau vina pe ele, iar masina este destul de grea, in mod normal nu ar trebui sa am probleme de aderenta.

 


Re: Accidente / incidente cris_m

Praful combinat cu putina ploaie/burnita/condens da o mazga foarte periculoasa... In fine, astia sunt soferi inconstienti de fac accidente ca acestea.

De la moderator:
Sa revenim totusi la subiectul topicului, respectiv accidente/incidente ale vehiculelor STB. Despre conduita preventiva avem topic de Siguranta rutiera!

 


Re: Accidente / incidente koala1712

Blocaj pe Pache Protopopescu al tramvaielor 55, respectiv autobuzele 135 si 311.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Utilizator anonim

Vrea unu sa se sinucida in apropiere de Pro TV... :roll:

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

Acum se circula normal. Cred ca au rezolvat problema.
In schimb la 7:30  individul facea echilibristica cu o bara de fier si o sticla de apa minerala. Pe carosabil erau cazute cateva caramizi iar circulatia aproape blocata.

 


Re: Accidente / incidente misterr

Un bărbat a aruncat cu cărămizi în trecători de pe o clădire din Capitală

Click pe imagine pentru video:





Incident neobişnuit în sectorul 2 al Capitalei.

Un bărbat s-a urcat luni dimineaţă, în jurul orei 7:30, pe o clădire de pe bulevardul Pache Protopopescu din Bucureşti şi a început să strige şi să arunce cu cărămizi şi alte obiecte în trecători.

Poliţia a restricţionat traficul în zonă. Iniţial s-a crezut că vrea să se sinucidă. În final, omul a fost convins să se dea jos.

 


Re: Accidente / incidente Costin

Mesajele offtopic sunt la club.

 


Re: Accidente / incidente survola

Pe Facebook sunt doua poze cu 3381, Tatra pe linia 47 (cred), căruia i-a căzut una dintre roți in zona străzii Ctin Istrate. Ăsta da accident, nu "cărămidarul" de sus.

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Le-a pus Utilizator anonim la topicul dedicat Tatra.

 


Re: Accidente / incidente Cristi N

Avem si primul Otkoar infipt intr-un copac. Poza este preluata de pe pagina de FB a lui Ciprian Ciucu: link
Otokar oprit într-un copac. Sursa mea îmi spune ca a rămas fără frâne. Recomand ca informația sa fie preluată cu rezerve până la expertizarea oficială.

"Din informațiile primite, se pare că ,,otomanul" a rămas fără frâne pe acces sau retragere, iar șoferul care nu prea are experiență și vechime pe măsură, ar fi evitat un impact iminent cu altcineva.
Autobaza Titan, zona Policolor."
Otokar_Accident.jpg (96.7 KB; downloaded 2919 times)

 


Re: Accidente / incidente barbuandrei

Adevarul este altul. In fata sa se afla alt Otokar, care a franat la acea trecere de cale ferată, pentru a proteja autobuzul, in timp ce baiatul asta, proaspat angajat de cateva luni, nu a sesizat ca acela franeaza, fiind foarte aproape, tragand dreapta pentru a evita. E bun de plata. :popa:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Utilizator anonim

Si au sarit repede pafaristii ca a ramas fara frane, tipic!  :popa:

 


Go to page:  1  ... 212 213 214 215 216 217 218  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421826 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use