Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2213 posts, 433376 views
 
Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administrația ByOnu

Multumim pentru feedback, Ciprian! Va invitam si pe ceilalti sa scrieti despre modificarile recente. :yes:

Incurajam insa sa permiteti si o perioada de adaptare. Stim ca schimbarile sunt uneori dificile si este natural sa existe, uneori, aversiune față de schimbare. Promitem sa revenim cu un nou chestionar peste ceva timp, prin care sa masuram perceptia utilizatorilor cu privire la modificari. Tineti cont de faptul ca o buna parte din aceste modificari vin chiar in urma sugestiilor primite de la public in chestionar. Va multumim!

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Cine caută << Magistralele metroului bucureștean >> le găsește la Dezvoltarea metroului din Bucureşti.
O altă schimbare de mai mult timp, cine caută << Metrou File de Poveste >> găsește subtopicul  în cadrul  topicului Istoria transportului în comun din București // Istoria metroului bucureștean - IEMB/Metrorex

 


Re: Dialog cu administrația survola

Mi se par cam înghesuite acum topicele acestea de la Dezvoltarea metroului. Parca era mai aerisit înainte, cu magistralele in lucru separate pe pagina principală.

 


Re: Dialog cu administrația cris_m

S-a notat. Retineti ca structura actuala nu este una definitiva, incercam sa gasim cea mai buna formula de structurare a informatiei existente.
In functie de feedback-ul vostru putem reveni pe alocuri la vechea structura, modifica, comasa etc in alte maniere indicate structura.
Nu suntem nici noi perfecti, putem sa si gresim. De asta avem acest topic, pentru o comunicare directa si eficienta.  :yes:

 


Re: Dialog cu administrația misterr

În acest moment, cel mai mare paradox al acestui forum pare a fi următorul:
Deși ne numim „electrici”, lipsește exact asta, adică de fapt viitorul:
Avem topice cu de toate (autobuze, autocare, microbuze, camioane, autoturisme retro / de epocă, autoutilitare, utilaje agricole, utilaje diverse, monoraiuri, biciclete, trotinete etc.).
Dar nu avem încă un topic pentru automobile electrice, vehicule autonome etc.
Adică exact direcția în care e clar că ne îndreptăm... lipsește.
De aceea, pînă acum, toate mesajele pe tema asta le-am pus prin alte locuri, cele mai multe în „Diverse (transporturi, infrastructura, urbanism etc)”.
Dar nu prea e în regulă să monopolizezi un topic de „Diverse” cu mesaje doar pe o anumită temă.
Cam cînd s-ar considera că ar fi timpul să avem și un topic dedicat în care să se adune toate aceste mesaje?
Cum zicea cineva: „Timpul nu mai are răbdare”... sau „Viitorul bate la ușă”!

De exemplu, ultima noutate: zilele trecute, la Salonul Auto de la Geneva, a fost lansată Dacia Spring - primul automobil Dacia 100% electric!

 


Re: Dialog cu administrația survola

Am înțeles că Salonul de la Geneva a fost anulat anul acesta.

 


Re: Dialog cu administrația misterr

Nu a fost anulat, ci s-a desfășurat (în premieră) online! Tocmai ziceam că vine viitorul peste noi...

 


Re: Dialog cu administrația Costin

Misterr - absolut corect. Drept urmare am creat un subforum nou si am mutat acolo doua mesaje ale tale legate de viitoarele modele electrice de la Dacia: viewforum.php?f=468
Evident, fiecare este liber sa contribuie, deschideti subiecte noi daca este cazul, nu va sfiiti.

Legat de alte tipuri de vehicule (autobuze, de exemplu) - nu cred este nevoie de un subforum separat, pot fi create subiecte in subforumurile existente.

 


Re: Dialog cu administrația misterr

Mulțumesc!
Cînd va fi cazul, voi deschide acolo (eu sau poate altcineva) un subiect nou „Automobile electrice”.

 


Dialog cu administrația Andrei Andraș

Mesajul colegului viewtopic.php?f=372&t=2772&start=14#p296279 poate fi mutat la locul lui potrivit aici viewtopic.php?f=388&t=3201.

Și ca să fie mai vizibil, atenție la a doua parte a mesajului viewtopic.php?f=106&t=821&start=2240#p349888 cu privire la mesajul viewtopic.php?f=106&t=821&start=2212#p347280.

 


Re: Dialog cu administrația Gabi23

Salut Andrei,
Am modificat aspectele semnalate, la locul corespunzător!  :yes:

 


Re: Dialog cu administrația andrei11

Atenție, din noaptea asta schimbăm ora pe forum, UTC + 3.

 


Re: Dialog cu administrația Andrei98

Unde este subforumul despre Simulatoare? Cand caut un topic de acolo imi arata ca este la "Clubul Modelistilor" dar acolo nu imi apare.
Capture.PNG (9.79 KB; downloaded 2212 times)

 


Re: Dialog cu administrația Costin

E o problema tehnica si este in lucru

 


Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use