Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4881 posts, 1273642 views
 
Go to page:  1  ... 151 152 153 154 155 156 157  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente georgica2704

20 Ianuarie zona 13 Septembrie.



Sursa: LAwR LAwRr/Youtube

 


Re: Accidente / incidente ikarus13

Nici nu a revenit bine 013 ca a si avut accident cu 239 la Afi..

 


Re: Accidente / incidente zapacitu

Asta seara un autobuz a fost implicat intr-un accident cu ranire de persoane pe Grigorescu vizavi de Policlinica Titan. Nu stiu detalii, dar statea de ceva vreme oprit si toata circulatia in zona era blocata cu autobuzu pe mijlocul drumului.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Ceva, ceva trebuie facut cu desteptii care is parcheaza aiurea si impiedica circulatia tramvaielor/troleibuzelor/autobuzelor. De la prima ninsoare si pana in prezent, nu exista zi in care sa nu se inregistreze blocaje in zona Cismigiu, Tunari, Mosilor, Episcopiei, etc. Mi-as dori ca politia (de oricare culoare o fi ea) sa abia o atitudine mai responsabila si sa taie in carne vie, dand amenzi peste amenzi celor care gresesc. Ce e asa greu sa nu iti dai seama ca un tramvai nu are loc sa treaca pe langa tine...sau mai rau...cum e duduia din poza care si-a parcat masina fix in statia de tramvai Ostasilor" - in jurul orei 18:10. A venit dupa 5-10 minute intr-un zambet cum nici la prima iubire nu-l avea...dar a reusit performanta sa tina pe loc toata Strada Cobalcescu si 2 tramvaie (unul din linia 24, respectiv 44)...
DSC_1113.JPG (270.87 KB; downloaded 1682 times)
DSC_1114.JPG (237.73 KB; downloaded 1680 times)
DSC_1115.JPG (215.51 KB; downloaded 1681 times)

 


Re: Accidente / incidente iliutu

Ultimele doua mesaje au fost sterse. Va rog sa nu mai incitati la acte antisociale, precum si sa nu aduceti atingere imaginii organelor de ordine (se poate pierde extrem de mult timp cu cercetarile).

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

149 a deraiat astazi cu primul boghiu pe linia 21, sens Sf Gheorghe, in curba la intersectia cu str. Armeneasca. Acum 10 minute a fost repus pe linie si a plecat pe rotile sale fara sa fie remorcat. Politistii se uitau in punctul in care a sarit efectiv de pe linie dupa obiecte / pietre care ar fi putut sa cauzeze deraierea, urmarind zgarieturile din asfalt.

Foarte multi vatmani intra cu viteza in curba respectiva. S-au deteriorat foarte mult liniile modernizate pe vremea lui Videanu. Dupa 8 ani fara intretinere si circulatie auto grea pe linii, se cam vad rezultatele. Pacat.

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Ce linii au mai fost modernizate pe vremea lui Videanu? Eu imi aduc aminte de 21 si fosta 34.

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Bd Timisoara?

 


Re: Accidente / incidente punmeister

Bd. Timisoara parca a fost facut pe vremea cand era Base la primarie...

 


Re: Accidente / incidente dimitryyyy

Au mai fost cel putin Calea Giulesti, Sos. Progresului, Sos. Oltenitei ,Sos. Chitilei, Bd. Marasesti, Bd. 1 Decembrie 1918; dupa Videanu ... putin foarte putin si deosebit de greu  :popa:

P.S. Mai imi aduc aminte ca multe din suduri erau electrice sau aluminotermice, dupa au venit radionii si altii cu electrozi si...

 


Re: Accidente / incidente Sava_6115-6315

Nici o zi fara blocaje!

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/evenimente/tramvaie-blocate-de-o-masina-cu-ecuson-de-camera-deputatilor-pe-parbriz-671520

O parcare neinspirată a blocat circulaţia tramvaielor 44 şi 24 în Sectorul 1 al Capitalei. Maşina din imagini avea pe parbriz un ecuson al Camerei Deputaţilor.
Fotografiile ne-au fost transmise de un telespectator Digi24. Acesta ne-a povestit că a fost nevoit să coboare din tramvai şi să meargă pe jos, după ce a aşteptat peste 15 minute ca proprietarul autoturismului să-şi facă apariţia, dar nu a apărut.


Propun ca 24 si 44 sa fie transformate intr-o singura linie de tramvai (24 sau 44) si sa circule pe traseul Damaroaia - Piata Virgiliu - Giulesti, evitand astfel nenorocirea de bucla de la Cismigiu! Atata incompetenta din partea primariei si a politiei nu am vazut! Nu ridicari de masini, nu amenzi....  :popa:

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente V2A

”De la ora 09:20, pe Octavian Goga/ Str. Nerva Traian sens Bd. Marasesti, macaz defect. Tramvaiele L 23 circula deviat prin Str. Nerva Traian, Bd. Ghe. Sincai, Cal. Serban Voda, Sos. Giurgiului, Str. Anghel Alexandru, pana la Zetari, iar cele din L 27 circula pe acelasi traseu pana la Sura Mare, unde intorc.” - sursa: RATB

Poate cu ocazia asta își amintesc să repare acționarea electrică a acestui macaz extrem de folosit zilnic...

LE:”S-a reluat circualtia tramvaielir pe Bd. Octavian Goga/ Str. Nerva Traian. Timp 20 min.(09:20- 09:40) au fost deviate tramvaiele L 23, L27.”

 


Re: Accidente / incidente florin

Dar mai sunt macaze electrice funcționale undeva în oraș? Eu știu doar unul, Mihalache x Titulescu, care probabil mai funcționează din "inerție" (nu s-a stricat încă, fiind relativ nou). În rest cu ranga peste tot, ca pe vremea lui Ceașcă.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente V2A

Da, dar foarte puține, de exemplu la intersecțiile Vitan-O. Goga şi Pallady-1 Decembrie. Posibil şi la 11 iunie-Regina Maria.

 


Go to page:  1  ... 151 152 153 154 155 156 157  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use