Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Dispecerizarea automată a transportului public

946 posts, 298244 views
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 68
 
 

📖 Pagination options
Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București punmeister

Intre timp a aparut si M5 pe Info TB, cu o mare buba in ceea ce priveste separarea dintre VI si RD.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București cris_m

Nu e deloc buba, e fix preluare de la Metrorex. Cu alte cuvinte, propagarea prostiei cu ramuri invizibile, lasandu-se impresia de statie "escala"...

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur oc7avian

Se repetă faza cu timpii eronați. La stația Pasaj Victoria îmi raporta 28 de minute, deși era pe la Obor pe hartă. Următoarea stație de care se apropia (nici 50m n-avea de ea, fără intersecție) raporta 2 minute.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București alexandru_gr

O mica eroare legata de linia 243
În aplicația InfoTB îți arată în cât timp vine următorul autobuz dar nu îți arată programul complet pe toată ziua.
Screenshot_2020-09-21-08-05-32.png (58.74 KB; downloaded 3404 times)

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur dekolor

Nu este orarul incarcat in baza de date.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București alexandru_gr

Interesant orarul liniei 243
Prima cursă incepe la ora 06:27.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București cris_m

Pai le ia ceva turelor sa vina din Giurgiului pana la Cora Pantelimon... :roll:

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur V2A

Sunt din ce în ce mai multe vehicule care nu apar în aplicație. Ce am identificat până acum:
autobuze - 4215, 4285, 4381, 4458, 4468, 4523, 4552, 4656, 6222;
troleibuze - 5213, 5271, 5291,5344;
tramvaie - 017, 055, 064 (tamponat acum câteva zile),136, 213, 275, 320, 339, 401, 4005, 4036 + 014 și 056 care apar în puncte fixe pe hartă.
Pentru o parte din ele am trimis mail la STB pe 21 septembrie, dar nu am vreo speranță de rezolvare.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București Albert

Dacă stiti astfel de cazuri nu dați mail pentru ca acolo nu va răspunde nimeni. Cel mai bine e sa scrieți pe forumul de aplicații, acolo totul se rezolva: http://aplicatii.stbsa.ro/viewforum.php? ... bb737224

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur barbuandrei

4256 revenita recent, nu are sistemul GPS montat, fiind imposibil de vazut in aplicație.

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur oc7avian

Estimările de pe latura nordică a inelarei 1/10 sunt în pom de peste o săptămână. Screenshot-uri din diverse zile






 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București cris_m

Am intalnit problema la mai multe linii de-a lungul timpului, cu precadere pe 1/10...

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din Bucur oc7avian

Am luat la mână câteva stații și brusc prin zona Obor timpii erau ok. Intuiesc că s-a bușit traseul din spate pe care se calculează timpul de parcurs. Inițial credeam că ia în calcul traficul rutier eronat (aglomerația), dar văd că e independent de ore.

De exemplu, în stația Dr. Felix 187-le pare să aibă timpii corecți (7 minute primul autobuz aflat înainte de stația Ștefan cel Mare), însă 1-le nu (11 minute aflat fix înainte de Pasajul Victoria).

 


Re: Dispecerizarea automată a transportului public din București cris_m

182 cred ca ai vrut sa zici, nu 187 :)

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43  ... 68
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420530 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use