Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Despre controlorii STB

492 posts, 190704 views
 
Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 36
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre controlorii RATB andrei11

Sa trag eu o concluzie
Pentru persoanele prinse fara bilet.
Controlul ca  sa fie eficient  persoana respectiva din cadrul RATB - ului  trebuie printr-o forma legala ( prin simple vorbe sau folosind forta ) sa determine respectivul cocalar sa se legitimeze. Astfel vorbim discutii, nu o sa mai composteze nimeni biletul.
A, ca cei de la RATB nu au voie sa foloseasca forta si trebuie insotiti de jandarmi, ok, de fapt e ceea ce am scris mai sus.
Altfel demonstrati-mi mie ca acest individ :
6-9-2017 2-31-58 PM.jpg (9.63 KB; downloaded 4205 times)
o sa prezinte Cartea de Identitate, o sa semneze Procesul Verbal de contraventie si o sa si plateasca amenda. Ca deobiceisa fiti iubiti.  ;)

 


Re: Despre controlorii RATB abc_XC

In aceasta dimineata, la ora 7.30, in statia RATB Constantin Brancoveanu amplasata pe strada Turnu Magurele erau cativa controlori RATB alaturi de politisti locali. Autobuzele liniei 102 erau vizate de aceasta actiune de control.

 


Re: Despre controlorii RATB MikeT

Erau in statia de pe sensul spre CFR Progresul? Pe sensul ala e cam goala masina dimineata.  :lol: Ii invit sa ia 116 si 141 pana la metrou la statia C-tin Brancoveanu.

 


Re: Despre controlorii RATB MikeT

Intr-una din zilele trecute am intrebat un controlor in exercitiul functiunii de ce nu verifica pe toata lumea din tramvai, ca nu era aglomerat. Mi-a raspuns ca sarcina lor este sa verifice prin sondaj, nu pe toata lumea.  :lol:

 


Re: Despre controlorii RATB Puss in Boots

Pai asa e de cand lumea. Pe cei mai slabi ii verifica, pe tigani si pe smardoi nu. Sondaj. Eu am avut mereu nesansa sa pic in sondajul fiecarui controlor pe care l-am intalnit. A naibii bafta. Aveam bilet dar macar asa ca idee sa fiu "de partea cealalta" a sondajului.

 


Re: Despre controlorii RATB Nicu24

As zice eu ceva de dulce la controlorii ăstia dar mă abțin.
Control prin sondaje ? de ăstia cu tupeu in ei nu se ating ,mai nou se ascund dupa chioșcurile de ziare ...vai de capul lor !

 


Re: Despre controlorii RATB MikeT

Ideea era ca a avut tupeul sa minta ca asta e sarcina de serviciu, sondajul. Am fost martorul unei "erori de sondaj" acum cam 2 ani: l-au verificat pe un metis care era si pe scaun, dar cand ala a inceput sa ciripeasca, au corectat eroarea si l-au lasat sa ia loc pe scaun, iar ei s-au orientat spre alte persoane.

 


Re: Despre controlorii RATB Puss in Boots

Ce sa mai spui......fa o adresa la RATB si povesteste-le cu toate detaliile pe care le ai. Macar de curiozitate sa vezi ce iti raspund.

 


Re: Despre controlorii RATB WT_fan06

Eu eram o data intr-un 46 (da, am avut determinarea sa astept 40 de minute) si la un moment dat se urca niste controlori. Mai eram eu si cu inca vreo maxim 10 persoane in acel tramvai. Controlorii se aseaza pe scaune si vorbesc... si vorbesc... si mai vorbesc... si rad... si povestesc... dupa vreo 4 statii (eram pe Stefan cel Mare) se decid in sfarsit sa ne controleze.

 


Re: Despre controlorii RATB Puss in Boots

Sondajul incepea acolo.

 


Re: Despre controlorii RATB Nicu24

Inainte cand nu aveau veste se urcau ca si ceilalti calatori si se asezau pe scaune chipurile la taclale, apoi controlau din senin ,smecherii de astea nu prea se mai fac ca au veste personalizate si ii pândeste lumea cand se urca in vehicule .

 


Re: Despre controlorii RATB WT_fan06

Da' ce stresanta e meseria asta. Nu, acum sunt ignorant. Meseria asta ar fi stresanta daca ar fi facuta bine, nu asa cum o fac UNII* (nu ii bag pe toti in oala, ca am vazut si multe exemple pozitive).

 


Re: Despre controlorii RATB Puss in Boots

Ca peste tot, sunt si exemple pozitive, si vreascuri. Din pacate pentru mine imaginea controlorilor la general e mai apropiata de cea de vreascuri si automat intru in defensiva cand vad o echipa de-a lor.

 


Re: Despre controlorii RATB WT_fan06

Depinde, de exemplu la mine in Titan controlorii sunt ceva mai ok, ii vad foarte des cand merg la liceu si nici nu ma mai verifica, stiind ca am abonament. Deci eu ii vad ceva mai pozitiv.  :)

 


Go to page:  1  ... 21 22 23 24 25 26 27  ... 36
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use