Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2221 posts, 440482 views
 
Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia cris_m

La mine e ok, sunt toate literele de acelasi fel.  :bere:

 


Re: Dialog cu administratia WT_fan06

Carcotasii ca mine ar zice ca am 3 butoane acolo sus care fac acelasi lucru. Daca vreau sa merg la pagina principala pot sa apas pe "forum", cel de langa "Bucuresti", pot sa apas pe "forum", cel de langa sageata (prima linie de sub logo), sau pot sa apas direct pe logo-ul mare de sus, asa cum faceam si pana acum, ca sa nu stau sa caut butonasele din lista aia. (pe calculator)  :mrgreen:

 


Re: Dialog cu administratia zapacitu

Se vede brici pe 1080p cu scaling 100% (win10), insa pe 720p sau 1366x768, sau pe 1080p cu scaling 200% mi se revarsa pe randul urmator.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Rezolvat. Nu stiu daca e destul de evident ca tre' sa dai click si se expandeaza :?

 


Re: Dialog cu administratia shoppy

Este o problema cu utilizatorul drbm, initial il lauda pe dl Craciun, apoi s-a identificat ca fiind dl Carciun, acuma il critica si ii gaseste greseli lui dl Craciun, poate s-a aflat parola si intra mai multe persoane.

 


Re: Dialog cu administratia Puss in Boots

O fi ca dr Jekyll si mr Hyde :)

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Noi nu putem sti daca s-a aflat parola sau nu, iar o investigatie pe baza de IP e irelevanta (numai eu intru pe vreo 4 IP-uri, din care doua de DE/UK, uneori...) Ar fi interesant un punct de vedere chiar din partea lui.

 


Re: Dialog cu administratia drbm

Punctul meu de vedere este următorul :
Nu îl cunosc pe domnul Mihai Crăciun, nu sunt domnul Mihai Crăciun și, dacă unele aspecte din ceea ce respectivul domn scrie au fost criticate, ori altele din contră, au produs dezacordul meu, nu înseamnă decât opinia personală privind tema punctuală a discuției.
Pe de altă parte, tendentiozitatea utilizatorului #shoppy în felul în care își redactează mesajele, faptul că își permite afirmații subiective și comentarii legate de alți membri ai forumului (vezi discuția despre locomotiva tampon, secundară incidentului soldat în vară pe M800 cu ruperea pantografului și a rețelei de contact, când a uzat de adjective descalificante), mă face să nutresc convingerea că respectivul user are unele deficiențe, fie în logică, fie în educație.
Ca urmare voi considera postarea lui despre identificarea mea cu domnul Crăciun, oricine ar fi acela, drept un atac la persoană, la opinie și, nu în ultimul rând, la bunului-simț.
Aș aprecia dacă postarea mea ar fi analizată corespunzător de către moderatori / admini, mai ales că există un cunoscut proverb care spune "când te cerți cu un prost, lumea nu știe cine e prostul".

 


Re: Accidente si incidente in Romania drbm

shoppy wrote:
Offf greu sa explici o chestie simpla...

Deci sa incercam ca la prosti: "Impreuna cu pantograful locomotivei s-a rupt si catenara, si aceasta nu se mai putea pune sub tensiune, iar cum pe acea zona se foloseste tractiunea electrica, asa si locomotiva de rezerva este tot electrica, si degeaba a venit aceasta rapid dupa doar o ora pentru ca nu putea interveni, si decat sa aducem o locomotiva diesel a fost mai rapid sa asteptam sa intervina Infra sa repare catenara si sa intervenim cu locomotiva electrica".


Asta după ce userul respectiv a susținut contrariul și argumentele i-au fost demontate.

Rog un admin să mute mesajul în topicul Dialog cu administrația, în succesiunea logica a discuției de acolo.
Nu m-am priceput să citez în acel topic mesajele din altul.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

As prefera sa nu escaladam conflictul, nu are rost.

Din punctul nostru de vedere, identitatea reala a persoanei din spatele utilizatorului este irelevanta si nu ne intereseaza deloc, singurul motiv pentru care am asteptat o interventie din partea ta, drbm, a fost ca sa lamurim problema "furtului" parolei. Ca administrator al site-ului, problemele de securitate ma privesc, dar strict relativ la site.

