Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2076 posts, 520135 views
 
Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 149
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Puss in Boots

Deci e cum ziceam, metroul trece pe la Dambovita. Cheers Victor ;)

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Robert24

Nu e asa curba. Incepe din zona acelui semicerc.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Puss in Boots

Nu conteaza, oricum totul a plecat de la o neintelegere a lui drbm, l-am lamurit si mi-a confirmat si Victor ca traseul metroului nu era prin rondul ala pe unde e troleul (ca si daca va merge la Unirii, tot pe acolo trece). Nu ca ar fi avut vreo legatura, dar asa de nivel de cunostinte.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Victor92

@Robert24: Da. Ai dreptate pentru ca in momentul in care stai in statie la Mihai Bravu si priveste spre Unirii, garnitura de metrou face o curba la stanga si vine aproape drept spre peron ...

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures andrei11

:o
viewtopic.php?f=200&t=1629&p=237415#p233577
9-11-2017 10-10-26 AM.jpg (390.5 KB; downloaded 3605 times)

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures ByOnu

O alta propunere de proiect. Aceasta are in vedere convertirea vechilor autobuze care si-au depasit durata de viata in autobuze electrice prin inlocuirea motorului.

Ca si comentariu personal, cred ca s-ar putea realiza o convertire a catorva Citaro in troleibuze. Astra Arad parca a convertit autobuze din Franta in troleibuze pentru Cluj. Intrebarea este insa in ce stare se afla sasiurile si cat de mult ar costa convertirea in sine.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures TibiV

Probabil la 80-90 la suta din cat ar fi pretul unui troleibuz nou-nout....

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures punmeister

@ByOnu
Cata vreme s-a putut la Szeged, se poate si la noi.

 



Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures bercenicity

E gresit traseul ala - rateaza intersectia Av. Popisteanu - Expozitiei.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures rosetti61

Multe nu sunt cum trebuie pe acolo.
Aici cineva a visat foarte frumos :mrgreen:
http://www.ratb.ro/maps1/162.jpg
162 mai ajunge la Magazii sau merge spre Giulesti Sarbi?
Nici Google maps nu e actualizat, ce sa mai zic de siteuri gen distanta.ro (care e bun pe post de istoric al traseelor de dinainte de inceperea  M5 si terminarea strazii Berzei)

 



Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures freyutz

V2A wrote:
De „Noaptea albă a galeriilor”, RATB prelungește programul de circulație al liniilor de noapte

Cu ocazia desfășurării evenimentului cultural „NOAPTEA ALBĂ A GALERIILOR”, în noaptea de 06 spre 07.10.2017, traseele de noapte care converg către zona centrală a Capitalei vor funcționa cu program prelungit în intervalul orar 1.00-3.00. Liniile care vor funcționa după acest program sunt: N102, N104, N105, N106, N107, N108, N109, N110, N111, N112, N114, N115, N116, N117, N119 și N121.

http://www.ratb.ro/comunicat1.php?nrcom=814


Imi explica si mie cineva cum se poate prelungi programul unor linii care in mod normal circula la acea ora?

Este ca si cum Metrorex ar prelungi programul de lucru intre orele 16:00-19:00... wtf  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures WT_fan06

Mi-ai luat-o înainte... nonştire. Fake news :D

 


Go to page:  1  ... 59 60 61 62 63 64 65  ... 149
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420739 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use