Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4880 posts, 1262618 views
 
Go to page:  1  ... 247 248 249 250 251 252 253  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente Victor92

La Eroii Revolutiei, este haos in acest moment, tramvaiele fiind “stranse” acolo.

Ar fi deraiat un tramvai albastru - informatie pe care am primit-o.

 


Re: Accidente / incidente nathalael

#3010 a deraiat, sens Militari. 19 circula pe la Sudului,10 circula pe Vacaresti-Marasesti-Filaret, iar 11 si 25 cred ca circula prin Ferentari.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Conform INFO STB, 3010 e pe Preciziei acum ... din ce-mi dau seama e impins de 173 ...

Asadar, blocarea la Eroii Revolutiei a durat mai bine de doua ore ...

 


Re: Accidente / incidente barbuandrei

In urma cu 30 minute, 3010 se afla pe Valea Cascadelor, primul boghiu fiind pus pe un carucior, iar o tractare si o masina de interventie il urmăreau.

 


Re: Accidente / incidente georgica2704

Linia 40 este blocată pe Bulevardul Basarabia  din cauza unui accident intre 2 mașinii pe linia de tramvai.
Later edit : Blocare pe sens spre Sf. Vineri (15.15-15.30), blocare spre Titan 15.15-16.15.

 


Re: Accidente / incidente oc7avian

Văd acum de pe balcon pe Șoseaua Virtuții (între Pod Ciurel și Crângași, pe sensul cu această direcție) un accident în care cred că a fost implicat un Otokar (după firma galbenă și farurile albe). De la distanță și pomi nu văd detalii, dar tocmai au ajuns câte o mașină de Salvare, Poliție și Pompieri (probabil intervenție standard). Am auzit accidentul acum 10 minute.

Din păcate n-am multe detalii, cum ne-au obișnuit alți colegi de pe forum.

Edit: probabil era în retragere, deoarece nu l-am putut găsi pe InfoSTB să aflu numărul de parc

 


Re: Accidente / incidente misterr

Scenă uluitoare în București. Ce i-a cerut o șoferiță unui vatman cu care s-a întâlnit pe contrasens

Click pe imagine pentru video:





Scene uluitoare au avut loc miercurea trecută pe un bulevard din Capitală. O șoferiță nervoasă a blocat linia de tramvai și a vrut ca vatmanul să o ocolească.

Șoferița grăbită a depășit coloana de mașini pe linia de tramvai, însă din față a apărut un tramvai. Nervoasă că nu avea pe unde să treacă, femeia s-a dat jos din mașină și s-a dus la vatman pentru a-i cere să mute tramvaiul.

Oamenii care așteptau în stație să se urce în tramvai au cerut să vină poliția, pentru că întârziau la serviciu. O femeie a și filmat scenele care se derulau în fața ei.

“Hai să o facem vedeta pe d-na care circulă “regulamentar” așa se întamplă în fiecare dimineață”, a scris autoarea postării de pe Facebook.

Filmarea a devenit virală, adunând peste 1 milion de vizualizări și peste 17.000 de distribuiri.

 


Re: Accidente / incidente alchimistul

Undeva mai la vest nici nu cred ca s-ar fi pus problema lipsei unei sanctiuni "copioase" pentru "pretioasa" doamna. Imi permit sa spun ca organele legii ar trebui sa se autosesizeze in cazuri de genul; desi filmarea nu este facuta cu o camera "omologata", cand dovezile-s irefutabile, lipsa oricarei reactii a Politiei nu-i altceva decat o incurajare a viitoarelor comportamente similare...

 


Re: Accidente / incidente Puss in Boots

Deci Politia n-a aparut deloc la fata locului? "Draguta" si respectarea legii de catre toata coloana ce trece in dreapta. Pe linia de tramvai ocolind "corect" refugiul prin stanga...... Intr-o tara de mai la Vest (si nici macar Vestul extrem, imediat dupa ce treci de semnul cu Vama Romania) asa cum zicea colegul Alch3mist mai inainte urmau amenzi pe banda rulanta (date de o camera omologata ca sa nu fie discutii) pentru TOATA lumea din filmulet si una dubla pentru cucoana pentru nesimtire la patrat :D

Sper sa se rezolve asta cand vor fi puse garduri. Parca citeam pe undeva ca apar si aici. Daca nu, atunci poate or sa apara in viitor.

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Cred ca se face o saptamana de cand "s-a viralizat" filmuletul si pana acum nicio reactie referitor la vreo sanctiune.
Consider ca fiecare zi de lipsa a comunicarii (mai degraba a lipsei de sanctiuni) reprezinta o mare pata pe obrazul Politiei, ceea ce denota o crasa incompetenta si se pare ca mai e doar un pas pana la inutilitate.
Oamenii isi vor face dreptate singuri. Deja in fiecare zi auzim de un comportament mai mult decat dubios al unor oameni platiti bine de tot din bani publici.

 


Re: Accidente / incidente alexxd_31

Filmulteul are cateva zile de cand umbla pe internet si nu este primul de acest gen. Pai ala cu tramvaiul de ce nu a incercat sa o ocoleasca. Nu sunt de acord sa iti faci dreptate singur. Norocul nostru e ca nu avem arme ca in Mexic. Acolo  nu  am vazut sa se injure lumea in trafic ca poate ala pe care in injuri scoate  un pistol mai mare ca tine.

 


Re: Accidente / incidente Florinds

Pai nici eu nu sunt de acord, dar daca cel care incalca legea nu e pedepsit, inseamna ca e incurajat sa o incalce in continuare. Acestia se vor intersecta de cei cu putere (ex. muschi sau arme) si fixisti, care la prima mare frustrare isi vor face dreptate singuri. Asta voiam sa zic.
Din toate punctele de vedere Politia trebuia sa iasa in fata si sa spuna ce a facut, avand in vedere amploarea cazului. Oamenii vor crede ca nu a facut nimic sau poate chiar nu a facut nimic. Avem atatea exemple in ultimele timp in care dau din umeri in fata infractorilor sau in care dispar cand se impusca pe strada.

 


Re: Accidente / incidente CiprianTRB

Accident ÎNFIORĂTOR în București: Un tânăr a fost strivit de tramvai





O persoană a murit, în urmă cu puțin timp, în zona Eroii Revoluției din București, după ce a fost lovită de tramvai.

Potrivit primelor informații, ar fi vorba despre un tânăr de 25 de ani, care a fost prins în partea din față a mijlocului de transport.

Pompierii de la ISU București-Ilfov au ajuns la fața locului și au scos trupul victimei, însă medicii nu l-au mai putut salva.
Polițiștii fac verificări pentru a vedea cum s-a petrecut tragicul accident.

 


Re: Accidente / incidente alchimistul

Nu este vorba de refugiile inca in reconstructie de pe Giurgiului? Cel putin la Piata Progresul, Toporasi si Gazarului au stat pline de "capcane" o buna bucata de vreme. Ma refer la denivelari, spatii pe unde se putea calca stramb si se putea aluneca pe linie etc. Cine raspunde de siguranta calatorului in situatiile de acest gen?

 


Go to page:  1  ... 247 248 249 250 251 252 253  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use