Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Eliberarea titlurilor de călătorie (sisteme de ticketing)

982 posts, 294795 views
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 71
 
 

📖 Pagination options
Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ByOnu

Daca cineva doreste sa participe la consultarea publica ce priveste instituirea noilor titluri de calatorie RATB/Metrorex, se poate inscrie azi pana la ora 16.00, sedinta urmand a avea loc maine la 13.00 in Palatul CFR.

Preabine, stiti cum e asta cu dezbaterea publica DUPA ce toate deciziile au fost deja luate si chiar s-a si stabilit data introducerii acestora. :evil: Dar mergeti, daca puteti, este dreptul nostru sa o facem.
Screenshot_20171206-092222.jpg (648.92 KB; downloaded 3997 times)

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Bogdan MD

Stati un pic, ce dezbatere publica e asta, cu o zi inainte de a fi pe ordinea de zi si anuntata in media cu o zi inainte?? Practic nici nu ai timp sa te inscrii ca sa participi. Iar dupa dezbatere nici macar nu au timp sa redacteze minuta sedintei, ce sa mai zic de a lua in considerare vrei parere a cuiva.

Nu era o lege care ii obliga sa organizeze dezbatere cu 30 zile inainte de a pune proiectul pe ordinea de zi? Poate nu mai stiu exact ce obligatie au, dar sigur era ceva cu 30 zile...

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ByOnu

Gandeste-te ca PMB care era obligata sa faca, de asemenea, o dezbatere publica a refuzat asta! Ambele entitati trebuiau sa faca cate o dezbatere, sau una comuna.

Asta e la misto.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing TibiV

Nu e la misto.
Este la "bataie de batjocora".

 



  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing V2A

Au apărut primele automate pentru reîncărcarea cardurilor. Am văzut unul de dimineață în stația de autobuz Piața Unirii 1 (unde opresc 104, 116, 117, 123, 124, 312, 313 și 783). Atașez și o poză făcută în grabă din autobuz.
Automat.jpg (60.26 KB; downloaded 3595 times)

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing ByOnu

Si la Romana. Par totusi cam vandalizabile pentru niste aparate expuse in strada, nepazite.
P_20171218_203010_vHDR_On-1024x1820.jpg (433.81 KB; downloaded 4684 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing GPS

Aparatele acestea seamănă foarte bine cu cele de mai jos. Nu cred ca ar fi o problema.
Brașov




Metrorex




Să sperăm că se va opta și la noi pentru acea cameră de supraveghere montata pe automat.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing macheta218

.....
25498093_1761558907187698_4217257004073166313_n.jpg (153.97 KB; downloaded 4553 times)

 



Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing Cristy

Dupa mai bine de o luna de la instalare, automatul de la Romana este tot nefunctional (probabil si celelalte). In plus, a fost vandalizat:



20180126_122700 by Cristian Radu, on Flickr

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing BGP2597

Există unul și la GdN la coloane. Ce am căutat și nu am observat este vreun cablu de alimentare. Automatul nu este amplasat lângă niciunul din cele 2 centre de carduri, ci este lipit de o coloană, iar trotuarul nu părea spart ca să se fi făcut traseu pentru cabluri.

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing BodoMinea

Și la Piața Unirii, în stația de autobuz din zona accesului M1/3 dinspre centrul vechi... Este un automat care nu s-a pus în funcțiune, imediat lângă gheretă. Stă acolo oprit de ceva timp. Nu m-am uitat atent dar nu este exclus să fie 'pictat' pe lateral. Nefiind în 'mediu controlat' ca cele de la metrou, cred că ar trebui dotate cu camere de supraveghere, ca modelul foarte similar din orașul Brașov.
Screenshot_20180126-193618.jpg (940.93 KB; downloaded 4372 times)

 


Re: Eliberarea titlurilor de calatorie (sisteme de ticketing rosetti61

La Obor la fel, in statia spre centru pentru 66 - e alimentat, display aprins dar nefunctional. Adica te uiti la el.

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 71
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420557 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use