Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2213 posts, 433362 views
 
Go to page:  1  ... 93 94 95 96 97 98 99  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia shoppy

Se poate sa se accepte la atasament si extensia .jfif? (asa se incapataneaza chrome sau win10 sa salveze jpeg-urile din browser, nu inteleg care-i explicatia)

 


Dialog cu administratia Dragos31

Rog și eu modificarea mesajului de aici ---> viewtopic.php?f=228&t=104&start=3654#p341422.

In loc de:

Dragos31 wrote:
[...] R439BIS (R479 de la 01.01.2019) [...]


Ar fi trebuit să scriu:

Dragos31 wrote:
[...] R439BIS (R479 de la 01.01.2020) [...]

 




  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Dialog cu administratia GPS

În topicul dedicat județului Gorj ar trebui făcute următoarele modificări privind titlurile unor topice, astfel:

Pentru autobuze
Din Autobuze DAC/Rocar 112 UDM ale Transloc în Autobuzele DAC/Rocar 112 UDM ale Transloc
viewtopic.php?f=83&t=4735

Pentru troleibuze
Din Troleibuze DAC/Rocar 212E ale Transloc în Troleibuzele Rocar 212E ale Transloc
viewtopic.php?f=83&t=4771

Din Troleibuzele DAC/Rocar 217E ale Transloc în Troleibuzele Rocar 217E ale Transloc
viewtopic.php?f=83&t=5010#p202087

Mulțumesc. :bere:

 


Re: Dialog cu administratia Gabi23

Am făcut modificărilelele...

 


Re: Dialog cu administratia PaulIP

Am observat de ceva timp o "problema" (pun ghilimele pentru ca nu e ceva serios): cand sunt pe telefon si bifez in setările browserului optiunea "Versiune site desktop" (nu-mi place versiunea mobila a forumului), la apasarea butonului "scrie mesaj" apare caseta de inserare asa cum trebuie... insa cand scriu orice caracter, acea casuta se extinde pe inaltime in asa fel incat acopera butoanele de "Trimite" si "Previzualizeaza". Curios e ca daca inserez un emoticon revine la normal (chiar daca sterg acel emoticon ulterior).
Pe versiunea mobila nu patesc asa ceva.
Nu ma deranjeaza sa pun un emoticon, doar eram curios. :D

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Este problema browserului cum afiseaza continutul. Din punctul nostru de vedere, nu avem o problema cu dimensiunile obiectelor din pagina. Cu tema desktop setata prin forum, si nu prin browser, cum e?

Screenshot_20200104-121554_Firefox.jpg (704.86 KB; downloaded 1634 times)


Am facut o proba si la mine e totul normal (nu incape pe latime si trebuie sa "tragi" sa vezi ce e in dreapta, dar e normal, tema desktop e gandita pentru afisare "landscape" nu "portrait".

Screenshot_20200104-121913_Firefox.jpg (456.34 KB; downloaded 1629 times)

 


Re: Dialog cu administratia ByOnu

Stiti ca eu am atras atentia asupra acestui lucru deja luna trecuta cred. Am incercat si pe versiunea mobile, iar problema persista.

Nota - problema apare doar cand vrei sa adaugi un raspuns cu totul nou. In cazul editarii unui mesaj deja existent problema NU persista.
Inainte de a scrie primul caracter.
Screenshot_20200104-143440_Chrome.jpg (365.67 KB; downloaded 1623 times)
Dupa ce am scris primul caracter.
Screenshot_20200104-143448_Chrome.jpg (326.65 KB; downloaded 1620 times)

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Dar la tine se manifesta in tema pentru mobil, inteleg ca la PaulIP se manifesta tot pe mobil, dar folosind tema desktop, inteleg gresit?

As vrea sa stiu macar daca e o problema prezenta in ambele teme sau nu.

Oricum nu pot promite nimic, imi este fizic imposibil sa testez, eu nu am aceasta problema. In ce browser intampinati problema? Cu alt browser ati incercat?

 


Re: Dialog cu administratia ByOnu

Se manifesta in ambele teme PE mobil, atat versiunea desktop, cat si mobile. Nu am incercat pe altceva in afara de Chrome. Asta utilizez. La nevoie extrema voi mai instala si Firefox sau Opera. Momentan, astept de obicei pana ajung la un desktop daca am ceva important de scris.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Aceasta este o problema in Chrome (si, foarte probabil, si in alte browsere care se bazeaza pe engine-ul Chrome, adica Opera, majoritatea celor default din telefoanele Android etc). Drept dovada este faptul ca se manifesta in cazul ambelor teme (deci nu este o oeroare de 'codare' intr-una dintre ele). De asemenea, am verificat ca in Firefox (ambele teme, verificate atat pe mobil cat si pe desktop) NU se intampla.

Exista o solutie, pe care am si implementat-o, dar s-ar putea sa ii enerveze pe cei care obisnuiau sa "traga" de coltul campului de text pentru a-l mari. Acest lucru nu mai e posibil (pe verticala) momentan:

textbox.JPG (38.47 KB; downloaded 1545 times)


Daca exista plangeri pe aceasta tema, functionalitatea poate fi restabilita, (cu "pretul" de a-i enerva pe Paul si Onu).

Spuneti aici daca sunt probleme.

 


Re: Dialog cu administratia PaulIP

La mine pe versiunea mobila functioneaza perfect indiferent de situatie.
Ciudat, cand scriu mesajul asta am setata versiunea full din forum si debifata optiunea din Chrome (ca asta am ca browser) cu "desktop version" si nu mai face mofturi...

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Pentru ca am reparat problema :)

Ce ziceam e ca am "reparat-o" prin introducerea uneia noi.

 


Go to page:  1  ... 93 94 95 96 97 98 99  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use