Despre atitudinea lui shoppy stim si consideram ca am lamurit problema acum ceva vreme, drept dovada ca mesajele recente sunt ok din punctul nostru de vedere. De asta n-as vrea sa "dezgropam mortii" pe o tema pe care, cel putin acum, o consideram incheiata si rezolvata.

drbm: chiar daca este lipsit de tact sa arati cu degetul si sa zici ca X e de fapt Y, "când te cerți cu un prost, lumea nu știe cine e prostul" e mult mai evident un atac la persoana. Puteam lamuri problema si fara vorbe "de duh", cu atat mai mult cu cat raspunsesem initial si era evident ca sunt pe faza.

shoppy: nu mi se pare deplasat sa fiu de acord cu o idee si sa resping alta idee, ambele ale aceleiasi persoane. Ramai la judecat idei, nu persoane, indiferent daca sunt membri ai forumului sau nu.

Apreciez ca semnalarea s-a facut aici, e de preferat sa veniti la noi cand aveti orice probleme, decat sa vi le transati singuri.

Eu sper sa fie clare lucrurile, daca nu, intrebati-ne.

 


Re: Dialog cu administratia drbm

Nu am făcut decât să subliniez exprimarea total deplasată a userului, practic l-am citat, pe merit, și am rugămintea să nu considerați o escaladare a unui conflict. Am un păcat, memoria bună, de aceea răspunsul la impolitețea userului a venit cu aceeași măsură atunci când atitudinea domniei sale a lăsat din nou de dorit.
Mulțumesc pentru timpul ce l-a consumat inutil o intervenție mult prea lungă deja. Îmi doresc să nu mai fie cazul vreodată.

 


Re: Dialog cu administratia shoppy

Este vorba de o discutie de la Autostrada A1, s-a intamplat asa:
- drbm posteaza in totalitate un articol al lui Mihai Craciun fara sa faca alte adaugiri sau comentarii
- Tibi posteaza un anunt in care il caracterizeaza pe Mihai Craciun ca fiind baiat fain dar alarmist
- apoi drbm posteaza in legatura cu Mihai Craciun ca "omul pare pregatit pe partea de structuri"
- apoi eu postez "omul se pricepe la structuri cum ma pricep si eu" in legatura cu Mihai Craciun si aduc mai multe critici in legatura cu articolul si abordarea lui Mihai Craciun
- apoi drbm posteaza "nu rambleul înalt era obiectul observației mele", deci isi insuseste observatiile din articolul lui Mihai Craciun
- in acelasi mesaj drbm posteaza "Nu sunt inginer, nu mă pricep la toate (mulțumim, Shoppy)", deci isi insuseste criticile si se identifica, cu omul despre care vorbeam eu, adica Mihai Craciun

Toata discutia aici ca sa nu incarc subiectul: viewtopic.php?f=321&t=3908

Daca am interpretat eu gresit, imi cer scuze, Mihai Craciun a mai aparut incognito si pe aici si pe alte forumuri, eu l-am deconspirat din greseala si m-a acuzat ca astfel am daunat comunitatii de pasionati, este o tactica pe care nu o inteleg dar incerc sa evit eventuale deconspirari.
(Cand pe un forum apar dintr-o data oameni cu experienta si cunostinte in domeniu si pe care nu ii cunoaste nimeni, este normal sa te gandesti cine sunt cu adevarat si ce urmaresc.)

 


Re: Dialog cu administratia drbm

Interpretarea a fost eronată, iar observația deplasată. Am o singură identitate. Și nu am de gând să facă obiectul vreunei presupuneri hazardate. Iar chestiunile legate de securitatea parolei îmi sunt extrem de limpezi. Acest cont de utilizator, ca și orice mijloc de comunicare online sau la distanță ce îmi aparține, este parolat și nu a fost obiectul vreunui hacker, niciodată.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Din punctul nostru de vedere, problema nu exista. Nu conteaza cine e cine. Sunteti in situatia unei neintelegeri ce s-ar putea transa la o bere, altminteri sunteti amandoi aici pentru ca aveti un interes comun. Comportati-va ca atare.

 


Go to page:  1  ... 50 51 52 53 54 55 56  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420532 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use