Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: AVIZIER - noutăți, anunțuri de la echipa forumului etc

190 posts, 91830 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

📖 Pagination options
Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

Catre colegul # abc_XC
Am analizat cu atentie Raportul dvs cu privire la aceste mesaje, consider ca off topicul este inchis si nu e cazul de o realocare a celor 2 interventii.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Modificare regulament

- In capitolul I ar regulamentului apare un nou articol, astfel:
19. Nu sunt permise mesajele in care sunt divulgate detalii despre viata personala sau profesionala a persoanelor particulare, membre pe forum sau nu, altele decat autorul mesajului respectiv. Astfel de mesaje vor fi sterse fara preaviz si autorul sanctionat. Este alegerea fiecarui membru daca divulga sau nu detalii despre propria viata profesionala sau personala, dar nici Asociatia "Metrou Usor" si nici administratia forumului nu sunt responsabile pentru eventualele prejudicii aparute in urma acestui fapt.

- vechile articolele 19, 20, 21 si 22 se muta cu o pozitie mai jos, devenind 20, 21, 22 si 23.

Aceasta modificare apare in urma unui incident de ieri ce se incadreaza in aceasta categorie. Mesajul respectiv a fost sters, dar avand in vedere ca nu aplicam sanctiuni retroactive, autorul mesajului nu va fi sanctionat. Va rugam doar ca pe viitor sa aveti grija si la aceste detalii. Multumim.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am facut traditionalele promovari de sfarsit de an. Daca vi s-a schimbat rangul, va rugam sa verificati ca aveti acces la facilitatile specifice noului rang: viewtopic.php?f=2&t=2827#p129781

De asemenea, am sters utilizatorii inregistrati inainte de 1 iunie care nu s-au autentificat niciodata:
dyde, baddude, staicueduard, smadra10, Mihai Oprea, sulumorp, shotgun, dannik100, florin84

Seara faina 8-)

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Ieri am facut un update la scripturile terte (facebook si contorul de trafic) astfel incat incarcarea sa fie mai rapida. In anumite situatii paginile nu se incarcau complet pentru ca se astepta finalizarea scripturilor respective.

Azi am exstins gazduirea de la 90 la 150 GB (adica de la 30 la 50 GB efectivi, diferenta fiind utilizata de backup-urile periodice pe care le face serviciul de hosting - doua pe saptamana). E posibil ca azi sa fi incercat sa atasati fisiere si sa fi primit un mesaj de eroare - era din cauza lipsei de spatiu. In acest moment totul ar trebui sa fie OK. Primele teste ne arata ca da.

Avand in vedere ca de doua zile tot 'mesterim' pe la forum, va rugam sa ne spuneti daca intampinati probleme.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am facut traditionalul "upgrade" al rangurilor (editia de vara), astfel ca, daca vi s-a schimbat rangul, va rugam sa verificati ca aveti toate facilitatile specifice lui: viewtopic.php?f=2&t=2827#p129781 Daca sunt probleme, scrieti aici.

De asemenea, am sters utilizatorii inregistrati inainte de 1 iunie 2017 care nu s-au autentificat niciodata:

adrianarh, icrazy, talk2truck, graut, BebuCostin, cristian86, packman124, nastaseiulian, ducks1910, nastaseiulian1985, Marina Penea, AsmitaGardensBucuresti, guranflorin, madalina.pana, giani41, cornel-b, lemilian, Attreyu, Apollo, Sabin Chiricescu, 75CP, Gabi 5122, dragos_da, vad2016, adrianmagher, AlexV, Palone12, bogdan95, Vladu Mirel, maxkarl, trisferi, lapgellert, masaa11, maxtero, maxloly, mishoo, shaw116, Mihaitza07, luc1an0, ariciu, maxterro, CatalinT, engineer122, tarceamihai, Edmond N., mocanita, makoff, Stage01, Vlaicu Madalin, tiberiu, kkhheelloo, Metalman, ovid_nick, nextboy, schwan, dexter, duca, eusunteu, Alina30I, FlorinM, Popa Andrei, Robyand, Savu Elena

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

De cateva saptamani avem  un numar din ce in ce mai mare de incercari de inregistrare automate (boti/reclame). Asa ca am actualizat modulul "nu sunt robot" la inregistrarea pe forum si am trecut la reCaptcha2 (https://www.google.com/recaptcha/ pt pasionati). Daca aveti cunoscuti care doresc sa se inscrie si intampina probleme, sa ne spuneti.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

ATENȚIE :
Să aveți grijă să treceți la ora de iarnă. Mulțumesc.
viewtopic.php?f=2&t=3039&p=174818#p174818

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

ATENȚIE :
Evitați folosirea cuvântului c_ur. Formulați altcumva fraza ca să scoateți în evidență că un lucru e prost gândit / realizat. Mulțumesc.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am lansat site-ul dedicat Asociatiei noastre. Gasiti acolo toate informatiile de care aveti nevoie despre Asociatie precum si toate initiativele noastre. Am dorit sa renuntam la o pagina statica in portalul de stiri si sa trecem la un website dedicat - acesta este rezultatul: https://metrouusor.com

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc zapacitu

Daca dau click pe "despre noi" ajung la pagina "http:///#" :)

De asemenea, nu merge sa folosesc www. in fata, ca la orice site normal. Invalid certificate.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc cris_m

Am patit si eu. Chestia e ca tii mouse-ul (pe telefon apasat lung) pe sectiunea respectiva ca sa-ti apara caseta cu sub-sectiunile. Din acea fereastra daca alegi una din subsectiuni, te duce unde trebuie.  :ugeek:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Ambele probleme sunt rezolvate. Multumim de semnalare.

PS: "www" nu e "ca la orice site normal" ci o ramasita a tehnologiilor de gazduire web din anii 90, o carpeala ca sa stie serverul in ce folder sunt fisierele site-ului. Nu e ceva "normal", de-aia majoritatea site-urilor nu il mai folosesc dar, pentru compatibilitate cu linkuri salvate demult, il permit.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc zapacitu

Unii au invatat "internet" pe cand "veveve" insemna ceva :)

Acum imi arata si mie subsectiunile (inainte nu le vedeam).

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am facut traditionala ajustare de ranguri, editia de iarna :) daca observati ca vi s-a schimbat rangul, va rugam sa verificati ca aveti acces la facilitatile corespunzatoare noului rang (aici lista cu ranguri si facilitati)
De asemenea am sters utilizatorii inregistrati inainte de 30.06.2017 care nu s-au autentificat niciodata: AntonyLo, danutz29, sescio, danatu

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420557 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use