Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Accidente / incidente

4882 posts, 1278050 views
 
Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 349
 
 

📖 Pagination options
Re: Accidente / incidente neb1

13:30 La Piata Sudului tramvaiul 10 a sarit de pe sine.
Coada de troleibuze si autobuze se intinde pana la Nitu Vasile.

 


Re: Accidente / incidente Victor92

@neb1: A deraiat 315 ...

 


Re: Accidente / incidente neb1

L-au pus la loc acum 10 min.

 


Re: Accidente / incidente Puss in Boots

Se stie si cauza?

 


Re: Accidente / incidente Victor92

Probabil macazu' ... Alta cauza nu vad.

Conform Twitter RATB Clienti, circulatia in intersectia de la Piata Sudului a fost blocata pret de aproximativ 45 de minute (13:15 - 14:00).

 


Re: Accidente / incidente 19jimmy84

Un tramvai a deraiat la Piaţa Sudului din Capitală. Anunțul făcut de RATB

Un tramvai a deraiat, marţi, în jurul orei prânzului, la Piaţa Sudului din Capitală, circulaţia tramvaielor care rulează pe liniile 1, 10 și a troleibuzelor liniilor 73, 74, 76 a fost blocată.

„Boghiul din faţă al tramvaiului care circula pe linia 10 şi se deplasa către Eroii Revoluţiei a sărit de pe şine. La faţa locului a fost mobilizată o echipă, care a repus tramvaiul pe şine. De asemenea, o Comisie a fost instituită pentru a verifica toate datele ce ţin de acest eveniment”, a spus, pentru Mediafax, purtătorul de cuvânt al Regiei Autonome de Transport Bucureşti (RATB), Constantin Tobescu.

Conform RATB, incidentul a avut loc în intersecţia dintre Calea Văcăreşti şi Şoseaua Olteniţei, sens Romprim.

În urma incidentului, nicio persoană nu a fost rănită.

sursa: https://www.antena3.ro/actualitate/un-t ... 42191.html

 


Re: Accidente / incidente ByOnu

Haoleu! Daca n-au avut grija de macaze pe durata lucrarilor. :lol:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente Tom

Cred că s'a rezolvat destul de repede, am trecut pe acolo cam în jurul orei 13:25 și deja se deblocase, dar era o coadă mare de tramvaie dinspre Romprim. Primul la semafor era tramvaiul Obama (401) :twisted:
Nu am văzut vagonul implicat în incident.

 


Re: Accidente / incidente neb1

152 a deraiat la Preciziei ,l-a pocnit un tir si l-a aruncat de pe sina.

45.jpg (235.16 KB; downloaded 3426 times)

 


Re: Accidente / incidente alexian

4329 a fost implicat intr-un accident pe str Baba Novac.Masca frontala era cazuta si parbrizul fisurat.Politia era la fata locului. :popa:

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Accidente / incidente V2A

Am văzut acum câteva minute la televizor că V3A-ul 254 a avut niște probleme aseară - degajare de fum în interiorul tramvaiului (în față). Posibil din cabină sau de la rezistențele de pe acoperiș. Deja sunt două V3A-uri cu probleme la Militari, după accidentul de acum câteva zile în care a fost implicat 152...
LE: asta scrie pe Twitter-ul RATB:
”Pe Bd.Timisoara, statia Frigocom, sens Depoul Militari, la un tramvai din linia 25 au actionat Pompierii. Nu a fost incendiu, doar fum de la panoul de comanda al tramvaiului. Tramvaiul circula fara calatori. Blocare 15 min. (18:25-18:40), la tramvaiele liniilor 8, 25, 35.”
https://twitter.com/Clienti_ratb/status ... 6655729664

 


Re: Accidente / incidente ikarus13

O tipa smechera a preferat sa nu mai stea la coada si a preferat sa mearga pe sina de tramvai de pe Pantelimon pana s-a blocat in noroi. A blocat  tramvaiul si a distruz gazonul. Apropo cine are treaba prin zona sa mearga pe jos. De 30 de minute e blocat tot in zona, nu se misca nici macar o masina.
received_1523326594422200.jpeg (158.74 KB; downloaded 3191 times)

received_1523326661088860.jpeg (196.62 KB; downloaded 3195 times)

received_1523326941088832.jpeg (169.09 KB; downloaded 3193 times)

 


Re: Accidente / incidente alexian

Off-topic:Cred ca din cauza incidentului de pe Pantelimon s-a blocat jumate din oras.Am facut de la Foisorul de foc pana pe Baba Novac o ora jumate...

 


Re: Accidente / incidente ikarus13

Cand eram eu acolo erau blocate Pantelimon(sigur de la Cora Pantelimon la Ferdinand), Vatra Luminoasa, Maior Coravu, Chisinau. Pana si stradutele dintre blocuri erau full de masini. Multi soferi au oprit motoarele masinilor si au stat de vorba  afara din ele.

 


Go to page:  1  ... 173 174 175 176 177 178 179  ... 349
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421002 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use