Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Vandalizarea mijloacelor de transport și a stațiilor

302 posts, 128944 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 22
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Utilizator anonim

Ce se mai transporta cu tramvaiul 5 ? Rame metalice din care curg cioburi...

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

Placuta statiei "Calea Mosilor", sufocata de cablaje, mai are putin si pica in cap calatorilor care asteapta sosirea troleibuzelor si autobuzelor

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

149 cu un mesaj putin rasist  :twisted:
149 - 21 - 13.12.2010_002.JPG (601.58 KB; downloaded 6550 times)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Tom

Off-topic: Cand se vorbeste limba rusa, inceteaza vocile amestecate cu seminte in tramvaie, inclusiv RATB. Asta apropos de mesajul acela.

 


  • Leo
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Leo

Azi pe traseul liniei 8 erau 3 "romi" beti morti care se manifestau in tramvai (intr-o Tatra - vagonul din fata). Zona: Dinspre Trafic Greu -> Razoare. Se injurau, dadeau cu pumnul in geam, la un moment dat au incercat sa fure ceva unui calator din buzunar... nu stiu daca au reusit sau nu...

Din pacate nu aveam ochelarii la mine si nu am putut vedea clar numarul tramvaiului.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Chev Celios

Cam de cand sau introdus Citaro pe liniile 182,282 exista cineva care sta in zona circului care nu le agreaza de loc.Mai tot timpu sunt sparte cate un geam acolo.Ultimele victime de la Floreasca sunt 6270,4542.Cel din urma(4542) a fost reparat, insa 6270 din cate stiam eu inca nu a fost reparat.Se pare ca si Nordului are cateva defecte la fel ca Floreasca, produse in acelasi loc.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Victor92

Chev Celios wrote:
Cam de cand sau introdus Citaro pe liniile 182,282 exista cineva care sta in zona circului care nu le agreaza de loc.Mai tot timpu sunt sparte cate un geam acolo.Ultimele victime de la Floreasca sunt 6270,4542.Cel din urma(4542) a fost reparat, insa 6270 din cate stiam eu inca nu a fost reparat.Se pare ca si Nordului are cateva defecte la fel ca Floreasca, produse in acelasi loc.


Legat de 6270, la sch1 e unul din cei mai vechi soferi de la autobaza Floreasca-Cucu Ilie(daca-l stie cineva). Ma miram eu de ce nu mai era la traseu pe 368 (de obicei era turul mic 9). De cand il are pe 6270(mai 2009) nu a fost niciodata lovit, asemeni lui 6271. Inainte de 6270, l-a avut pe primul autobuz Mercedes Citaro 2 de la Floreasca, ,adus pentru specializarea soferilor-4734.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Utilizator anonim

In cazul asta RATB ar trebui sa puna un "spion" in zona problema, prins personajul si pus sa schimbe pe banii lui toate geamurile sparte din parcul RATB, ca bonus si la tramvaie (prietenii stiu de ce  :lol: ), apoi probabil o sa ii treaca pasiunea pentru spart geamuri :P

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor mastocitu

Asa ma gandeam si eu o scurta si racoritoare amenda sa i-i ajunga ceva timp de acum incolo plus daune morale pentru RATB si calatorii speriati

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

Si de adaugat ca 6270 mai pot spune ca era foarte scump la vedere (cel putin in perioada 2009-2010), aproape dimineata de dimineata mergea in comuna Ganeasa, pe linia de transport personal 824. Iar apoi circula cateva curse pe linia 368 de obicei. Ce l-am mai cautat sa il pozez, cand ma trezeam dimineata sa il caut in 368, se intampla sa nu fie, si cand nici nu ma asteptam am dat de el in zona Doamna Ghica pe linia 282, cu al sau titular de la sch1 :D.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Victor92

De obicei e turul 9 pe 368, daca nu pe 282. Ultima data l-am vazut pe 2 decembrie 2010 pe linai 368(examenul auto :oops: ). E cumva repartizat pe alt autobuz luna asta :? ?
Stiu ca vara asta l-am prins cand isi facea retragerea la Floreasca de pe 368 si mi-a povestit in cateva minute ca a avut unul din primele ikarusuri de la Floreasca si tot el l-a dus la casat :( . Apoi a venit modernizarea si l-a primit pe 4734.

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Chev Celios

De fapt dupa Ikarus ambii soferi l-au luat pe 1285.Pe urma pe Citaro.Titulari de pe 6270 mai sunt titulari si pe autocarul autobazei,probabil ca da-ia nu l-ai prins tot timpu in 368 Gabi. Pe cel de la sch 2 l-am mai vazut cu 4604 prin 253, iar Nea Ilie cel mai probabil a facut serviciul de nopte cu masina fiului sau (si el sofer tot la Floreasca).

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

A reinceput casarea Tatrelor... Un dobitoc a inceput cu un validator  :roll:. (vagonul 3301, linia 25)

 


Re: Vandalizarea mijloacelor de transport si a statiilor Gabi23

Olandez, prins că a desenat un graffiti pe un tramvai din Depoul Colentina
Tânărul pasionat de artă urbană a realizat desenul împreună cu alte două persoane, care au reușit să fugă până la venirea jandarmilor.
În noapte de joi spre vineri, în jurul orei 03.00, lucrătorii Depozitului Colentina au sesizat Jandarmeria Capitalei că trei persoane desenau cu spray pe o garnitură de tramvai.
Sosiți la fața locului, jandarmii au prins un bărbat olandez, în vârstă de 25 de ani, cei doi parteneri ai săi de artă urbană reușind să fugă de la fața locului
Bărbatiului i-au fost întocmite acte de constatare pentru infracţiunea de distrugere, cercetările urmând a fi continuate pentru identificarea celorlalţi doi făptuitori.

http://b365.ro/news/video-o ... colentina/€

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420548 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use