Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Discuții diverse despre transportul în comun

2076 posts, 520086 views
 
Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 149
 
 

📖 Pagination options

Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures cris_m

Si parca vad ca tot nu scap de aglomeratia din fiecare dimineata, ca tot cu masina ii vor aduce parintii :)

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures punmeister

Daca PMB are intentia sa investeasca in autobuze scolare in genul autobuzelor Setra de la Cluj ar fi chiar bine.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures cris_m

Investitia nu e rea, problema e cu ce am spus eu. Stau langa scoala asta din 2005, am invatat 8 ani acolo, stiu ce vorbesc. Marea majoritate a parintilor isi aduc copiii cu masina, desi metroul este la o statie de autobuz distanta, statia STB este la vreo 300m distanta.
De ce? Pentru ca se poate, este mult mai comod pentru ambii si, in cazul masinilor de firma ale parintilor, mai ieftin pentru ca, ce sa vezi, plateste firma. Degeaba se incearca diverse solutii si/sau metode din afara daca nu se lucreaza si la mentalitatea oamenilor. Aici este marea problema a tarii noastre, problemele nu pleaca neaparat de la cei care ne conduc, ci de la noi ca indivizi.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Andrei98

Ce se mai aude de campania aia de curățare a vehiculelor? Am văzut 2-3 curățate în poze și în rest pauză.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures ByOnu

CAMPANIE de curatenie?! Nu le-ar fi rusine! :headbash: :headbash: :headbash: :headbash: :headbash:  Fac si eu campanie de platit biletul cat ai zice peste!

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Albert

Andrei98 wrote:
Ce se mai aude de campania aia de curățare a vehiculelor? Am văzut 2-3 curățate în poze și în rest pauză.

Unde găsesc și eu pozele astea?

 



Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 1689

Cursa.cu 381 de la Piata Victoriei pina in Berceni: sint singurul care a validat card.

Cazul opus, ma urc in 381 impreuna cu echipa de control, vreau sa validez si validatoarele sint deja blocate pe Control.

Noroc cu lectiile invatate, am sarit imediat jos.

Am impresia ca exista un dezinteres total si de o parte si de alta...

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures CiprianTRB

O data când am găsit controlori în autobuz, Un controlor punea validatoarele pe Control când autobuzul pleca din stație, și ceilalți doi controlau călătorii din autobuz apoi când șoferul ajungea în dreptul stației, un controlor debloca validatoarele, așteptau puțin pentru a valida cardul călătorii care au urcat, apoi îi controlau și au repetat acest proces pana au coborât.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 1689

In momentul in care am urcat in autobuz pe usa din mijloc, pina sa ajung la ele, validatoarele erau deja pe Control.

Puteam sa filmez intreaga succesiune de evenimente (echipa de control astepta impreuna cu mine in statie si a urcat prin spate), dar nu cred ca acorda cineva atentie unei astfel de situatii...

Asa ca a fost mai simplu sa cobor si sa astept urmatorul autobuz, decit sa incep interminabile discutii cu reprezentantii "legii".

Gustul amar, insa, ramine. Singurul dobitoc care incearca sa valideze la urcare e papgalul prins de bratul ferm al legii ?!?

PS: uber era 7 lei... Daca mi se mai intimpla a doua oara asa eva, va donez un card activ cu 50 de lei. Eu in stb nu mai calc.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 1689

Nu era interzis conducatorilor auto sa fumeze in interiorul vehiculului ?

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures Albert

Este interzis fumatul in vehiculele care aparțin unei societăți comerciale. Doar in masina personală, care e pe nume propriu, se poate fuma.

 


Re: Discutii diverse despre transportul in comun din Bucures 1689

Cu un articol de lege, ma ajuta si pe mine cineva ?

 


Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 149
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420722 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use