Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: AVIZIER - noutăți, anunțuri de la echipa forumului etc

190 posts, 91875 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 14
 
 

📖 Pagination options
Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am facut traditionala actualizare a rangurilor, editia de iarna. Astfel, va rugam pe toti cei care ati fost promovati sa verificati daca aveti acces la toate caracteristicile noului grup din care faceti parte (le puteti consulta aici).

De asemenea, am sters conturile mai vechi de 1.12.2015 de pe care nu s-a facut nici o autentificare:
hardy_92, C-TR, TODORAN NICOLAE, Maia, siposiulyan, cristibax, DarkSector, mihneavidican, bucurcornel, iulibox, Yanitravel, aceoner, Maria, Mihai Nicolae, Valy, Ikarus Bujoreni, Robby, roush009, kristake74, Apolodor, Dim, iulia, MscleMike, floryncd, ticu, liviu_o, HeidiDinCarpati, lemilian, tiberio, iony_xk03, ionut75, harap.alb, saro89, m1nut_of_heaven, bavareze, Doru.negru, sarpele7, Lyvyoo, jonsonica, Frankie, cosmintcm, scoica, Florence, Mihai Damianov, Monfeaz, Lucia

O seara buna :bere:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc cris_m

Felicitari tuturor pentru noile ranguri!

Vad ca a aparut si pe versiunea pentru mobil optiunea de a salva mesajul in lucru. Optiunea este foarte utila.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Bine zis "a aparut"... nu a pus-o nimeni acolo :lol:  nu o aveai inainte?

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

E doar o coincidenta ciudata. Am testat permisiunile unui utilizator bronze si avea optiunea de salvare a mesajelor in lucru. Oricum, era absurd ca asta sa fie o diferenta intre ranguri...

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am facut traditionalul upgrade de ranguri (editia de vara). Pe toti cei care aveti rangul schimbat va rog sa verificati ca aveti toate facilitatile asa cum sunt specificate aici: viewtopic.php?f=2&t=2827#p129781

De asemenea, am sters utilizatorii inregistrati inainte de 1.05.2016 care nu au facut nici un login:
rojinx2001, liviuv, Rick Sanchez, ciprianxl, AlexLi, galactionn, doru.negru@gmail.com, horatiu.cosma, Mungiu Adrian, alex.mateescu, holcim, AlexandruV, MihaiML, DragosParvu, Radulescu, JAGI, Vladonne, ovidelw, Julia2544, StefanD_, luccian, Snowblack83, Yuri, daniyyy, m3lku, Alexandru Bogdan, ostriom34

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Eroarea generala de mai devreme era din cauza mea, reparam niste tabele. Inca n-am terminat, posibil sa mai apara. Scuze ca n-am anuntat dinainte, dar mi s-a parut inutil sa anunt pe forum si apoi sa fac forumul sa dispara :oops:

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

Informare :
Am realizat  o prima reorganizare a sectiunii referitoare la Infrastructura rutiera natională, o gasiti imediat sub Transportul feroviar in România.
Capitolele mari sunt urmatoarele :
- Stiri si noutati din domeniul infrastructurii rutiere.
- Lucrari la autostrazi.
- Lucrari la drumuri nationale.
- Lucrari la drumuri judetene.

viewforum.php?f=111

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc andrei11

In atentia colegilor nostri :

Forumul MetrouUsor se vrea un forum neimplicat in problemele marunte si dubioase ale campaniei electorale. In postarile dvs viitoare va rog sa va abtineti a mai face comentarii de genul jos cu unii  sus cu altii, unii sunt cinstiti si altii nu,  unii incopententi si altii profesionisti.
Va multumim.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am introdus cu titlu experimental o verificare a imaginilor gazduite extern care sunt incluse in mesaje. Astfel, mesajul nu este publicat daca exista o imagine mai mare de 2MB. Repet, este cu titlu experimental si astept feedback. O sa fie cam enervant la inceput pentru multi (adica pentru cei care pun imagini enorme), dar... asta era si ideea  8-) Verificarea imaginilor mici se face aproape instant, nu cred ca va cauza intarzieri. Sa-mi spuneti ce credeti.

Later edit: am mai reparat un calup de poze de la Adrian Rosca, acum, dupa implementarea verificarii de mai sus. Concluzia mea este ca timpul de asteptare este cam ca si cum as fi inclus imaginile intern (folosind "upload file" de pe forum). Mie personal mi se pare acceptabil.

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc TibiV

Esti oricum prea generos cu 2 MB...
Pozele cu 1024 pixeli au undeva la 300 kB. Poţi verifica cu pozele mele, toate sunt asa...

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Corect. Sa luam cazul cel mai defavorabil: un mesaj contine numarul maxim de poze (10) fiecare la dimensiunea maxima admisa (2MB). Doar mesajul ala ar avea 20MB de informatii asociate. In medie, sunt afisate 14 mesaje/pagina. Deci cazul cel mai defavorabil presupune un trafic de 280MB pentru incarcarea unei singure pagini cu poze. Enorm.  Dar momentam ramane asa, fiind la fel cu limita de upload intern...

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

In aceasta seara, la ora 00:00, cei de la hosting ne vor instala IP dedicat. Asta inseamna ca siteurile metrouusor nu vor fi accesibile cateva ore, pana la propagarea noului IP catre DNS-uri. De asemenea, este posibil ca siteurile sa revina mai repede prin unii provideri de internet decat prin altii. Speram ca pana maine dimineata sa fie totul in ordine. Ne cerem scuze pentru inconveniente, dar va asiguram ca acesta este un pas necesar prin care trebuie sa trecem pentru a va putea oferi o experienta mai sigura in online. Revenim cu amanunte mai tarziu, va pregatim o mica surpriza (placuta)  8-)

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Totul e ok, avem IP dedicat. O consecinta la care nu ne asteptam e ca pare ca merge mai bine forumul :)
Am trecut la IP dedicat pentru a putea instala un certificat SSL (pentru a avea acces securizat prin protocolul https). Va rugam sa accesati forumul de acum incolo folosind adresa https://forum.metrouusor.com .

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use