Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2223 posts, 442085 views
 
Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia Robert24

Nu a fost nicio greaseala. CA205, iti recomand tie sa mai studiezi gramatica!

 


Re: Dialog cu administratia cris_m

Pentru a nu exista dubii cu privire la situatia de mai sus, am apelat la un profesor de limba romana. Raspunsul este cel de mai jos:
20190422_215628.jpg (355.06 KB; downloaded 1708 times)

 


Re: Dialog cu administratia bercenicity

Daca vrei sa zici ca ai biletul si nu este marcat e bine "nu-l ai marcat" . Daca intelesul este ca nu ai marcat biletul e bine "nu l-ai marcat" . In context cred ca merg amandoua, depinde ce inteles e dorit.

 


Re: Dialog cu administratia Valentin

Am observat ca in mare parte, cel putin la sectiune de magistrale de metrou, nu exista un topic "sticky" in care sa avem informatii cu privire la contractele care sunt in derulare sau nu. Un exemplu clar: la M4 - e in derulare un contract SPF- SF , inafara de comentariile colegilor care se ascund acum sub zeci de pagini  nu avem un topic unde sa scrie clar : "contract SPF-SF - in derulare - data oficiala de incheiere a contractului" - "contract proiectare/executie - necontractat- "

Poate pentru cei care urmaresc subiectele si viseaza informatiile acestea e usor, dar sunt (din observatiile mele) tot mai multi utilizatori noi sau multi care nu au atata timp la dispozitie sa caute in topicuri aceste informatii importante d.p.m.d.v. Consider ca nu e complicat de implementat si ofera un rezumat bun pentru fiecare magistrala viitoare (sau continuarea unor magistrale).

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Poti sa creezi topicul si il facem noi sticky. Suna bine ideea.

 


Re: Dialog cu administratia Valentin

Am realizat doua topicuri la M4 si M6, voi face inca unul la M5 . Daca exista greseli sau ceva ce am omis, se poate modifica ..

 


Re: Dialog cu administratia TibiV

Foarte, foarte buna ideea!!!

Dar, din ciclul "Buna ziua mi-ai dat, belea ti-ai capatat..."  :D
Valentin wrote:
Licitatii pentru M5 Valea Ialomitei - Eroilor:
...
2. Licitația "Sistemul de siguranta si automatizare a traficului inclusiv echipamentul de siguranta îmbarcat pe tren si sistemul de informare dinamica (inclusiv sonorizare) - Magistrala 5. Drumul Taberei - Pantelimon. Sectiunea Râul Doamnei-Eroilor (PS Opera), inclusiv Statia si DepoulValea I alomitei" - atribuită pe 09.04.2019

Atribuita cui?
La ce pret?
Termen contractual de finalizare?

 


Re: Dialog cu administratia Valentin

Din pacate, nu am puterea de a modifica. Daca mai exista erori, te rog sa le expui aici si impreuna vom rezolva aceste probleme cu ajutorul unui moderator.

 


Re: Dialog cu administratia TibiV

Daca ai datele respective, pune-le in alt mesaj, si un moderator le va adauga la mesajul initial.
Topicele de genul asta nu trebuie sa contina nici un fel de alte comentarii/opinii.
Date seci - atat.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Valentin, am făcut eu modificările la metrou. Verifică  te rog. Da, sunt de acord ca la aceste topice să fie postate știrile seci, fără comentarii.

 


Re: Dialog cu administratia Valentin

Totul este in regula mai putin la M4, unde apare " atribuita "atributa catre.." si daca poti, te rog, sa pui si la M5 ca fiind "sticky" si sa elimini comentariile ar fi perfect. Multumesc.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Rezolvat cu dublura pentru << atribuită >>. Sticky pot să o rezolve numai roșii. Da,  am să mut comentariile în altă parte, trebuie să mă gândesc cum să o fac.

 


Re: Dialog cu administratia abc_XC

Propun si eu spre dezbatere urmatorul aspect:
Topicul Netcity https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=16&t=1949 nu ar fi util sa fie mutat in intregime la "Infrastructura, utilitatile si serviciile publice", adica aici: https://forum.metrouusor.com/viewforum.php?f=225?
Ma gandesc ca reteaua de fibra optica face parte din infrastructura de comunicatii a orasului si consider ca locul ei este alaturi de alimentarea cu energie electrica, apa, gaze, etc. Este doar o propunere, rog persoanele din administrarea forumului sa analizeze si sa decida cum considera ca este mai bine.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

O idee buna, rezolvat :)

 


Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420801 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use