Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor

302 posts, 129689 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Chev Celios

De ce crezi ca astia le stiu dupa depouri??

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ByOnu

Pai nu este vorba de asta, ci de faptul ca aceste cazuri se inmultesc iar grafferii prind curaj si incep pe la mai multe depouri. Devine o problema serioasa. La Colentina de la cateva tag-uri si mazgalituri anul trecut, astazi aproape intregul parc este mazgalit mai mult sau mai putin, pana si 063.

Daca nu vrem sa ajungem ca tramvaiele sa arate precum IVA trebuie sa se ia masuri asap. Sarma ghimpata pe gardurile depourilor si intarita paza. Singurul depou pe care eu il vad safe in ceea ce priveste patrunderea grafferilor este Dudesti.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor punmeister

Trebuie luat in vedere ca tramvaiele sunt mazgalite in general cat stau in bucla de la capat sau la semafor.
Mazgalicii care se multumesc cu statutul de "toy" inafara de Colentina nu prea au unde sa deseneze prin alte depouri.
In afara de asta, nu e nevoie de curaj sa faci un throw-up de 2 lei pe un tramvai... :popa:

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor ByOnu

Nu cred ca sunt facute la capete. Cele cat un vagon cu siguranta nu. Mazgaliturile da.

Colentina mai mult ca sigur are un singur paznic, mai degraba portar al depoului. Cel putin cand am fost acum cativa ani in Victoria asa era. O tanti la poarta principala si daca erau alti 2 oameni vizibili prin depou este mult.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Victor92

Profitand de cateva ore libere in ultimele 2 zile, am dat o fuga in zona Mosilor unde bulervardul a devenit un adevarat curcubeu: dupa blocurile care sunt colorate in diverse forme, a venit randu' tramvaielor sa prinda viata. Aproximativ 1/2 (2/3) tramvaie de la Colentina sunt magzalite: unele dintre ele arat jalnic, altele sunt cu gust facute, dar asta nu iarta faptul ca aceste mijloace de transport in comun sunt vandalizate. Unde? In Depoul Colentina, pe strada? Nu pot da un raspuns, dar as vrea sa stiu si punctul vostru de vedere in privinta acestora.
Mai vin cu o alta intrebare: de ce in cazul altor tramvaie din oras nu sunt astfel de cazuri (sau nu atat de grave)? Poate ar fi cazul, pe viitor, daca participam la astfel de situatii, sa reactionam si sa anuntam politia ...

Va atasez cateva poze cu unele tramvaie, dar as avea rugamintea ca acestea sa nu fie preluate pe alte conturi de socializare (Facebook, Instagram etc) fara a fi precizata sursa (valabil si in cazul celorlalti colegi de pe forum!).

017 - Linia 16









112- Linia 21









125- Linia 21





167 - Linia 16/36









171 - Linia 16





279 - Linia 21 (ultimul tramvai de la Colentina care a beneficiat de RK)





355 - Linia 21



 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor barbuandrei

Cu siguranta sunt mazgalite noaptea in depou , deoarece in timpul zilei nu ar avea timp pentru un desen ca acela in timpul petrecut de un tramvai la capatul de linie.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Sava_6115-6315

Dar depoul e sat fara caini? intra oricine? Nu exista paza? Gardul  este destul de inalt, cel putin la depoul Colentina....

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Costin

Sava_6115-6315 wrote:
Gardul  este destul de inalt, cel putin la depoul Colentina....

Foarte corect. Cu mentiunea ca e inalt acolo unde nu e lipsa. Acesta fiind si motivul pentru care la Colentina sunt cele mai multe tramvaie vandalizate.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor stefan_br

De la Colentina s-a trecut la Titan cu pictatul. 314 e unul din V3A-urile desenate recent.

IMG_1250.jpg (429.89 KB; downloaded 5522 times)

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor cris_m

Deci nu mi s-a parut mie ca vad vagoane de Titan aranjate :evil:

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

Toată presa, specialiști, sindicaliști, ”părerologi” și cine mai vreți voi, tipă despre noile autobuze Otokar că sunt cu ”probleme tehnice”. Bun, dar nimeni nu zice un cuvânt despre ce popor de neam-prost circulă cu ele. Unii se pare că au crescut în grajd sau în cocină. Am tot sperat că va sesiza și cineva cum înțeleg unii călători să se comporte. Educația și civilizația în România e pe cale de dispariție  :popa:  

Imagini din Otokar 6411 de sâmbătă din prima zi de circulație:

6411 - 336 - 01.12.2018 (1).JPG (399.25 KB; downloaded 4858 times)
6411 - 336 - 01.12.2018 (2).JPG (254.38 KB; downloaded 4857 times)
6411 - 336 - 01.12.2018 (3).JPG (322.88 KB; downloaded 4860 times)
6411 - 336 - 01.12.2018 (4).jpg (233.5 KB; downloaded 4856 times)


P.S. Nu cred că vreți să știți cum au ajuns să intre seara în garaj zi de zi...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor cris_m

Ba imi imaginez, la fel ca la Citaro in primul an, dar mult mai rau. Si pe exterior ma uitam ca deja sunt jegoase unele Otokar...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor WT_fan06

Țin să precizez că şi în Manchester la final de zi unele autobuze sunt pline de mizerie, resturi de mâncare şi ziare mototolite şi rupte pe jos (mai ales pentru că se distribuie copii gratuite ale ziarelor în autobuze) şi totuşi la ei se face curățenia şi a doua zi de dimineață sunt bec. La noi cum sunt?...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Andrei98

Si curatenie (in afara de dat cu o simpla matura) au vazut pana acuma?

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use