Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 441182 views
 
Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația TibiV

Valentin wrote:
Propunere:
Având în vedere că s-a semnat deja contractul de proiectare si execuție pentru extinderea spre sud a M2 vin cu urmatoarea propunere, anume să modificăm structura categoriei M2.

NU este NICI O extindere a M2!
Este doar dorinta unui primar local de a crea o noua statie pe o linie EXISTENTA.
Si inca una foarte anapoda gandita.
Daca va reusi sau nu, ramane sa vedem....

Da, propunerea ta va deveni valida in momentul in care se va decide prelungirea M2 spre SUD, spre Berceni, subtraversand DNCB.
Doar un astfel de proiect va fi cu adevarat o "extindere" - nu "struto-camila" lui Baluta...

 


Re: Dialog cu administrația Costin

BodoMinea wrote:
Înclin să cred că, cel puțin ca soluție temporară, forumul ar trebui pus „în spatele” unui reverse proxy cache, precum CloudFlare. Este gratuit și salvează foarte multă bandă și hit-uri pe server pentru conținut static, deci ar rezolva cel puțin problema vizibilității atașamentelor și a resurselor, lăsând server-ul să se „chinuie” doar cu interogările bazei de date și afișarea lor în thread-uri.

Am implementat un reverse proxy asa cum ai sugerat. In urmatoarele 24 de ore (cel mult), ar trebui sa devina functional. Sa vedem cum se va comporta site-ul...

 


Re: Dialog cu administrația FabiM

Am sesizat o mica eroare legată de ultimul mesaj din topicul “Discuții diverse despre transportul in comun din București”. Aparent ultimul mesaj pare a fi trimis pe 13 Martie 2012. Am incercat sa dau refresh însă e același lucru.
E59E57D6-EA5C-4ACB-BE22-BC4382A6FFB9.jpeg (387.78 KB; downloaded 2366 times)

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Nu este nici o eroare, chiar asa e. Acela e un topic ce este construit pe masura ce topicul de stiri este redistribuit (procesul si motivul l-am explicat acolo).

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

De vreo 3 - 4 zile forumul merge foarte bine !

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Mai primesc uneori eroarea renumită, dar foarte foarte rar.

 


Re: Dialog cu administrația Costin

A scazut considerabil numarul de vizite (probabil s-au enervat unii cititori - si pe buna dreptate, nu am ce zice). Eu continuu sa lucrez la platforma noua ca si pana acum, pentru ca efectiv nu a fost reparat nimic / nu a fost implementata nici o solutie pentru problema originala. Deci ne putem astepta sa revina oricand.

 


Re: Dialog cu administrația Stefan28

Salutare. Am si eu o problema. Doresc sa pun niste poze la "Poze- Eroilor 2" si nu imi merge. Apare: attachement quota.
Ce trebuie sa fac? Sa aștept pana se duce?
Mulțumesc mult!

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Salut

Asta inseamna ca ti-ai depasit limita de fisiere atasate pe care o ai asociata rangului tau. Va trebui sa treci pe gazduire externa (imgur) pana la o promovare (de exemplu - care sa creasca limita pe care o ai in mod curent).

 


Re: Dialog cu administrația Stefan28

S-ar putea pune ca o promovare ultimele 10 poze puse la Eroilor 2, care au aparut in 2 articole separate?

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Promovarile sunt decise exclusiv de echipa administrativa, niciodata la cerere, de doua ori pe an (aproximativ in iunie si in decembrie). Cum spuneam, solutia e imgur, pentru moment.

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Ar fi util ca în profilul fiecăruia să existe scris undeva cât spațiu ocupă pozele încărcate până în acel moment și cât mai are până atinge limita.

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Păi e scris deja !!!!!
5-8-2020 6-57-14 PM.jpg (36.31 KB; downloaded 2099 times)

 


Re: Dialog cu administrația cris_m

Sigur nu la asta se referea, ci la asta:
Spatiu stocare.png (2.84 KB; downloaded 2060 times)


Adica o vizualizare a spatiului ocupat si cat mai ai disponibil. In plus, ar merge o avertizare cand ai depasit sa zic 90%...
Asta ramane sa ne spuna @Costin cat de fezabila este functionalitatea pe noua platforma. Eu sunt de acord cu ea!   :yes:

 


Go to page:  1  ... 105 106 107 108 109 110 111  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use